Środa, 20.06.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ursus ruszył w trasę

Ursus ruszył w trasę Ursus pod ratuszem
Dzisiaj i jutro ulicami Złotowa jeździć będzie autobus elektryczny Ursus Smile, testując przydatność miejskiej komunikacji

Z samego rana w złotowskim ratuszu odbyła się prezentacja pojazdu, której dokonał przedstawiciel fabryki Ursus - Waldemar Rumiński. Omówił parametry autobusu, zapotrzebowanie na energię, zasięg. Odpowiadał także na pytania z sali, między innymi o cenę pojazdu. Ta wynosi ok. 1 800 tys. zł, przy czym miasto może otrzymać 70 procentowe dofinansowanie kosztów zakupu. O pojazdach elektrycznych mówił także ich wielki sympatyk - Wojciech Kosiba; o korzyściach płynących z tytułu uruchomienia tego typu komunikacji miejskiej mówił także burmistrz Adam Pulit oraz jego zastępczyni, Małgorzata Chołodowska. Po prezentacji w ratuszu przybyłych dziennikarzy i gości, w tym radną Agnieszkę Jesiek-Barabasz, zaproszono na próbny przejazd wytyczoną wcześniej trasą. Potem, o godz. 10.30 autobus wyruszył z parkingu przy ul. Kujańskiej, w stronę centrum, na ul. Chojnicką, na osiedle za Rzeką. Niemal przez cały przejazd autobus był pełny, pasażerom podobał się komfort jazdy, cicha praca silników, bez problemu "na pokład" Ursusa"wsiadały panie z wózkami z dziećmi. Generalnie odczucia mieszańców miasta były bardzo pozytywne!

Wiadomo, że dla pełnej obsługi komunikacji, miasto musiałoby zakupić 4-6 autobusów, przy czym o mniejszych gabarytach niż ten testowany. Czy warto? Pojawiają się różne głosy, ale głosy na plus są w zdecydowanej większości. Aktualnie zauważono, że problemem jest brak dostatecznej ilości parkingów pod komunikację miejską, ale to można szybko zmienić.

Złotów czeka na komunikację miejską, to byłby duży krok w kierunku poprawy jakości powietrza w mieście!

Uwaga - autobus będzie jeździł także w piątek 23 lutego - warto skorzystać z bezpłatnej przejażdżki!

