Środa, 18.07.2018, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Szkolny wolontariat w Świętej

Szkolny wolontariat w Świętej
W miniony piątek 5 stycznia, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Świętej wybrali się z Jasełkami do Hospicjum Św. Elżbiety oraz Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego.

Za najcenniejsze z takich spotkań uczniowie uważają życzliwość, radość, wzruszenie i poznawanie nowych wspaniałych ludzi. Choćby takich, jak jedna z podopiecznych Hospicjum, której przekaz: „Uśmiechajmy się, tego nam nikt nie zabierze” będzie nam towarzyszył przez długie dni. Aż do następnego spotkania … Swój wolny czas uczniowie też chętnie spędzają w schronisku, na sześcio-, ośmio-, a nawet dziesięciokilometrowych spacerach ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Cyklicznie organizują również zbiórkę przyborów szkolnych gier, zabawek i przekazują na świetlicę Oddziału Dziecięcego Szpitala Powiatowego w Złotowie. Nieustannie przyświeca im myśl Wielkiego Autorytetu – Jana Pawła II „ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Opiekunem szkolnego wolontariatu jest Marlena Lachowska, Jasełka przygotowały Marlena Lachowska i Ewa Chodera.

SP Święta

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe