Środa, 19.12.2018, imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Młodzież zapobiega pożarom

  • 9.03.2018, 13:04 (aktualizacja 09.03.2018 16:27)
Młodzież zapobiega pożarom
Dzisiaj w sali sesyjnej złotowskiego ratusza przeprowadzono miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom"

Wyniki:

Szkoły podstawowe:1. Paweł Łuczak, 2. Marta Kowalczyk, 3. Urszula Majerska (wszyscy SP 1 w Złotowie). Kategoria klas VII oraz gimnazjów: 1. Julia Stelmach (Gimnazjum nr 1 w Złotowie), 2. Mateusz Chmielewski (SP nr 3 w Złotowie), 3. Bartłomiej Dec (Gimnazjum nr 1 w Złotowie).

Szkoły ponadgimnazjalne: 1. Maria Brewka (I LO w Złotowie), 2. Kamil Kowalik (CKZiU Złotów), 3. Patryk Grzybowski (CKZiU Złotów).

Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach powiatowych konkursu -  23 marca w Jastrowiu. Nagrody dla najlepszych wręczał wójt gminy Złotów Piotr Lach, burmistrz Złotowa Adam Pulit oraz przedstawiciele KP PSP w Złotowie, Kazimierz Wiebskowski i Tomasz Manikowski.

W przerwie konkursu oficjalnie przekazano sprzęt ratowniczy, w tym defibrylatory, które gmina Złotów zakupiła dla jednostek OSP z Blękwitu, Radawnicy i Świętej. Sprzęt przekazywał wójt Piotr Lach. Uczestnikom konkursu przedstawiono sposoby wykorzystania nowego sprzętu  wraz z krótką instrukcją obsługi. Defibrylatory to urządzenia niezwykle pożyteczne, ratujące życie w przypadku zatrzymania pracy serca. Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii (wyrażanej w dżulach). Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. Ze względu na kształt fali energii dostarczanej przez defibrylator, wyróżnia się defibrylatory jednofazowe i dwufazowe.

(jj)

Zdjęcia (48)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe