Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Interpelacje przyniosły skutek

  • 12.12.2017, 17:07 (aktualizacja 12.12.2017 18:28)
Interpelacje przyniosły skutek
Staraniem radnego Rady Miejskiej w Złotowie, Stanisława Pikulika, na alei Piasta w Złotowie powstało nowe przejście dla pieszych. Burmistrz realizuje interpelacje innych radnych

Radny Stanisław Pikulik kilkukrotnie prosił, by na alei Piasta utworzyć przejście dla pieszych, w miejscu, gdzie wiele osób naruszając przepisy przechodzi przez jezdnię ruchliwej ulicy. Tylko czekać by doszło tam do tragedii. Władze miejskie wyszły naprzeciw interpelacjom i obecnie namalowano tam pasy, wyposażono w płytki tzw. pole uwagi dla niewidomych (pas prowadzący do przejścia), ustawiono odpowiednie znaki i piesi mogą czuć się bezpiecznie. Przy okazji powstało także przejście na drodze prowadzącej do tzw. dawnej przetwórni, przecinającej chodnik przy al. Piasta. Radny Pikulik interpelował o jeszcze jedno przejście na al. Piasta, na wysokości poradni chirurgicznej, ale tam eksperci odradzili stwarzanie przejścia dla pieszych.

Jak dodatkowo informuje Adam Pulit, burmistrz Złotowa, nawiązując do tematów drogowych - oddano już do użytku parking przy ul. Za Dworcem i zgłoszono do odbioru nowo wybudowany parking przy ul. Moniuszki. - Bardzo się cieszę, że zdążyliśmy z obiema inwestycjami przed zimą - mówi burmistrz Pulit. Niestety, nie dojdzie w tym roku do skutku budowa parkingu przy ul. Nieznanego Żołnierza. Dwa przetargi nie doszły do skutku, wobec czego odkładamy to od roku przyszłego. Jeśli radni wyrażą zgodę, ogłosimy kolejny przetarg na tę inwestycję już w roku 2018. O parkingi interpelowali radni Agnieszka Jęsiek-Barabasz i Henryk Golla.

(jj)

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.12.2017, 20:47
A co z przejsciem na ul. Obrońców Warszawy na wysokosci zejscia na promenadę nieopodal krawcowej? Tyle sie o tym pisze i bez reakcji.
Ot i cała prawda
Ot i cała prawda 12.12.2017, 20:58
Widać farby zabrakło a jaki koszt no i oko łaski pańskiej w te strnę nie patrzy bo do domu idzie koło sądu a tam pasy są. Może wasz radny o to wystąpi a jak nie to mu podziękujecie.
Drogomiszcz
Drogomiszcz 12.12.2017, 20:15
No - niestety - ale niektórzy nie są "na bieżąco". Obecnie jest tendencja nie tworzenia nowych miejsc a nawet likwidacji istniejących! To nie żart! Najnowsze badania dowodzą, że piesi bardziej uważają tam... gdzie przejść nie ma! Przepisy ruchu drogowego mówią, że jeżeli do najbliższego przejścia jest dalej niż 100m to pieszy może przejść przez jezdnię w miejscu nie oznakowanym, zachowując ostrożność. Prawda jest taka, że na przejściach dla pieszych rzadko zachowują ostrożność mniemając, że mają TAM ZAWSZE pierwszeństwo! A to nieprawda!
A swoją drogą to chore - na odcinku ok. 150m są trzy przejścia dla pieszych, skrzyżowanie i wjazd do ME! No cóż, ale skoro laicy decydują o organizacji ruchu drogowego w Złotowie bez konstruktywnej analizy to mamy co mamy - bałagan w oznakowaniu dróg w Złotowie!
dobre
dobre 18.12.2017, 14:57
ha ha ha ha ha ha
Złotów w kólko się kręci
Złotów w kólko się kręci 12.12.2017, 21:04
To dotyczy drogi wojewódzkiej szczególnie Mickiewicza gdzie doszły światła. Oj będzie się działo tylko dlaczego tak długo nie działają.
Dodatek do wyżej
Dodatek do wyżej 12.12.2017, 20:21
...i jeszcze chory wyjazd z parkingu sprzed Urzędu Miasta!
Dzisiaj przepuszczałem pieszego na tym nowym przejściu, potem na następnym, potem samochód przede mną skręcał w lewo w Grochowskiego, potem dwa samochody
skręcały do ME, następnie jakiś przede mną wpuszczał samochód sprzed UM i jeszcze mi rowerzysta wyskoczył przed rondem! Teraz końców al. Piasta to "CHORY ODCINEK"!
Wyborcy i Bóg jego dobro osądzi.
Wyborcy i Bóg jego dobro osądzi. 12.12.2017, 17:56
To przejście było potrzebne jak i pozostałe inwestycje zgłoszone przez radnych. Nie wiem tylko jaka w tym zasługa burmistrza. Przecież jego głównym zadaniem jest wspieranie inwestycji zgłaszanych przez radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców. Nie robi on nikomu łaski że wydaje zgodę na nisko nakładowe inwestycje naprawcze. W końcu skoro większość kadencji bawi się i to nie tylko na pówyspie to coś nawet tak niewielkiego a pożytecznego powinien zatwierdzić tym bardziej że za to nikt do SKO go nie odda. Nie rozumiem podtekstu tego felietonu bo czy my mieszkańcy mamy traktować burmistrza jak łaskawcę bez którego w Złotowie nic pozytywnego nie może powstać. To przecież obłęd aby wszędzie na siłę zachwalać człowieka, który zasłynął z gnębienia rodzin i zaboru ich wolności, którą mieli przed jego wyborem na burmistrza.
Łaska pańska na pstrym koniu jeździ.
Łaska pańska na pstrym koniu jeździ. 12.12.2017, 18:54
Tak to prawda. Wełniak nie był aniołem w stosunku do ludzi i na niewiele się zgadzał ale nigdy nie zabierał im tego co przez wiele lat urzytkowali. Ten burmistrz jest pierwszym od czsów powojennych, który nic nie daje a wiele zabiera. Co gorsza nawet rękami swojej z-cy próbuje poprzez zakazy na pożytek lokalnych TW , ingerować w świętą własność mieszkańców stosując politykę nakazową wobec innych instytucji, które z racji demokracji powinny być niezależne. To pierwsza władza, która w chamski sposób narzuca ludziom jak mają żyć.
kopa
kopa 12.12.2017, 18:28
Łeb ci się grzeje
Pis
Pis 12.12.2017, 18:55
kopa nie dziw się bo jak dostałeś kopa to nie łeb ale łep muci ci grzać.
Ps.
Ps. 12.12.2017, 19:12
Dobrze piszesz ale nie podpisuj się pis bo PiSu w Złotowie ni widu ni słychu.
ollek
ollek 12.12.2017, 17:34
Brawo Stachu

Pozostałe