Czwartek, 26.04.2018, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Wypadek w Śmiardowie

Wypadek w Śmiardowie
Auto uderzyło w przyczepę

Daewoo Lanos uderzył w nieoświetloną przyczepę z drewnem pozostawioną na drodze niedaleko szkoły w Śmiardowie Złotowskim. Ucierpiało pięć osób z Lanosa - dwoje dorosłych, a także troje dzieci w wieku 1,5 roku oraz 2 i 3 lata. Poszkodowanych zabrano ambulansami do szpitala w Pile. Policja ustala okoliczności zdarzenia, szukając właściciela przyczepy. Ponoć przebywa on poza granicami kraju, poszukiwany więc jest aktualny użytkownik przyczepy.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

(jj), Fot Mateusz Borowicz i OSP Zakrzewo

Komentarz KPP Złotów:

Niesprzyjające warunki pogodowe oraz niedostosowanie do nich prędkości jazdy przez kierujących są w okresie zimowym częstą przyczyną zdarzeń drogowych. Apelujemy o ostrożność na drodze, zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych.

10 stycznia br. około godziny 15:40 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze W-189 w miejscowości Śmiardowo Złotowskie.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili na miejscu, że 43- letnia kierująca pojazdem marki Daewoo Lanos jadąc w stronę miejscowości Kujan na prostym odcinku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechała na unieruchomioną przyczepę rolniczą.

W wyniku zdarzenia drogowego kierująca i pasażerowie trafili do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Panująca obecnie aura i szybko zapadający zmrok sprawiają, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

IW

Janusz Justyna

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Laskawy
Laskawy 12.01.2018, 20:35
W ogole nie wiecie co mowicie jak zlapiesz pane w samochodzie to jedziesz dalej.? Zastanowcie sie co mowicie jak sie nie znacie
łysy
łysy 11.01.2018, 05:57
Niestety coraz częściej widzę na naszych drogach pozostawione przyczepy i nie. Koło Werska stała ostatnio beczka i nawet trójkąta nie było.
Kierowca
Kierowca 12.01.2018, 15:41
Akurat w tym miejscu nie miała prawa w ogóle stać. Jest tam krawędziowa linia przerywana. A to oznacza zakaz zatrzymywania się i postoju na jezdni - postój dozwolony jest tylko na poboczu (ciągła zabrania tak na jezdni jak i poboczu).
łysy
łysy 11.01.2018, 06:06
Miało być i nie prawidłowo oznaczone.

Pozostałe