Środa, 19.12.2018, imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Złotowskie Forum Organizacji Pozarządowych

  • 27.02.2018, 20:21 (aktualizacja 27.02.2018 20:30)
Złotowskie Forum Organizacji Pozarządowych
Dzisiaj w dawnym klubie WIR w ZCASie zwołano Złotowskie Forum Organizacji Pozarządowych

Do udziału w forum zaproszono przedstawicieli  organizacji pozarządowych – stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, grup nieformalnych, działających na terenie Gminy Miasto Złotów oraz na rzecz jej mieszkańców. Przybyłych licznie uczestników spotkania przywitał burmistrz Adam Pulit, dziękując wszystkim podmiotom i działającym w nich społecznikom za pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców. Włodarz miasta zachęcał do korzystania  z obecności w WIRze ekspertów, tak z Urzędu Miasta, jak i z LGD Krajna Złotowska czy WRPO z Poznania. Można było się dowiedzieć o najbliższych konkursach, jakie będą ogłaszane przez wymienione instytucje, o zasadach korzystania z nich itd. Spotkanie umilił występ wokalno-instrumentalny Weroniki Zaborowskiej, Rafała Golla i Magdalena Bełka.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

(jj)

Zdjęcia (20)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
WPIS
WPIS 7.03.2018, 17:06
Też tak myślę że Pulit musi odejść . Inaczej zło pozostanie a to nikomu nie jest potrzebne.
idę do wyborów
idę do wyborów 7.03.2018, 16:00
Mam nadzieję, że w zbliżających się wyborach nastąpi zmiana władzy, a organizacje pozarządowe na tym skorzystają :)
podmiot
podmiot 28.02.2018, 19:21
...i cóż, wszyscy się spotkali, posiedzieli i nic, żadnych ustaleń, pomocy dla organizacji pozarządowych. Jesteście, to sobie róbcie co chcecie- my wam nie pomożemy!..i cześć z zebranych, która liczyła na coś więcej od władz...rozeszła się z rozżaleniem i z niedosytem, że przecież tyle robią dla miasta, promują to miasto, a od władz nie mają żadnej pomocy!
Mania
Mania 28.02.2018, 21:22
To znaczy co? Na co liczyli? Nie rozumiem? Były stoliki tematyczne, można było podejść, zapytać.
Wielu chce zaistnieć i nic poza tym
Wielu chce zaistnieć i nic poza tym 28.02.2018, 11:31
Przypominam że włodarz miasta też wywodzi się z struktur organizacji pozarządowych. Wszystko wyglądało ladnie i pięknie a po wyborach wyszło jak zawsze. Tak więc obecność na spotkaniu nie oznacza akceptacji tych podmiotów i osób przez zawiedzionych mieszkańców, którym włodarz chyba nie ma nic do powiedzenia co usprawiedliwiło by jego odwrót od społeczności która go wybrała na burmistrza miasta.
Akyw
Akyw 28.02.2018, 13:36
Ale zauważ szanowny przedmowco że można być z wielu rzeczy lub wydarzeń nie do końca zadowolonym ale ludzie którzy byli na tym spotkaniu jednak robią coś i dają coś od siebie. Społecznie najczęściej nawet dokładając swoje pieniądze (mówię o org. pozarządowych). W tych czasach to niezwykle rzadkie bo pierwsze pytanie które zadaje osoba która ma zrobić coś dla innych to: za ile.
WPIS
WPIS 28.02.2018, 14:58
Akyw zauważ też że żadna organizacja pozarządowa nie ma racji bytu bez poparcia lokalnych społeczności tym bardziej kiedy im się mówi że ktoś coś robi społecznie za swoje pieniądze. To już nie chwyta a wszyscy wiedzą jaki to kontakt pozarządowcy mają z mieszkańcami a jaki z szanowną władzą miasta. Każdy z nas bez samozachwalania zauważyłby działanie struktur pozarządowych, gdyby były one widoczne na codzień w terenie a nie od święta na spotkaniach w własnym gronie i to pod patronatem największego oszusta kampani wyborczej. Co do zadowolenia czy nie z efektów działalności poszczególnych grup to też zależne jest od tego czy służą one mieszkańcom czy zadowoleniu władzy. Proszę mi wierzyć że mieszkańcy docenią każdą społeczną czy też odpłatną inicjatywę, która poprawi ich warunki życia czy okolicę a i wybaczą także nie do końca udane zamierzenia jednak nie zapomną perfidnych działań osobie, która ich oszukała a na dodatek obwinia ich o brak zrozumienia takiego postępowania. Trzeba pamiętać że dobro zawsze ujrzy światło dzienne a zło jak rak wychodzi powoli pogrążając ludzi w totalnym zniechęceniu.
smok
smok 28.02.2018, 01:23
Frekwencja dopisała jak widać na zdjęciach. Złotów od jakiegoś czasu odżywa, wystarczyła zmiana władzy 3 lata temu i mieszkańcom zaczęło się chcieć
Oszukana do smok
Oszukana do smok 28.02.2018, 18:58
Tak mieszkańcom zaczęło się chcieć go wymienić i to krótko po wyborach kiedy zoriętowali się komu zaufali.
Dzisiaj popierają to tylko Ci co głosowali na jego przeciwników.

Pozostałe