Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Nowy skład rządu RP

  • 9.01.2018, 12:09 (aktualizacja 09.01.2018 12:56)
Nowy skład rządu RP
Premier Mateusz Morawiecki w składzie rządu RP ma od dzisiaj kilku nowych ministrów. Jak oceniasz te zmiany?

Z rządu odwołano ministrów: Mateusz Morawiecki (minister finansów), Antoni Macierewicz (minister obrony narodowej), Jana Szyszko (minister środowiska), Konstanty  Radziwiłł (minister zdrowia), Anna Streżyńska (minister cyfryzacji), Witold Waszczykowski (minister spraw zagranicznych) i Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji).

Nowi ministrowie:

Łukasz Szumowski nowym ministrem zdrowia, 

Jerzy Kwieciński nowym ministrem inwestycji i rozwoju 

Jadwiga Emilewicz nowym ministrem przedsiębiorczości i technologii

Teresa Czerwińska nowym ministrem finansów

Henryk Kowalczyk nowym ministrem środowiska

Mariusz Błaszczak nowym ministrem obrony narodowej

Jacek Czaputowicz nowym ministrem spraw zagranicznych

Andrzej Adamczyk nowym ministrem infrastruktury.

(jj), fot. pisorg

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maxymilian21
Maxymilian21 13.01.2018, 08:27
Niemcy wojnę przegrały a jak stoją gospodarczo. Są silni bo potrafią postawić i rozwinąć swój przemysł prywatny. W Polsce sukcesem rządzących jest opodatkowanie społeczeństwa jak i gdzie tylko się da by potem za sukces uznać 13-stki dla administracji publicznej, przywileje dla mundurowych, odprawy dla swoich elit, bajońskie emerytury dla wybrańców, pieniądze dla kleru, średniej krajowej 4500 zł ,brak odpowiedzialności finansowej za obietnice i decyzje wyborcze, układanie prawa pod siebie itp. Jest to smutne ale prawdziwe.

