Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Złoty Bieg w Złotowie!

  • 12.01.2018, 23:32
Złoty Bieg w Złotowie!
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Złotowie wspiera Stowarzyszenie Ludzi w Biegu. Jego członkowie zapraszają do udziału w swoim przedsięwzięciu:

W związku z coroczną ogólnopolską akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowaliśmy Złoty Bieg, który daje możliwość uczestniczenia w wydarzeniu każdemu bez względu na możliwości sportowe.

W styczniu 2017r odbyła się pierwsza edycja , w którym wzięło udział 276 osób. Suma z puszek WOŚP zebrana z pakietów startowych to 8426,70 zł. Suma łącznie pokonanego dystansu przez uczestników to 3885,90 km. W kolejnej edycji chcemy pobić te rekordy.

Zwiększyliśmy liczba uczestników do 500, aby dać możliwość udziału wszystkim chętnym. Każdy z biegaczy po ukończonym dystansie według własnych możliwości otrzymuje pamiątkowy medal biegu, który jest dla niego nagrodą za okazaną pomoc. Uczestnik ma zagwarantowany pakiet startowy, medal, posiłek regeneracyjny, wodę, kompletne zabezpieczenie medyczne oraz sanitarne.

Dodatkowo pod namiotem ośrodka "Zacisze" zorganizowany będzie koncert finałowy. Niestety, przez 3 miesiące nie znalazłyśmy żadnego zespołu chcącego umilić czas biegaczom i ich rodzinom, przy gorącej kawie i kawałku domowego placka. W tym dniu dyrektorem muzyki na trzy godziny od 12.00-15.00 będzie DJ Potap. Jego repertuar z pewnością zapewni pozytywne nastawienie każdemu. Kawiarenka pod namiotem będzie zaopatrzona w same słodkości oraz gorące napoje.

Podczas tegorocznej edycji WOŚP jest to jedyne takie wydarzenie na terenie miasta Złotów oraz jego okolic. Na chwilę obecną zapisanych jest 465 osób z okolic Koszalina, Złotowa, Piły, Człuchowa, Szczecinka, Lipki, Wyrzyska, Bydgoszczy, Poznania, Jastrowia, Okonka.

Odpowiednia aktywność fizyczna jest kluczem do zdrowia i spokojnego życia. Z naszych obserwacji wynika, że mieszkańcy są chętni do udziału we wszelkich formach sportowych organizacji.

Można takie wydarzenia łączyć z ogólnokrajowymi akcjami i przy okazji zaistnieć celem promocji miasta. Inicjatywa organizacji Złotego Biegu miała na celu połączenie spełnienia pasji sportowej oraz chęci pomocy innym. Aby zachęcić uczestników z innych rejonów Polski powstał pomysł pakietu startowego, który zawiera artykuły reklamowe wszystkich złotowskich firm. Są to kalendarze, długopisy, notesiki, smycze – wszystko z ich logotypami oraz wizerunkiem świadczących usług.

Osoby zapisane na bieg mogą ofiarować kwotę za pakiet według własnych możliwości i przekazać ją do puszki wolontariusza WOŚP. W pierwszej edycji mogłyśmy obserwować aktywność w wydarzeniu całych rodzin, dzieci, nastolatków oraz seniorów. Udział brały osoby niepełnosprawne oraz żyjące dzięki sprzętowi kupionemu z akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wspólny udział w Złotym Biegu oraz podniesienie świadomości o tak dużej liczbie ludzi działających w jednym celu daje wsparcie duchowe. Wiąże przyjaźnie mieszkańców, zawierają znajomości z osobami które przyjechały na bieg. Możemy zaobserwować uśmiechy na twarzach uczestniczących osób i ich zadowolenie z udziału. Poprzez sport mogą podzielić się dobrem z innymi.

Do czwartku 11. stycznia 2018 r. przyjmowane  zapisy poprzez adres email: zlotybieg@wp.pl do wyczerpania limitu. Jeśli numery startowe zostaną wolne – będzie można zapisać się w dniu biegu, ale takiej osobie nie gwarantujemy pakietu. Jednak zapewniamy medal, posiłek regeneracyjny, dostęp do wszystkich atrakcji i udogodnień.

Złoty Bieg będzie transmitowany live na kanale kreciola.tv przez pilską telewizję Pilska.tv, biegrelacjonować będą lokalne media oraz telewizje. Mamy nadzieję, że druga edycja spotka się z równie wspaniałymi opiniami uczestników jak w roku poprzednim.

W sobotę 13.01.2018r. w godzinach 12.00-17.00 będziemy już wydawać pakiety startowe na stadionie sportowym przy ul. Wioślarskiej w Złotowie i oczywiście od godz. 10.00 w dniu biegu.

Opłata za pakiet startowy wynosi min. 30 zł bezpośrednio do puszki wolontariusza WOŚP.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, bez względu na to, czy bierzecie udział, czy nie – zawsze liczymy na waszą mobilizację w kibicowaniu. To naprawdę świetne wydarzenie ma oprawę w postaci fantastycznej widowni!

(jj), fot. Dominika Wrona Fotografia

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe