Niedziela, 21.01.2018, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Miasto dopłaci do wymiany źródła ciepła. Pilotażowo

Miasto dopłaci do wymiany źródła ciepła. Pilotażowo
Dzisiaj na sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Złotowie radni przegłosowali uchwałę o dopłacie do wymiany źródła ciepła

Uchwała przewiduje pilotażowo kwotę 80 tys. zł na dofinansowanie maksymalnie 5 tys. zł netto na osobę wnioskującą. To oznacza, że z programu może skorzystać co najmniej 16 wnioskujących, chyba, że poszczególne kwoty dopłat będą niższe niż maksymalne 5 tys. zł. Wtedy beneficjentów może być więcej. Zapisy na dofinansowanie wymiany źródła ciepła będą ogłoszone po całym procesie wchodzenia uchwały w życie, może to potrwać kilka tygodni. Będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Preferowane będą osoby, które nie posiadają dostępu do sieci gazowej lub do sieci ciepłowni Engie. Temu zapisowi sprzeciwiał się radny Krzysztof Koronkiewicz, mówiąc, że nie wszyscy optują za ciepłem pochodzącym z użycia gazu czy ciepła z ciepłowni, być może zechcą pozostać przy węglu czy innym opale. Jeśli program pilotażowy sprawdzi się, kwota dofinansowania może być zwiększona o kolejnych beneficjentów.

Podczas sesji uchwalono także zażalenie na decyzję zastępczą wojewody o  zmianie nazwy pl. 31 Stycznia na pl. im. Kard. Wyszyńskiego.

Zobacz tekst uchwały o dofinansowaniu w załącznikach.

(jj)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

seba
seba 9.01.2018, 13:36
nie liczcie, że od tego nie będzie problemów z trującym powietrzem nad miastem, ludzie i tak będą palić śmieci i się truć !!!!!
Obiektywnie
Obiektywnie 13.01.2018, 21:35
Nikt chyba na to nie liczy
Obserwator
Obserwator 8.01.2018, 22:43
Dzisiaj SMOG był wyjątkowo intensywny! Zresztą, nie tylko w Złotowie! Nadal wiatru nie ma!
http://looko2.com/tracker.php?lan&search=A020A62953F8
Kto wierzy w ich uczciwość niech głosuje przeciw.
Kto wierzy w ich uczciwość niech głosuje przeciw. 8.01.2018, 22:34
Nie wiem skąd u niektórych ten zachwyt. Aż 16 osób na setki nieekologicznych piecy, czy ktoś z was zadał sobie pytanie po co ganiano mieszkańców z za rzeki jak i starego miasta na zebrania dot. wymiany piecy. Przecież to chore co to ma być za pilotażowa uchwała, lub wcześniej ogłoszony zawód burmistrza, coś z tym nie tak. Co to wogóle za nowy styl wprowadzania uchwał. Czy to oznacza że od teraz uchwały dot. np. budowy codnika na Ogrodowej będą też pilotażowe w związku z czym na próbę położy się 16 m kiedy tam potrzeba 500 m chodnika. Dziwne u nas te innowacje proekologiczne, trudno się w tym połapać tym bardziej iż rząd zapowiedział że już od tego roku miejsze miasta powiatowe na wymianę piecy otrzymają dofinansowanie ze środków unijnych. Co tu jest grane, kto będzie w stanie stwierdzić czy zapisy 16tki były uczciwe i kto w to uwierzy. Aby cokolwiek miało o tym świadczyć to nie rzekoma kolejność powinna decydować o otrzymaniu dofinansowania a na listę powinni być wciągani właściciele największych kopciuchów i to w centrum miasta co wszyscy by zauważyli. No chyba że smog u nas to pic na wodę bo co da rozproszena po całym mieście wymiana piecy. Mam nadzieję że po tych pilotażowych dopłatach nasi spece od dymu dadzą nam spokój i przestaną nas oskarżać o smog w mieście. Dalsze oskarżanie było by bezzasadne gdyż my nie możemy w jednej szesnastej korzystać z pieców, które muszą ogrzać nasze całe mieszkania a nie tylko jego część.
x5
x5 8.01.2018, 22:13
no w końcu może coś się ruszy w temacie smogu nad naszym miastem
złotów
złotów 8.01.2018, 18:32
Tylko 16 osób dostanie po 5000zł na wymianę piecy kaflowych na nowe piece centralnego ogrzewania.To od kiedy Wnioski przyniesc do Urzędu Miejskiego?
ola
ola 15.01.2018, 12:33
Tylko lub aż :-)
kazimierz
kazimierz 8.01.2018, 17:36
cieszy mnie że będą dopłacać do kosztów poniesionych na przyłącze do sieci gazowej, ale z tego co sie orientuje to Duon niechętnie rozbudowuje sieć, mieszkam na ul. Ogrodowej i jest chętnych kilkanaście rodzin na przyłączenie do gazu ale bez odzewu ze strony Duonu choć były wnioski składane nie raz
Miasto
Miasto 8.01.2018, 21:33
Przecież miasto nie założy ci sieci gazowej, zapas pieniędzy poszedł na zabawy i petardy. Duon za darmo też nikomu nie wybuduje. Miasto nie stać nawet na to aby dofinansować tych co mają przyłącza gazowe czy mogą podłączyć się do Energetyki Cieplnej.
GDR
GDR 8.01.2018, 18:49
Tak potwierdzam, nie chca podłączać.
Alka
Alka 8.01.2018, 18:33
też złóż wniosek to dostaniesz.
Znamy to
Znamy to 8.01.2018, 21:34
Tak dostaniesz kopa na piśmie z dużych liter NIE bo Nie.
Złotowianka
Złotowianka 8.01.2018, 17:32
Brawo dla władz miejskich za inicjatywę dofinansowania do wymiany pieców. Ciekawe tylko ilu mieszkańców z tego skorzysta? Bo znając życie - to część będzie wolała nadal palić śmieci niż płacić za paliwo
Palący węglem
Palący węglem 9.01.2018, 15:39
16 osób... tyle co nic! A mniejsza dopłata niż 5000 nie ma sensu! Dobry piec na np. pelet to ok. 10 tys. Gazowy - nie dużo mniej.
Jak napisano
Jak napisano 9.01.2018, 16:09
To ma być dopłata a nie danie pieniędzy na zakup pieca tylko dlaczego dla wybranych.
ona
ona 8.01.2018, 18:35
a ty co? z choinki sie urwałas,jesteś jakas jasnowidz .kraczesz jak wrona.

Pozostałe