Piątek, 23.02.2018, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Wójt krytykuje starostę

  • 7.02.2018, 20:45 (aktualizacja 07.02.2018 21:57)
  • Agnieszka Barabasz
Wójt krytykuje starostę
Podczas sesji Rady Gminy Złotów, wójt Piotr Lach, odniósł się do wypowiedzi radnego powiatu złotowskiego, Juliana Brewki, krytykując jednocześnie wyjazdy służbowe złotowskiego starosty.

W swojej wypowiedzi radny powiatowy Julian Brewka, poinformował radnych gminy Złotów, o zamierzeniach budżetowych samorządu powiatowego, zwracając uwagę na szereg potrzeb inwestycyjnych (drogowych) na terenie powiatu. Zauważył jednak, że budżet jest ograniczony i powiat nie jest w stanie wyremontować wszystkich dróg w jednym roku. Zgodził się z radnymi, że stan wielu z nich jest krytyczny i wymaga natychmiastowej interwencji.

Radny Brewka poinformował także o działaniach powiatu związanych z 15.leciem partnerstwa powiatu złotowskiego z powiatem Gifhorn. W ostatnim czasie przedstawiciele starostwa odbyli wizytę w partnerskim Gifhorn w celu dopracowania szczegółów rocznicowych. Wójt Piotr Lach stwierdził, że władze powiatu powinny zastanowić się nad wprowadzeniem pewnych oszczędności, które pozwolą na partycypację powiatu w gminnych inwestycjach drogowych. – Kiedy nas prosi się o wsparcie finansowe inwestycji, staramy się być zawsze partnerem. Oszczędzamy, gdzie tylko można. Skoro powiat wydaje pieniądze na promocję, na wyjazdy służbowe do Gifhorn, czy powiatu Jampol na Ukrainie, może warto zastanowić się nad wprowadzeniem oszczędności i wspieraniem gmin w inwestycjach drogowych – powiedział wójt Piotr Lach.

Po poniedziałkowej sesji Rady Powiatu Złotowskiego, wiadomo już, że w tym roku powiat nie planuje żadnej poważnej inwestycji drogowej. Prowadzone będą bieżące remonty, które nadzoruje Powiatowy Zarząd Dróg w Złotowie.  

Rocznie, na wyjazdy służbowe, starostwo wydatkuje kwotę ok. 70 tys. zł. Zdaniem skarbnika powiatu Grzegorza Piękosia, nie jest to duża kwota w skali całego budżetu.

Agnieszka Barabasz

Agnieszka Barabasz
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

EgiN
EgiN 10.02.2018, 06:31
tak naj;epiej jechać na wycieczke i na to kase mieszkancow trwonic brawo!!!! jeszczce niech mieszkancy zrzuca sie na prezenty i bedziekomplet
Bejz
Bejz 9.02.2018, 02:33
Hm, może i lepiej kolejna kadencja PiSu niż 20 lat odkręcania rządów tych zjeb...
Rolnik
Rolnik 9.02.2018, 10:10
I to jest oczywiste. Tylko wybierajcie nowych a nie tych co przez lata oszukiwali nas na każdym kroku pakując swoje kieszenie bez dna. PiS to nie pojedyncze osoby to jego wyborcy, którzy muszą od nich rządać i patrzeć na ręce. Wszystko po to aby nie powtórzyło się Platformiane złodziekskie bagno.
Wet
Wet 8.02.2018, 20:09
Ci w Starostwie najlepsi są w ilości publikowanych zdjęć na FB i lokalnych portalach.
miejscowy
miejscowy 9.02.2018, 19:02
A chodnika Blękwit - Klukowo nadal niema !!!!
usunąć tego skarbnika
usunąć tego skarbnika 8.02.2018, 20:05
p.Piękoś jak 70 000zł złotych to nie jest duża kwota to wpłac pan ze swoich do kasy Starostwa.
Kasandra
Kasandra 8.02.2018, 19:20
Powoli niektórzy włodarze gmin z powiatu mają dosyć władz w starostwie. Jasno widać konflikty z wójtem w Złotowie ale też wyrażnie iskrzy na linii Starostwo - Burmistrz Jastrowia . Burmistrzowie ze Złotowa i Okonka też podobno nie są fanami obecnych władz. Goławski wyraznie traci poparcie w terenie. Efekt tych konfliktów może być widoczny w jesiennych wyborach.
wentylator
wentylator 8.02.2018, 21:34
Od 6 kadencji ta sama narracja. Burmistrz Jastrowia próbuje w tym roku zawalczyc z PISem i tylko tyle. Porażka nastapi jak zwykle, ludzie się poznają na tym.
To
To 8.02.2018, 10:33
Goławski i Sztych wojażują sobie a dróg jak nie było tak nie ma.
Złotowiak
Złotowiak 8.02.2018, 17:49
To ostatnia kadencja panowie i fora ze dwora jasne !!
PO PZPR
PO PZPR 8.02.2018, 21:35
Jasne, wsadzimy Wełniaka i Fidlera.
MGB
MGB 9.02.2018, 10:15
Nikt nikogo nie będzie wsadzał. Od tego masz kartkł wyborczą. Popatrz kto z nimi trzymał tyle lat i zagłosuj mądrze. W Pisie też są wieloletnie szuje dlatego zastanów się czy nie warto postawić na młodych nie skażonych komunistycznymi klikami.
Uks
Uks 8.02.2018, 21:49
Oni są już dawno skończeni. Ale ci obecni ze starostwa już też.
xx
xx 8.02.2018, 09:06
I dobrze im powiedział......
przyjaciel skarbnika nie królika
przyjaciel skarbnika nie królika 8.02.2018, 08:38
a może taniej byłoby utrzymać awionetkę dla powiatu? Mogliby wypożyczać i zarabiać na inne przejazdy służbowe. Wszystko się ładnie bilansuje. Starosta wszędzie byłby szybciej niż autem . Panie skarbnik, proszę rozważyć pomysł, bo daje go gratis skoro kiepska sytuacja powiatu...
Why
Why 7.02.2018, 23:47
Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein mówi lepiej po polsku niż bełkocący Obatel
My Naród
My Naród 8.02.2018, 17:52
Pierwszy folksdojcz trzeciej RP Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein - POwiesić publicznie na rynku koniec i kropka .
Do idioty My Naród
Do idioty My Naród 9.02.2018, 10:18
To są groźby karalne i podżeganie do zabójstwa. Powinno być ścigane z urzędu bez żadnego zmiłuj.
Do durnia POwyżej
Do durnia POwyżej 9.02.2018, 19:07
Głupcze !!! To nie jest groźba, to jest żądanie !!!!My Naród POwiesimy ją za darmo w czynie społecznym jasne !!
Hoss
Hoss 10.02.2018, 02:28
Może trzeba dać znać rodzinie? Wariat znów uwolniony
Re
Re 8.02.2018, 18:23
Post zgłoszony do prokuratury
Okiem obserwatora
Okiem obserwatora 7.02.2018, 22:53
Skarbnik od poczatku wprowadzenia Święta Żołnierzy Wyklętych, oszczędza na bojkocie tego wydarzenia. To sa już spore kwoty na wyjazdy oraz kilometrówki na szkolenia.
gabi
gabi 7.02.2018, 22:13
Wójt Lach niech się zajmie swoimi wioskami
Ale im dobrze tego się nie spodziewali.
Ale im dobrze tego się nie spodziewali. 7.02.2018, 21:17
Lotają więcej jak za komuny.

Pozostałe