Jeszcze przed wybuchem II wojny Niemcy i kraje Europy Zachodniej posiadali i posiadają marki którymi do dnia dzisiejszego jeździmy albo obcujemy na co dzień - bo potrafili postawić na gospodarkę a nie rozdawnictwo.
Nie gloryfikuję Niemiec po prostu przytaczam fakty. Wystarczy spojrzeć ilu z nas przez te 30 lat wyjechało między innymi do tego kraju...
moja
moja 13.01.2018, 12:46
fakt mundurowi w ciula lecą z tym swoim wiekiem emerytalnym i wysokością emerytur w stosunku do pozostałych trzeba było ich 30 lat temu wszystkich poddać takim samym kryteriom jak pozostali do 60 i 65 roku
Prada
Prada 12.01.2018, 20:55
Wydrukowali 2,54 bln €, aby pomóc zadłużonym po uszy Francuzom, Włochom i Niemcom. Niedozwolona pomoc publiczna? Ależ skąd!Wyobraźmy sobie, że NBP co miesiąc drukuje po 10 mld zł, aby skupować za nie polskie obligacje skarbowe i anulować rządowi PiS naliczane od nich odsetki. Zakładam, że międzynarodowego jęczenie (że tak nie można, że to niedozwolona pomoc publiczna itp.) nie byłoby końca. A teraz miejcie świadomość, że Europejski Bank Centralny (EBC) robi w realu dokładnie to samo, tylko że na znacznie większą skalę. Od marca 2015 r. wydrukował już w tym celu 2,54 biliona (1 bilion = 1000 mld) euro! Wygranymi są przede wszystkim RFN, Francja i Włochy.
Łudu budu.
Łudu budu. 12.01.2018, 22:36
Masło maślane.
Polak
Polak 12.01.2018, 19:54
Polska- pierwszy kraj na świecie gdzie zamiast rządu upadła opozycja .Kto sieje wiatr ten zbiera burzę .
Dwie kadencje i do innej pracy
Dwie kadencje i do innej pracy 11.01.2018, 20:46
Dwie kadencje dla polityków. Dwie - jedną się uczą drugą pokazują co potrafią a potem dożywotni wpis pt.Zabrania się brania kasy publicznej" Niech idą i tworzą miejsca pracy dla rodaków. Brak układów i wodzenia ludzi za nos. Niech zreformują całe finanse publiczne - zwłaszcza służby mundurowe i ich chore przywileje. I przywrócić normalność i poszanowanie tzn. cały sektor prywatny po 25 latach na emerytury a cała budżetówka do 60 i 65 r. Niech skończą z oszukiwaniem ludzi. Przywileje powinny się należeć tym wszystkim którzy płacą na ten system a nie biorą z niego pełnymi garściami. To jest absurd mundurowi ich podatki zus przywileje wysokie emeryturki są kulą u nogi przeciętnego Kowalskiego tego kraju. To wstyd w PRL-u się ustawili i nadal ciągną z tego biednego i zarobionego Polaka. To pracodawcy i ich pracownicy powinni przechodzić na wcześniejsze emerytury - niech to będzie zachętą do rozwoju naszego kraju. Pamiętajcie że cała budżetówka nie płaci podatków zusu i środków na swoje emerytury -są to pieniądze pochodzące z pracy ludzi na kasach w dyskontach, budowlańców ,fryzjerów, handlowców, producentów itp. Czas skończyć z tymi absurdami i najogólniej przejadaniem naszego PKB. Wstyd że po 30 latach nie zrobiono z tym wszystkim porządku.
Maria
Maria 12.01.2018, 04:59
Jestem za
Adrian
Adrian 11.01.2018, 22:17
zgadzam się!!!
upadamy
upadamy 11.01.2018, 21:48
Człowieku do kogo ty mówisz? gdyby Polacy rządzili to tak by było jak piszesz ale on kase dają na cmentarze żydowskie,Rydzykowi (Zydowi) itd.Ocknij sie i poczytaj apelu-Alarmu Tomasz Lisa na Newsweek.pl
Patriota
Patriota 12.01.2018, 15:56
upadamy- resortowy cwaniak tomasz liSS POddany niemieckiej gadzinówki jako folksdojcz pluje na moją ojczyznę za niemieckie srebrniki won !!!!To ty się ocknij (upadamy) skro powołujesz się na niemiecki newsweek czeba mić nieźle POrąbane w głowie , jak ją masz .
To prawda
To prawda 11.01.2018, 23:10
Upadłeś
Generał
Generał 10.01.2018, 00:10
najbardziej mroczny okres w najnowszej historii Sił Zbrojnych"
koment
koment 9.01.2018, 20:34
Odwołanie Macierewicza to, moim zdaniem, bardzo zła decyzja. A Kaczyńscy nie byli tępieni, wyśmiewani i pomawiani?? Jarosław Kaczyński sam najlepiej na własnej skórze przekonał się jak działa propaganda mająca na celu osłabienie jego pozycji i wyeliminowanie, a mimo to nadal płynie. Macierewicz powinien, mimo nacisków, kontynuować swoją pracę. Czytałem o tym, że Duda jest otoczony przez ludzi WSI, to jest bardzo niepokojące. Po ostatnich swoich decyzjach bardzo stracił w moich oczach, Faktem jest że nie dopuścił do ujawnienia aneksu WSI (!!), że blokował reformę sądownictwa, a obecnie pod wpływem jego nacisków został odwołany minister Macierewicz. To wszystko sprawia, że Duda stracił moje poparcie. A Kaczyński mocno nadwyrężył moje zaufanie
Patriota
Patriota 10.01.2018, 15:18
Głosowałem na PIS , byłem w Warszawie na miesięcznicach ale od dzisiaj koniec za Antka Macierewicza , chłop wiedział co zrobić z czerwoną kadrą wojska oraz WSI i Kejkutami . WSI dawna bezpieka wojskowa. Kejkuty -tajne centrum szpiegowskie i nie tylko .
Uff
Uff 9.01.2018, 18:55
Słuchając Maciera w mowie pożegnalnej bałem się, że za służbę zasadniczą w wojsku 1980-1982 zostanę pozbawiony praw obywatelskich.
Złotowiak
Złotowiak 12.01.2018, 15:58
Uff do psychola marsz dupku
My Naród
My Naród 9.01.2018, 18:37
Służby i lewactwo pokonało Macierewicza i Szyszko
rr
rr 9.01.2018, 22:32
Walnij się w łeb pseudo naród
