Wtorek, 18.12.2018, imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Złotowski Inwest-Park nabiera kształtu

  • 28.02.2018, 09:11 (aktualizacja 28.02.2018 10:17)
Złotowski Inwest-Park nabiera kształtu
Kilka tygodni temu pisaliśmy o planach utworzenia w Złotowie czegoś na wzór Inwest-Parku oraz o nowych terenach w mieście pod kolejne inwestycje...

O nowych zamierzeniach inwestycyjnych mówi burmistrz Złotowa, Adam Pulit: - Procedujemy w tej chwili dwa plany zagospodarowania, dwie lokalizacje, na północy Złotowa i na południu miasta. Teren na południu to blisko 36 hektarów, aktualnie częściowo dzierżawionych rolnikowi, z atrakcyjnym położeniem przy drodze wojewódzkiej nr 188 w kierunku Piły, po lewej stronie przed wsią Blękwit. Plan zagospodarowania umożliwi uruchomienie tego obszaru pod inwestycje, już teraz działamy z promocją, szukamy inwestorów. Mamy już pierwsze zgłoszenia osób zainteresowanych. Zgłaszają się w dobrym momencie, bo mogą wnosić swoje uwagi na etapie przygotowania planu, umiejscawiać tam swoje zamierzenia - wielkość i układ działki, jej położenia, wytyczenia drogi itd, które może wziąć pod uwagę architekt. Mówiąc krótko, ktoś kto jest poważnie zainteresowany zakupem dzisiaj może mieć wpływ na wszelkie regulacje. Chcemy ten teren uruchomić najszybciej, albowiem mamy tu dużą korzyść dla miasta - sprzedaż działek i nowe miejsca pracy, podatki. Chcemy tu wprowadzić uchwałą inne zasady opodatkowania, niewykluczone, że także umorzenia, czego warunkiem będzie przede wszystkim powstanie firmy i zatrudnienie mieszkańców miasta; jak się jednak okazuje, znalezienie pracy w Złotowie nie jest problemem, dlatego najbardziej zależy nam na pozyskaniu inwestora, który tu zlokalizuje swoją firmę. Prowadzona dotychczas promocja tego terenu sprawiła, że już jest pierwszy potencjalny inwestor, który chce wydzierżawić ponad 2 hektary gruntu i postawić tam farmę fotowoltaiczną. Ta farma będzie mogła dostarczać energię elektryczną  do innych podmiotów, które tam powstaną! Farma z ekologicznym wytwarzaniem energii, to kolejna atrakcja tego miejsca. Plan zagospodarowania terenów przed Blękwitem będzie wyłożony w maju br., zakładam, że będzie gotowy w czerwcu 2018 r.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Drugi teren, który oferujemy inwestorom mieści się na północy miasta, w okolicach wyjazdu na Radawnicę. Tereny tam położone w dużej mierze należą do powiatu. Nasz urząd w tej okolicy, gdzie jest czyste powietrze w mieście, zachęca do inwestowania wpisującego się w markę miasta Złotowskie Zdroje - usługi z obszaru odnowy biologicznej, spa itp.

Burmistrz dodaje, że nieprawdą jest twierdzenie, że w mieście brakuje terenów inwestycyjnych. - Nakazałem pracownikom wyszukanie wolnych terenów powyżej hektara - mówi Adam Pulit - okazało się, że jest ich kilkanaście. Na razie ogłaszamy tworzenie planów pod dwie wspomniane wcześniej lokalizacje, najbardziej atrakcyjne, ale jeszcze w tym roku powstanie plan pod tzw. plac cyrkowy przy ul. Brzozowej i jego otoczenia m.in. przy ul. Sosnowej. W tym roku przygotujemy też inne tereny, z naszej analizy wynika, że mieliśmy z lat poprzednich 18 procent miasta w planach zagospodarowania, my po dwóch latach obejmiemy  planami 20 procent nowych powierzchni!

Tereny inwestycyjne w Złotowie można przeglądać w aplikacji https://www.inwestujwgminie.pl/zlotowmiasto która jest umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

(jj)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Plany ??? Realizacja TAK.
Plany ??? Realizacja TAK. 28.02.2018, 11:19
Brawo burmistrz. Cieszy to że dużo ,,Chcemy" cóż my mieszkańcy poczekamy zobaczymy. Powroty z zagranicy i zatrzymanie młodych to nie tylko za zachętą do planów inwestycyjnych i wzrostu zatrudnienia ale i poziomu wynagradzania za pracę jak i dostęp do mieszkań dla młodych i to nie za kosztowny remont na który ich nie stać na starcie w samodzielne życie.
Lucek
Lucek 28.02.2018, 11:51
Ale za start w samodzielne życie nie możemy przecież stworzyć młodym 250.000+. A kto nam starszym dawał na start? Powiem - rodzice jak mieli, a jak nie to pomalutku sami się dorabialiśmy. Ważne są miejsca pracy i wynagrodzenie
Autohton
Autohton 28.02.2018, 14:14
Absolutna racja. Z nieba tak za bardzo nic nie spada.
Tak Lucek
Tak Lucek 28.02.2018, 12:44
To prawda z tym że jeżeli jesteś starszy to musisz przyznać że tysiące mieszkańców szczególnie młodych z swojego komunistyczmego wynagrodzenia mogło przy niewielkim wkładzie finansowym otrzymać mieszkania w budowanych blokach i to nie tylko przez Spółdzielníę Mieszkaniowę. Dzisiaj młodzi są tego pozbawieni, nie masz gotówki nie masz mieszkania. Dobrze wiesz że tu nie chodzi o żadne 250 tys plus lecz o skończeniem z marnotrawieniem naszych pieniędzy, które w większości idą na pensje premie i inne dodatki dla zarządów i nie produktywnych urzędników. Popatrz co przez ostatnie trzydzieści lat zbudowała SM, która jako wielką inwestycą ogłasza termoizolację wiekowych bloków zamieszkałych i wybudowanych dzieki dobremu zarządzaniu w minionym ponoć niechlubnym okresie. Tak więc może więcej zrozumienia dla młodych i więcej patrzenia na ręce tych którzy w trudności otrzymania mieszkania pod wynajem mogli by im pomóc a wtedy to i oni zaczną się dorabiać na swoim.

Pozostałe