Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Mistrz Polski Krav Maga!

  • 28.12.2017, 23:20 (aktualizacja 28.12.2017 23:47)
Mistrz Polski Krav Maga!
Sztuka walki, która łączy w sobie cechy judo, muay thai, boksu. Z Krzysztofem Ceterą, mistrzem Polski Krav Maga, rozmawia Janusz Justyna

Kim jest Krzysztof Cetera?

Urodziłem się 10 lipca 1991 r. w Wałczu, mieszkam w Ptuszy gm. Tarnówka. Uczęszczałem do szkoły podstawowej i gimnazjum w Jastrowiu, jestem absolwentem Technikum Ekonomicznego w Pile oraz PWSZ w Pile. Aktualnie jestem studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Zarządzanie.


Skąd zainteresowanie Krav Magą?

Zawsze interesowałem się sportami walki m.in. trenowałem Muay Thai w Pile. Rozpoczęcie studiów w Poznaniu dało mi większe możliwości do rozwijania mojego hobby. Do udziału w pierwszym treningu zachęcił mnie przyjaciel. Na zajęciach spodobała mi się główna koncepcja Krav Magi "jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, masz prawo do jego obrony bez względu na środki".


Co to jest Krav Maga?

System walki opracowany dla sił obronnych Izraela, który składa się z kombinacji najbardziej skutecznych technik pochodzących z boksu, jiu jitsu, judo, muay thai, zapasów i innych sztuk walki. W przeciwieństwie do MMA, Krav Maga skupia się na rzeczywistych sytuacjach i najskuteczniejszych kontratakach; także z obronami trwale uszkadzającymi agresora.


Dlaczego nie karate, aikido, kick boxing?

Krav Maga łączy wszystkie te style w jedną całość i uczy radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach zagrożenia. Uważam, że Krav Maga jest skuteczniejsza na ulicy niż np. karate oraz znajduje wiele więcej zastosowań w praktyce.


Gdzie trenujesz, kto jest trenerem?

Obecnie trenuję w Wielkopolskim Stowarzyszeniu Sztuk Walki w Poznaniu pod okiem wicemistrza świata Krav Maga, Roberta Budnego.


Największy sukces?

Moim największym sukcesem jest oczywiście osiągnięty tytuł Mistrza Polski w Krav Maga w kategorii open oraz tytuł Mistrza Polski w Krav Maga w kategorii mężczyźni stopnie uczniowskie na Mistrzostwach Polski które odbyły się 10 grudnia 2017 r. w Poznaniu. Pokonałem zawodników z różnych federacji w Polsce oraz zawodników z klubu w którym trenuje.


Aktualnie zdobyłeś tytuł Mistrza Polski, co dalej?

Przede mną ciężkie treningi, ponieważ w przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Europy Krav Maga we Florencji (Włochy), gdzie będę miał przyjemność reprezentować Polskę. Mam nadzieję, że odniosę kolejny sukces. Ponadto, chcę cały czas rozwijać się w tym kierunku poprzez zdobywanie kolejnych stopni w Krav Maga, a w niedalekiej przyszłości osiągnąć tytuł instruktora w tej dziedzinie.

Dziękuję za rozmowę

Filmik z mistrzostw

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Takaanna
Takaanna 29.12.2017, 08:40
Przystojniak. :***
Rr
Rr 3.01.2018, 23:41
Zajety
Nasz człowiek
Nasz człowiek 29.12.2017, 01:51
Brawo, Krzysztof!!!

Pozostałe