Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Fundacja Słoneczko z odwiedzinami u Pierwszej Damy

  • 12.01.2018, 13:50 (aktualizacja 12.01.2018 14:26)
Fundacja Słoneczko z odwiedzinami u Pierwszej Damy
Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko, od których otrzymała swój portret wykonany przez jedną z wolontariuszek.

Organizacja powołana przez dwie siostry i sprawująca obecnie opiekę nad siedmioma tysiącami osób, jak mówią sami niepełnosprawni oraz ich rodziny, pozostaje gronem ludzi szczególnie sobie bliskich. Podopieczni Słoneczka opowiedzieli Pierwszej Damie o swoim codziennym życiu z chorobą, ale też o zainteresowaniach, pasjach i aktywnościach. Fundacja, wspierając dzieci oraz osoby dorosłe, dba o ich rozwój osobisty, promuje osiągnięcia i pomaga realizować marzenia.

Agata Kornhauser-Duda przyjęła gości w Sali Niebieskiej, w której podczas wizyt oficjalnych  głów państw toczą się rozmowy plenarne delegacji. Małżonka Prezydenta opowiedziała o spotkaniach, w których bierze udział podczas wizyt zagranicznych oraz pełniąc rolę Pierwszej Damy w Pałacu Prezydenckim. Chętnie odpowiadała także na pytania o swoją aktywność na rzecz osób z niepełnoprawnościami i o wsparcie różnorodnych działań charytatywnych.

Info i foto: (KS), hwww.prezydent.pl/pierwsza-dama, Grzegorz Jakubowski/KPRP

Oto krótka relacja p. Doroty Augustyniak, prezes Fundacji Słoneczko:

Podopieczni Fundacji Słoneczko zaproszeni przez Panią Prezydentową 11 stycznia odwiedzili Pałac Prezydencki. Mieli okazję zwiedzić Pałac i spotkać się osobiście z Pierwszą Damą. To było serdeczne, pełne ciepła spotkanie. Pani Prezydentowa rozmawiała z Podopiecznymi i rodzicami. Słuchała z zainteresowaniem o ich codziennej rehabilitacji. Kinga Kaczmarek siostra naszej Podopiecznej Martynki narysowała portret Pani Prezydentowej, który został jej przekazany. Pani Prezydentowa natomiast przekazała podarek na zbiórkę charytatywną dla Martynki utworzoną na portalu Fundacji Brawo Wy. Już wkrótce odbędzie się licytacja. Zapraszam.

(jj)

Zdjęcia (18)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
świat
świat 14.01.2018, 11:42
na google wpisałam Agata Kornhauser-Duda życiorys i zobaczyłam piękne
Ted
Ted 13.01.2018, 18:25
Gratulacje dla fundacji .Dobra robota.
żal dzieciaków
żal dzieciaków 12.01.2018, 16:13
podarek na zbiórkę harytatywną.....a 70000000 zł dla Rydzyka-zy da i miliony na odbudowę cmentarzy żydowskich i emerytury dla żydów,którzy pracowali w Polsce.Dla Polskich Emerytów 5zł podwyżki raz do roku a ceny w górę poszły o 50% przez to ,że dostali 500+ .
Nic tylko zbiórki harytatywne ,prawie bez przerwy.tego nie było nawet tuż po wojnie a po wojnie już 72 lata.
W fundacjach też nadzieja
W fundacjach też nadzieja 12.01.2018, 17:56
Dur.ny autorze komentarza ( żal dzieciaków ) to co napisałeś to nic innego jak antysemityzm i nienawiść. Co ty sobą prezentujesz, myślisz że takim bełkotem komukolwiek zaimponujesz. Co ty możesz powiedzieć co było 72 lata temu a jeśli mmasz już więcej to się połóż i czekaj na rozliczenie twojej głupoty. Swoim wpisem unliżyłeś wielu milionom polaków, którzy biorą udział w zbiórkach charytatywnych a także wspierają TV TRWAM i Radio Maryja a także Wyższą Szkołę Medialną w Toruniu. Co ty durn.u zrobiłeś pożytecznego dla niepełnosprawnych czy też potrzebujących sprawnych. Odp.jest prosta Nic!
doglupka
doglupka 12.01.2018, 21:32
Dur.ny i g.upi jak nogi od stołu to ty jesteś.Pusty łe.b.Sobą możesz rzadzić i sobie nakazywać.Zrozumiano !!! Jestes z piS i nasz jadowity jęzor jak większosć pisuarów. I nie obrażaj Polaków !!! Jak długo chcecie doić Polskę ? a dawac Żydom !!! Nie jestescie świetymi krowami..Stop.
Nazwy ulic Kaczyńskich juz znikaja z Polskich miast.Za chwilę zniknie Pis i będziecie cieńko piszczeć.Biuro zrobiliscie sobie tu aby kazdy wpis Polaków opluwać.Durn.u gł.pi.Agentu.ra działa.A gdzie jest Wolna Polska ? zaoraliście.
Być PISowcem to dzisiaj zaszczyt
Być PISowcem to dzisiaj zaszczyt 12.01.2018, 22:34
Ty powyżej. Sam o sobie wydałeś opinię. Nic dodać nic ująć. Jak byś potrzebował pomocy fundacji to myślę że i tobie pomoże. Te rzygowiny, które z siebie wydaliłeś nic nie znaczą ale wiedz że swoimi wulgaryzmami obraziłeś kolejne miliony polaków. Jednego możesz być pewien; twojej wizi o wolności to chyba żaden zdrowy Polak by nie chciał.
on nie umie języka polskiego
on nie umie języka polskiego 13.01.2018, 12:15
Te,PiSowiec- Polaków pisze się przez duże P nieuku.Obraziłeś 38milionów Polaków.
Spisali cię na straty
Spisali cię na straty 13.01.2018, 15:29
Szkoła ci nie pomoże. Do psychiatry też już nie masz po co iść.

Pozostałe