Środa, 19.12.2018, imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Stypendium Marszałka Wielkopolski w dziedzinie kultury

  • 6.03.2018, 15:50 (aktualizacja 06.03.2018 21:51)
Stypendium Marszałka Wielkopolski w dziedzinie kultury
Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie przyznania stypendiów Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury na rok 2018. Wśród laureatów jest mieszkaniec Zakrzewa - Włodzimierz Pankiewicz

Zarząd Województwa przyznał stypendia łącznie 21 osobom. Wśród nich jest Włodzimierz Pankiewicz z Zakrzewa, jego stypendium opiewa na kwotę 5 tys. zł.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Oto charakterystyka laureata: Włodzimierz Pankiewicz – z wykształcenia ślusarz – mechanik, poeta, malarz, grafik, uczestnik wielu konkursów poetyckich, laureat nagród i wyróżnień, autor 7 tomików wierszy, ma w dorobku ponad 3000 utworów. Kwotę ze stypendium chce przeznaczyć na wydanie tomiku wierszy pod roboczym tytułem: „Krajeńskie cichosze”, który będzie zwierał wybór dotychczasowych wierszy, a także nowe, jeszcze nieopublikowane. Tomik będzie bardzo bogato ilustrowany przez autora, a ilustracje dotyczyły będą krajobrazów charakterystycznych dla ziemi krajeńskiej.

Stypendium trafi także do rąk znanego w Zakrzewie - Mikołaja Mikołajczyka – ukończył Państwową Szkolę Baletową w Poznaniu, absolwent Historii sztuki i Socjologii UAM, jest tancerzem, choreografem, reżyserem, przeszedł wszystkie szczeble kariery od adepta do solisty, występował na licznych krajowych oraz zagranicznych festiwalach. Jest autorem spektakli oraz projektów artystycznych, od 2012 r. współpracuje z Zakrzewskim Domem Kultury, z tamtejszymi seniorami oraz młodzieżą, efektem tej współpracy jest „Trylogia Zakrzewska”. Pieniądze ze stypendium chce przeznaczyć na projekt: „Chciałbym zatańczyć z Danutą Kisiel Drzewińską… Taniec jako siła życia” – ma być to projekt dokumentalno-badawczy, którego podsumowaniem będzie prezentacja sceniczna i realizacja filmowa. Spotka się wielu artystów, którzy wymienią ze sobą myśli i wizje artystyczne. Powstanie wydarzenie interdyscyplinarne, łączące taniec, słowo, ruch, obraz, instalacje przestrzenne i muzykę.

Wręczenie stypendiów odbędzie się w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Gratulujemy!!!

(jj)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sarna
sarna 9.03.2018, 08:20
do A...rozumiem dziekuje za sprostowanie
sarna
sarna 8.03.2018, 13:52
Witam ,w gronie znalazła sie tęz osoba niepełnosprawna ale o tym cicho sza....społecznie osoba zangazowana w promowanie kultury z III sektora.pozdrawiam
A
A 8.03.2018, 16:22
Piszemy tylko o osobach z naszego regionu lub z zewnątrz, ale tutaj zaangażowanych...

Pozostałe