Poniedziałek, 19.11.2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Okradali budowy domów - już zatrzymani!

  • 8.02.2018, 14:26 (aktualizacja 09.02.2018 01:24)
Okradali budowy domów - już zatrzymani!
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali sprawców kradzieży, do których doszło w ostatnim czasie w mieście i gminie Złotów. Łupem sprawców padał przede wszystkim sprzęt w postaci elektronarzędzi oraz stalowe pręty uzbrojenia.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki na bieżąco zbierali i analizowali materiały dotyczące zgłaszanych kradzieży, do których dochodziło na głównie na budowach, na terenie miasta i gminy Złotów. Intensywna praca kryminalnych szybko przyniosła rezultaty. Policjanci ustalili okoliczności zdarzeń oraz wtoku wykonywanych czynności wytypowali osoby odpowiedzialne za te zdarzenia.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

5 lutego br. kryminalni zatrzymali 19- letniego mieszkańca Złotowa, który od października 2017 r. do stycznia 2018 r. z budowy w jednej z miejscowości gminy Złotów dokonywał kradzieży elektronarzędzi w postaci młotowiertarki, szlifierki oraz lasera pomiarowego. Przedmioty planował upłynnić w lombardach. Wartość spowodowanych strat to blisko 2.400,- złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

3 lutego br. kryminalni zatrzymali 34- letniego mieszkańca Złotowa, który z jednej z firm w Złotowie ukradł wiertarkę oraz metalową dwuskrzydłową bramę. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na 2 tysiące złotych. Mężczyzna został zatrzymany, w drodze na złomowisko, gdzie zamierzał sprzedać przedmioty.

31 stycznia br. policjanci zatrzymali dwóch 45- latków, mieszkańców miasta i gminy Złotów, którzy wspólnie z terenu budowy w Złotowie ukradli stalowe pręty uzbrojenia o wadze 180 kg i wartości ponad 700 złotych, a z terenu jednej z posesji cztery sztuki bram stalowych wartości 200 złotych. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie, o łącznej wartości ponad 900 złotych.

Dodatkowo jeden z 45- latków mieszkaniec Złotowa od grudnia 2017 r. do stycznia 2018 r. na własną rękę z innej budowy w Złotowie, ukradł pół tony stalowych prętów uzbrojenia, powodując straty ponad 2 tysiące złotych. Policjanci w tym przypadku częściowo odzyskali skradzione przedmioty i przekazali je właścicielowi.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty dokonania kradzieży, wszyscy przyznali się do popełnionych przestępstw. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

IW

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 to recydywisci
to recydywisci 8.02.2018, 14:59
Ale złodzieje nich odsiedzą te 3 lata więzienia a nie w zawieszeniu.Kara więzienia,w zawieszeniu,nic nie daje dla robotnika fizycznego.
Trzy lata niech odsiedzą ale nich odpracują wikt i opierunek w Zakładzie karnym.NIE Z NASZYCH PODATKÓW dla złodziei, -prosze Sądu.

Pozostałe