Z siecci
Z siecci 9.01.2018, 18:09
Moim zdaniem większość z Was nie patrzy długofalowo na te posunięcia (albo nie chce rozumieć podstaw polityki). Macierewicz robił dobrą robotę, ale jego wizerunek został społecznie zniszczony przez pewne środowiska. Zjednoczona prawica walczy już o ponowne wybory i zdobycie ponad 50 % głosów, po to by móc zmienić konstytucje i diametralnie Nasz kraj. O tym czy PIS/ZP zdobędzie ponad 50 % zdecydują głosy niezdecydowanych gdzie Szyszko, Macierewicz czy Waszczykowski są postrzegani jako tzw. oszołomy. Z nimi PIS nie jest w stanie zmienić kraju na prawdę, ponieważ twardego elektoratu akceptującego w/w Panów jest 20 kilka procent. Patrzcie na to długofalowo, Kaczyński wie co robi (jak z podatkiem bankowym po to by później taniej odkupić banki). Z twarzą Kaczyńskiego i Macierewicza PIS ma 20 %, z nowymi twarzami, robiąc zakładaną dobrą robotę będzie mieć ponad 50 i będzie mógł faktycznie zmienić kraj. Pamiętajcie o tym, a nie patrzcie tylko na krótkoterminowe cele i jojczcie i dzielcie prawice !!!
UKF
UKF 9.01.2018, 19:25
Z siecci. Jesteś za a nawet przeciw, chcę tobie przypomnieć że już jeden taki był i skończył jak kret w norze. Nie można popierać dobrej zmiany czy J. Kaczyńskiego jednocześnie podważać jego plan naprawy Polski z pomocą tych wszystkich osób, których zasługi dla kraju starasz się pomiejszyć. Piszesz że pewne środowiska niszczyły Macierewicza ty swoimi aluzjami czynisz to samo. Jeśli chciałbyś być w porządku to statystyki i krytykę pozostawił byś Fatalnej Opozycji. W jednym masz rację J. Kaczyński wie co robi ale nie tylko on, tych co robią dobrą robotę w rządzie mamy wielu i nie należy się obawiać o wynik wyborów. Jak już to swoją uwagę może byś skupił na nasze podwórko gdzie mamy totalny chaos partyjny. Rada Miasta lewica, burmistrz inna kulawa lewica, jego zastępca typowy odstraszacz społeczny, starosta PSL, Rada Powiatu mieszanka lewicy z bynajmniej prawicowym lewakiem zakochanym w lokalnych komuchach naznaczonych przez historię znakiem TW. Nie skupiaj się tak na zmianach na górze kiedy u nas komunistyczny smród nadal górą. Lepiej weź się do roboty i staraj się aby tak jak w kraju tak i u nas doszło do dobrej zmiany.
Patriota
Patriota 9.01.2018, 17:58
Uważam, że jest to najgorsza i najgłupsza decyzja PAD jaka przez te dwa lata zapadła.Wywalając Antoniego Macierewicza ze stanowiska ministra obrony narodowej prezydencie straciłeś mój głos jasne !!
ewa
ewa 9.01.2018, 22:33
kogo obchodzi twój głos w tym rządzie i tak robią wszystko po swojemu
Cieszy nas nowy rząd, krzywd nie zapomnimy
Cieszy nas nowy rząd, krzywd nie zapomnimy 9.01.2018, 15:17
To jest rząd który całkowicie pogrąży PO. U nas też zmieni się kierunek myślenia niektórych osób w tym tego, który nabiera wiatru w żagle. Podejrzewam że krótko przed wyborami samorządowymi burmistrz zmieni swoją chwiejną orientację niby nie polityczną i po trzech latach owocnej współpracy z postkomunistami, przyjaciółmi z SB i TW oraz całą sferą bogatych zwolenników, przystąpi do PISu. Ciekawe tylko kto wtedy będzie go krytykował tym bardziej że może się okazać iż jest kandydatem lokalnego Pisu na kolejną kadencje. Wiadomo że taki scenariusz byłby tragedią dla wszystkich mieszkańców, którzy przez lata głosowali na PIS a których jak śmieci traktowano przez ostatnie trzy lata w gabinetach naszych burmistrzów. Nie dość tego podczs spotkań z nimi knuto intrygi, zastraszano jak i wypraszano zwłaszcza z gabinetu burmistrza. Wszystkie te niecne zabiegi miały jeden cel; zochydzić chodzenie do niego z swoimi sprawami. Do tego z pomocą niektórych urzędników postarano się zamknąć przed nimi drzwi urzędu. W wielu przypadkach osiągnięto zamierzony cel i nikt z tym nic nie robi wręcz przeciwnie ci o mogliby uważają że tak musi być w związku z czym bronią go podobnie jak Platforma Wałęse, który też zwykłych ludzi głosujących na PiS ma za śmieci. Wiemy kto to robi ale cóż widać tak wygląda obłuda. W związku z tym pozostaje nam kochać odważnych i rezygnować z tchórzliwych mając przed sobą odwieczną prawdę że dobro to nie wiedza lecz czyn. Widać burmistrz przyjął zasadę,, kopanie leżącego jest niehonorowe ale bezpieczne". Czy to wystarczy na drugą kadencje nie wiem.
Wow
Wow 9.01.2018, 14:01
Zamienili dżumę na cholerę
pamiętaj Wow
pamiętaj Wow 9.01.2018, 16:06
Z cholery możesz wyjść z platformerskiej dżumy nie.
tadziu
tadziu 9.01.2018, 13:34
Czy ktoś ze Złotowa będzie w rządzie?
Hi hi
Hi hi 9.01.2018, 12:56
No, teraz jak nas napadnie Rosja, to zareagujemy po 3 dniach. Kraju będą bronić marszałkowie województw.
rp
rp 9.01.2018, 12:34
Normalnie. Zmiana nazwisk tylko. Przecież wszyscy nadal z pis. I bardzo dobrze
Idź się leczyć
Idź się leczyć 9.01.2018, 12:45
rp. Pewnie najlepiej by było jakby PIS wygrywając wybory powołał rząd z PO.
Głupie ale...
Głupie ale... 9.01.2018, 16:20
No... jednak było by lepiej!
Jesteś wśród swoich
Jesteś wśród swoich 9.01.2018, 16:39
Masz rację jacy głupcy takie głupie ale.
dobre!
dobre! 9.01.2018, 14:35
hahahaha

Pozostałe