(jj)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Panie burmistrzu czy ma pan odwagę odpowiedzieć.
Panie burmistrzu czy ma pan odwagę odpowiedzieć. 2.03.2018, 22:45
Szanowny panie burmistrzu, niech pan odpowie nam mieszkańcom czy ten elektryczny autobus będzie jeździł po naszym Złotowie. Czy to rzeczywiście był pic na wodę zwany testem, którego już nie ma bo odjechał.
do idiotki
do idiotki 2.03.2018, 23:20
Trzeba miec zakuty łep, żeby nie umieć odszukac informacji w tym temacie.
Nie idiotka
Nie idiotka 3.03.2018, 10:40
Do Zakutego Łba z godz 23:30 - trzeba myśleć jak się coś pisze a zwłaszcza przy wulgaryzmach. Pytanie do burmistrza jest konkretne, ,, czy to ten autobus będzie jeździł" a nie za ile ani kto ile dopłaci do niego. Myślę że bycie burmistrzem zobowiązuje do konkretnych informacji i odpowiedzi a nie bajanie w mediach. Do tego pytania można jeszcze dodać, czy to byłby jeden autobus czy więcej? bowiem trudno mówić o komunikacji miejskiej z jednym autobusem.
Nasz burmistrz ma zaczarowany ołówek.
Nasz burmistrz ma zaczarowany ołówek. 25.02.2018, 12:24
Fatamorgana zniknęła. Teraz czas na kolejne testy. Dobrze by było przetestować czy po Ul Wojaka Polskiego pojazdy na kwadratowych kołach ne spiszą się lepiej a i przy okazji ubiją tę kasacyjną drogę. Można by też przetestować kolejkę linową z góry Winhelma do wieży wodociągowej. Natomiast najwięcej radości napewno dał by test produkcji świeżego powietrza, które z racji że jest niewidzialne w każdej opcji można by uznać za sukces i pewny atut do wygrania nanstępnej kadencji.
E
E 24.02.2018, 02:16
Forza elektrica
Jan
Jan 23.02.2018, 18:58
No i po ptokach! Autobus był, pojechał do innego powiatu. A u nas zostanie "po staremu".
A tak nawiaskiem, to sam autobus nie kosztuje tyle, co budowa przystanków, systemu informacji, dystrybucji "biletów" (w cudzysłowie, bo mają obecnie różne wersje), zaplecze techniczne, kierowcy, itp.
Otoczka często kosztuje więcej, niż zakup autobusu! Oczywiście, że można wykorzystać istniejące zatoki lecz nie bardzo widzę np. przystanek SPARTA (bez zatoki), czy gdziekolwiek na al. Piasta.
AAA
AAA 2.03.2018, 13:12
Można uciać z dotacji na AA bo i tak słyszałem że ta kasa poszła bokiem. Papiery wskazywały jedno a życie drugie.
bolo
bolo 25.02.2018, 01:54
Już się zaczyna propaganda Lewizny Razem, czyli jest sukces :-)
Awral
Awral 25.02.2018, 11:19
Lewizna już kwiczy!!!
użytkownik dróg
użytkownik dróg 23.02.2018, 18:04
Na warunki złotowskie autobus jest zbyt duży, lepiej kupić 2-3 busy 17 osobowe, nie będzie problemu z parkowaniem na przystankach. Tej akcji wyborczej nie kupuję!
DXB
DXB 2.03.2018, 13:16
Kto ciołku ci powiedziałe że ten konkretny autobus ma być w Złotowie? Posłuchaj konferencji, będziesz wiedział co do ZŁotowa pasuje. Ursus ma tylko taki autobus i nikogo to nie kosztowało złotówki, że 3 metry dłuzszy autobus woził ludzi.
676@wp.pl
676@wp.pl 22.02.2018, 23:43
super !!
Piotrek
Piotrek 22.02.2018, 21:52
Nie wiecie czy jutro też będzie jeździł autobus, chciałbym skorzystać
tajk
tajk 22.02.2018, 22:26
Tak :) rozkład masz tutaj http://www.zlotow.pl/Testujemy_komunikacje_miejska_.html
Rafael
Rafael 22.02.2018, 19:10
Ale super , jutro jadę
Kierowiec
Kierowiec 22.02.2018, 19:07
fajnie bo dzuęki temu prawdopodobnie będzie więcej wolnych miejsc parkingowych w centrum miasta a z reguły jest z tym kłopot
Jadwiga
Jadwiga 22.02.2018, 18:49
Super sprawa. Moja wnuczka będzie mogła do szkoły dojeżdżać. Mam nadzieję że będą zniżki dla uczniów albo karnety miesięczne
Gabi
Gabi 22.02.2018, 18:35
Oby tylko nie skończyło się na planach
Fajnie_sie_jechało
Fajnie_sie_jechało 22.02.2018, 15:35
Co kurs to autobus pełen jak do tej pory :) nie tylko wycieczkowicze ale ludzie przemieszczający się z pkt A do B. Więc wydaje mi się, że komunikacja miejska by wypaliła :) szczególnie, że ten elektryczny autobus jest bezgłośny. Widać jednak, że zmotoryzowani mieszkańcy złotowa również widzą autobus pierwszy raz, mało kto wpuszczał go podczas wyjazdu z zatoczek autobusowych, ludzie stawali na tymczasowych przystankach. Szczególnie pogratulować mieszkańcom ulicy Zakątek, gdzie od 1-3 aut stoi na małym rondzie gdzie autobus ma zawracać. Dodam jeszcze, że piesi jak to zawsze w tym mieście nie patrzą co jedzie (autobus jest bardzo cichy) tylko włażą na pasy jak by mieli 9 żyć, a to nie tico, tylko 12m autobus i nie zatrzyma się od razu.
Pasażer
Pasażer 22.02.2018, 15:58
No to czekamy na datę stałych kursów tego autobusu.
renia
renia 22.02.2018, 11:55
Brawo Złotów. Kibicuję tej inicjatywie !!!!!!!!
Autohton
Autohton 22.02.2018, 18:09
Ja taże
WPIS
WPIS 22.02.2018, 10:05
I co tych trzech panów pojedzie za darmo. Uruchomienie lini winno być w liniach prostych krzyżujących się na rondzie przy UM a nie na zasadzie wycieczki krajoznawczej. Poza tym wdrażanie innych ulic powinno następować w miarę wzmożonych potrzeb. Włączanie komunikacji miejskiej powinno być stałe co pozwoliło by mieszkańcom na stopniową zmianę w ruchu miejskim. Zadowolenie z obecnych ćwiczeń grupy włodarzy co widać służy tylko im do podniesienia swojego ego a to z powodu całkowitej stagnacji w rozwoju miasta.
Ki
Ki 22.02.2018, 11:42
Zaś źle
Prawda panie burmistrzu
Prawda panie burmistrzu 22.02.2018, 12:08
No tak. A co w tym dobrego. Przecież każdy wie że autobus jedzie i wozi ludzi bo takie jest jego przeznaczenie. Problem w tym że ten autobus tu nie zostanie bo to jest test. Programy się wdraża albo nie, nie można bez końca usprawiedliwiać decyzji w których mieszkańcom coś się daje a po kilku dniach odbiera, obiecuje a poter się z tego wycofuje. Nie na tym powinna polegać kampania wyborcza. To już nie działa.
Mazgaj
Mazgaj 22.02.2018, 13:32
Idź do nory i tam siedź
Xyz
Xyz 22.02.2018, 15:59
A ty mazgaj na kolana i liż buty.

Pozostałe