Sobota, 17.03.2018, imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka

Szkolenie z samoobrony dla kobiet

Szkolenie z samoobrony dla kobiet
Ponad 20 kobiet mieszkanek gminy Tarnówka uczestniczyło w szkoleniu z samoobrony zorganizowanym w Gminnej Bibliotece Publicznej i Ośrodku Kultury w Tarnówce. Kobiety chciały poprawić swoje bezpieczeństwo i nauczyć się prostych ale skutecznych technik samoobrony, aby móc je wykorzystać w sytuacji zagrożenia.

6 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej i Ośrodku Kultury w Tarnówce przeprowadzono praktyczne zajęcia z samoobrony dla kobiet.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Inicjatorem przedsięwzięcia był dzielnicowy asp. szt. Sławomir Rummler, który jako policjant „pierwszego kontaktu” jest najbliżej ludzi i spraw ważnych dla lokalnej społeczności. W ramach programu „Razem Bezpieczniej” i „Dzielnicowy bliżej nas” zaproponował kobietom zajęcia, na których mogły nauczyć się jakie stosować techniki samoobrony w sytuacjach zagrożenia.

W szkoleniu uczestniczyło ponad 20 kobiet, w wieku od 20 do 60 lat. Zajęcia praktyczne poprowadzili sierż. Rafał Wiśniewski – instruktor technik interwencji i st. post. Mateusz Muller policjanci Komisariatu Policji w Krajence.

Panie w trakcie zajęć praktycznych poznały podstawowe techniki samoobrony, chwyty i uderzenia pozwalające obronić się przed napastnikiem, w różnych warunkach i sytuacjach. Oswajały się też z sytuacjami w jakich mogą się znaleźć jako potencjalne ofiary napadu. Uczyły się nie tylko reagować szybko, ale również bronić się adekwatnie do ataku oraz kontrolować emocje.

Panie ćwiczyły w parach, co pozwoliło uczestniczkom zajęć w sposób naturalny opanować strach wywołany napadem i kształtować nawyki obronne.

Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Panie wyraziły nadzieję, że zostanie przeprowadzona kolejna edycja kursu samoobrony gdyż udział w takich zajęciach pozwala przełamać psychiczne bariery przed obroną i wyćwiczyć proste techniki samoobrony.

IW/KPP Złotów

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe