Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Skąd płyną ścieki

  • 4.12.2017, 23:46 (aktualizacja 05.12.2017 01:16)
Skąd płyną ścieki
Na stronie Urzędu Gminy Zakrzewo pojawiła się informacja o przyczynach zanieczyszczenia wód jeziora Śmiardówka

Informacja ze strony UG Zakrzewo:

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

6 listopada 2017 r. Wojewódzki Inspektorat  Ochrony Środowiska Delegatura w Pile pobrał próbę wody z Jeziora Śmiardowskiego oraz rowu melioracyjnego stanowiącego dopływ do jeziora. Po przeanalizowaniu wyników badań stwierdzono, że przyczyną zabarwienia wody był zakwit sinic. Analizy chemiczne wody wykazały obecność azotu ogólnego i fosforu ogólnego w wysokich stężeniach. Prawdopodobną przyczyną zanieczyszczenia wód jeziora było odprowadzanie ścieków bytowych przez mieszkańców Nowej Świętej oraz Śmiardowa Złotowskiego.

Wójt Gminy Zakrzewo
(-) Henryk Dobrosielski

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszko
Mieszko 5.12.2017, 16:55
Proponuję teraz zbadać wodę w jeziorku we wsi Kleszczyna. Tam do jeziora odprowadzane są nie tylko ścieki bytowe, ale również ścieki z gospodarstw rolnych. Wystarczy odwiedzić gospodarzy, którzy mieszkają wokół jeziora.
ktp
ktp 5.12.2017, 13:14
To trzeba ich za tyłki brać, niech teraz płacą odszkodowanie za zatrucie wody w jeziorze

Pozostałe