Poniedziałek, 12.11.2018, imieniny: Konrada, Renaty, Witolda

Rozmowy o meteorologii

  • 7.02.2018, 13:56
Rozmowy o meteorologii
Wicestarosta Złotowski Daniel Sztych oraz Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Bronisław Kalas spotkali się wczoraj z przedstawicielami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego Oddział w Poznaniu.

Rozmowy dotyczyły możliwości wykorzystywania danych rejestrowanych przez stację meteorologiczną posadowioną w powiecie złotowskim (przy trasie Złotów-Stawnica) przez IMGW. W tej chwili odczyty służą Instytutowi Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, który odpowiedzialny jest m.in. za monitorowanie suszy rolniczej w Polsce i który w 14 raportach od 1 kwietnia do 30 września sprawozdaje ten temat.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Władzom Powiatu Złotowskiego zależy na tym, by dane meteo ze Złotowszczyzny były wykorzystywane szerzej, stąd wczorajsze spotkanie. Prawdopodobieństwo osiągnięcia porozumienia z IMGW jest duże, bowiem Grzegorz Krauze, zastępca dyrektora Oddziału IMGW-PIB w Poznaniu, ocenił, że złotowska stacja posadowiona jest w odpowiednim miejscu, a dane, które rejestruje znacząco uzupełniłyby zasoby Instytutu. Póki co na mapie Polski w IMGW-PIB brak jest danych meteorologicznych z naszego powiatu. 
Decyzja o podjęciu współpracy uzależniona jest od konsultacji z warszawską dyrekcją IMGW-PIB.

Przypomnijmy, urządzenia pomiarowe stacji pozwalają na odczytywanie i dokumentowanie szeregu wartości: temperatury powietrza i gruntu, wilgotności, prędkości oraz kierunku wiatru, a także wielkości opadów. Jak przedstawiają się aktualne dane, każdy z mieszkańców powiatu może sprawdzić w internecie.

Starostwo Złotów

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 8.02.2018, 17:55
V-ce Starosto D.Sztych to jest twoja ostatnia kadencja .
trzeba mapy zrobić
trzeba mapy zrobić 7.02.2018, 17:26
Panie V-ce Starosto D.Sztych.Na tych terenach trzeba nasadzić kilka hektarów lasu. a na wyższych terenach ,zrobić linię zabudowy domami ale nie przy samej drodze bo trzeba wziąć pod uwagę poszerzenia drogi ,w nastepnych latach.
To jest teren,który należy wieś połączyć z miastem,kierunek na północ często uczęszczany i krajobrazowo bardzo ładny.
Starostwo niech zrobi ,plan zagospodarowania przestrzennego.
Gościu
Gościu 7.02.2018, 17:10
A Rychu gdzie znowu się szwędał?
Zorientowany
Zorientowany 7.02.2018, 18:24
Rychu u Cezara siedzi o obgadują wybory
podpis
podpis 7.02.2018, 20:33
Boże miej nas w swojej opiece.

Pozostałe