Środa, 19.12.2018, imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Dworzec - szansa na przejęcie w tym roku

  • 2.03.2018, 11:33 (aktualizacja 02.03.2018 12:08)
Dworzec - szansa na przejęcie w tym roku Foto: Jan Cichy
Burmistrza Złotowa, Adama Pulita, odwiedzili przedstawiciele PKP z Poznania. Temat rozmów - przejęcie dworca przez złotowski samorząd

Przedstawiciele PKP usprawiedliwiali przeciągające się formalności dotyczące dworca i jego okolicy przez Urząd Miejski w Złotowie. Wspólnymi siłami ustalono harmonogram, który daje realną szansę na przejęcie dworca przez samorządowców. Aktualnie procedowany jest protokół przejęcia, "odświeżane" są ceny. W kwietniu zostanie złożony wniosek do zarządu głównego PKP i do ministerstwa już o przekazanie z żądaniem konkretnej odpowiedzi. Ratusz przejąłby nieodpłatnie dworzec i otoczenie, park, w prawo do składu materiałowego i przejęcie toru kolejowego do granic miasta. - Po dzisiejszych rozmowach z przedstawicielami PKP - mówi burmistrz A. Pulit - wydaje się, że bardzo realne jest przejęcie dworca jeszcze w tym roku.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Trzymamy kciuki!

(jj), foto: Jan Cichy

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 13.04.2018, 14:19
I co burmistrz? Szansa prysła bo nigdy nie przyszła.
Gdzie są niezależni dziennikarze.
Gdzie są niezależni dziennikarze. 4.03.2018, 10:02
Tak prawdę mówiąc to PO rządach PO PKP nie istnieje. Nieprawdą jest że ktokolwiek w sprawie dworca rozmawia z PKP bowiem za dworce nie odpowiada Dyrekcja PKP ani minister. Tak to jest jak nie pyta się mieszkańców o zdanie to można im wciskać kit bez końca. Jak długo to będzie trwało.
Daro
Daro 3.03.2018, 22:38
No w końcu! Załatwić coś w PKP to droga przez mękę
ale ruszcie się bo nastepna zima was zastanie
ale ruszcie się bo nastepna zima was zastanie 2.03.2018, 18:05
Pan Goławski powinien też włączyć się w Akcję przejęcia i remontu Dworca kolejowego ponieważ cały powiat korzysta z pociągów a nie tylko miasto.
Na 100% w tej formie to nie przejdzie.
Na 100% w tej formie to nie przejdzie. 2.03.2018, 12:54
Jeżeli takie są warunki miasta to już dzisiaj wiadomo że przejęcie dworca jest nieaktualne. Po pierwsze PKP na te waruki się nie zgodzi bowiem do tej pory w grę wchodził sam dworzec. Z tej informacji można wywnioskować że dyrekcja PKP jak i ministerstwo ma dać konkretną odpowiedź w sprawie wręcz na żądanie władz miasta. O ile mi i każdemu zorientowanemu w działalności PKP na żadne żądania nie wyrazi zgody. Pan burmistrz pewnie myśli że to co zrobił z mieszkańcami Złotowa żądając poparcia dla sprawowanej przez siebie władzy z ich wyboru, może zrobić z samodzielną instytucją jaką jest PKP.
Hm
Hm 2.03.2018, 14:01
Ta rozpiętość przejęcia pochodzi z czasów Wełniaka...
Hm nie wiesz nie pisz.
Hm nie wiesz nie pisz. 2.03.2018, 19:46
Dlatego nic z tego nie wyszło. Wiem jaki był finał rozmów za pana Wełniaka. Obecnie to kampania wyborcza i nic więcej. Krótko mówiąc tu nie chodzi o rozpiętość tylko styl i zasady, które za Wełniaka nie były uzależniane od punktu siedzenia. Poprostu wiedział że Dworzec był za przysłowiową złotówkę jednak było pytanie I co dalej z tym zniszczonym problemem. Czy miasto stać na taki prezent. Obecny burmistrz wie że stać go na przejęcie no to grzmi i tupie nogami i żąda Dworzec jeszcze w tym roku bo wybory też są w tym roku.
no szkoda
no szkoda 3.03.2018, 16:36
to dopiero teraz Burmistrz ruszył z "robotą" tu i ówdzie.A poprzednie lata to lata stracone.
no szkoda, odpowiedz.
no szkoda, odpowiedz. 3.03.2018, 17:44
Czy ty wiesz co piszesz. Czy ty wiesz w jakim mieście mieszkasz. Czy ty wiesz kto tu rządził przez ostatnie czterdzieści lat. Czy ty wiesz że obecny burmistrz nie był by nim gdyby jego poprzednik nie zrezygnował z kandydowania. Czy ty nie dojrzałeś jak Złotów się zmieniał za poprzednika.

Może byś przytoczył dokonania obecnego burmistrza. Tylko proszę pominąć malowane ścieżki rowerowe jak i zwiększanie ilości miejsc parkingowych oczywiście płatnych nie ppwiększając parkingu.
Proszę o konkretne przykłady a nie wirtualne plany które jak baśnie sypią się z burmistrzowskiego rękawa.

Pozostałe