Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Strażacy walczą z podtopieniami

  • 5.01.2018, 10:10
Strażacy walczą z podtopieniami
Z początkiem stycznia br. złotowscy strażacy odnotowują zwiększoną ilość działań związanych z opadami atmosferycznymi

Dotyczyło to zarówno deszczu jak i śniegu, co w uwzględnieniu z licznymi opadami w trzecim kwartale minionego roku powoduje gwałtowne podniesienie poziomu wód gruntowych oraz licznych zbiorników, cieków wodnych i innych miejsc, w których gromadzą się wody opadowe. Tylko w dniu 3 stycznia odnotowano kolejne interwencje, gdzie zastępy Państwowej Straży Pożarnej wspólnie z jednostkami OSP prowadziły działania na terenie gminy Złotów. W okolicach m. Wąsoszki, gdzie zalaniu uległa lokalna droga będąca zarazem zmodernizowanym przez Lasy Państwowe dojazdem pożarowym. Równolegle działania prowadzono na terenie gminy Lipka, w m. Czyżkowo, gdzie zalaniu wodą na skutek opadów atmosferycznych uległ teren całej posesji mieszkalno-gospodarczej położonej w lokalnym zagłębieniu terenowym, uniemożliwiając swobodny dostęp do zabudowań dla mieszkańców. Angażując siły jednostek ochrony przeciwpożarowej zlikwidowano lokalne podtopienia, niemniej jednak prognozy na najbliższe tygodnie zapewne spowodują, że jednostki będą jeszcze niejednokrotnie podejmować podobne działania interwencyjne.

 3 stycznia 2018 roku w działaniach zaangażowane były zastępy złotowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, a także strażacy z jednostek OSP Batorowo, Lipka, Wielki Buczek a całość działań koordynowana i nadzorowana była m.in. przez grupę operacyjną KP PSP, której przewodniczył komendant powiatowy kpt. Jarosław Kołak, który osobiście wizytował teren działań.

Opracowanie mł.kpt. Krzysztof Olczak

Zamieścił st.asp. Kazimierz Wiebskowski

Zdjęcia KP PSP Złotów

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe