Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Gmina będzie rewitalizowana

  • 3.12.2017, 12:27
  • Agnieszka Barabasz
Gmina będzie rewitalizowana Agnieszka Barabasz
Podczas wtorkowej sesji Rady Gminy Jastrowie przyjęto projekt uchwały dotyczący re-witalizacji gminy.

20 marca 2017 r. pomiędzy Gminą i Miastem Jastrowie, a Województwem Wielkopolskim została podpisana umowa rewitalizacyjna, na podstawie której realizowany będzie „Program rewitalizacji dla Gminy i Miasta Jastrowie”. Będzie on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Jak wyjaśnił na sesji burmistrz Jastrowia, Piotr Wojtiuk, opracowanie programu zostało poprzedzone diagnozą w obszarze zagadnień społecznych, gospodarczych, przestrzenno-funkcjonalnych, technicznych i środowiskowych. Analiza pozwoliła na dokonanie diagnozy problemów i zagrożeń oraz na wskazanie obszarów o największej koncentracji zjawisk kryzysowych, a w konsekwencji wyznaczenie obszarów zdegradowanych i przeznaczenie ich do rewitalizacji. W programie ujęto takie działania, które w najbliższych latach, powinny być realizowane z wykorzystaniem środków unijnych, z budżetu gminy i innych środków publicznych, a także ze środków prywatnych.

W planie rewitalizacyjnym znalazło się szereg zagadnień, z którymi gmina będzie chciała się „zmierzyć” w najbliższych latach. Główne założenie strategii, to inwestowanie w infrastrukturę techniczną gminy, inwestowanie w wykształcenie mieszkańców, rozwój kultury, sportu, turystyki i rekreacji oraz pozyskiwanie nowych mieszkańców i inwestorów. W planie znalazły się m.in.: wodociągowanie wsi Budy oraz nowych osiedli w Jastrowiu, budowa obwodnicy w Jastrowiu, remonty dróg, chodników i obiektów sportowo – kulturalnych, uruchomienie Domu Opieki Społecznej, wyznaczanie obszarów zabudowy wspólnot mieszkaniowych, remont ulic w Jastrowiu: Mickiewicza, Jagiellońskiej, Kolejowej, Konopnickiej, Poniatowskiego, poprawa stanu technicznego budynków w Jastrowiu przy ul: Jagiellońskiej, Poznańskiej, Mickiewicza, Konopnickiej, Gdańskiej, Kilińszczaków i Kolejowej. Wyremontowaniu ma ulec szereg obiektów użyteczności publicznej.

Program stawia na poprawę jakości życia mieszkańców gminy, która stawia także na rozwój agroturystyki, doposażanie obiektów sportowych, kulturowych i edukacyjnych, aktywizację osób starszych, czy edukację młodzieży. Program ma zostać zrealizowany do 2023 roku.

Agnieszka Barabasz

Agnieszka Barabasz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cofamy się wstecz
cofamy się wstecz 11.12.2017, 09:46
Złotów też nie potrafił przez ostanie dwa lata pozyskac pieniedzy z zewnatrz.Budowali tylko place zabaw dla 500+ i zniszczyli połowę półwyspu zamkowego,zamieniajac trawe na piach.A Jarocin przez ostani rok wybudował 360 mieszkań na wynajem z pieniedzy z zewnątrz.Już sześc mieszkań oddali do użytku i następne wykańczają pod klucz.
Takiego Burmistrza jak ma Jarocin to tylko pozazdrościc i współczuć miastu Złotów,który też tak jak Jastrowie wydał dużo pieniędzy na rewitalizację miasta a z tego mamy tylko napis zielony z listkiemJastrowie będzie po rewitalizacji miało napewno tez zielony napis z szyszką.
My się cofamy ale i o ten burdel obalamy.
My się cofamy ale i o ten burdel obalamy. 11.12.2017, 15:49
Bardzo trafne spostrzeżenie. Takiego burmistrza to można się tylko wstydzić. Szczęśliwi mieszkańcy innych miast że on u nich nie mieszka. Ten osobnik to malowany burmistrz o wielkiej niemocy i bezradności, która pcha go w konflikty z mieszkańcami. Widać pomylił się z powołaniem bo powinien zostać albo modelem albo malarzem w rejonie dróg publicznych. W Złotowie nic się nie buduje tylko maluje i na to środków z dofinansowania nie ma. Za to płacimy my podatnicy. Burmistrz Złotowa, robi wszystko aby utrudnić życie zwykłym ludziom i jest go pełno tam gdzie nie powinien się wogóle wtrącać. On jest stóżem zabaw i wielu imprez, które przygotowują kierownicy , dyrektorzy i prezesi organizacji do tego powołanych. Co dziwne wogóle ich nie widac za to wszędzie jest on. Tam gdzie budują i inwestują burmistrze rozmawiają z mieszkańcami i urzędują w urzędzie a nie na imprezach.
Low level
Low level 11.12.2017, 10:00
Za czasów Wełniaka z pieniędzy zewnętrznych zbudowano tylko promenadę. Cała reszta, drogi, hala sportowa, pływalnia, lodowisko itd., było budowane z pieniędzy miejskich. Była koniunktura na działki budowlane to i była kasa. Po co było kłopotać się rozliczaniem kasy unijnej?
Do Low level
Do Low level 11.12.2017, 16:06
Głupiś jak but. Chodzisz po Złotowie, który od A do Z jest zasługą Wełniaka i nikt tego nie zmieni. Można go nie lubieć ale to z moralnego punktu widzenia i stosunku do ludzi już w nowej zniewolonej demokracji. Prawdą jest też to że nie zawsze tak było no cóż kasa państwowa ludzi zmienia. Low level nawet to co jednym tchem wymieniłeś to też zsługa Wełniaka a z jakich funduszy to dla zwykłych mieszkańców obojętne, ważne że zgodnie z prawem. Obecny burmistrz to wszystko demontuje i rozmontowyje. Ma gdzieś losy mieszkańców dlatego nic nie buduje ani nigdzie nie inwestuje. No nic nie robieni daje wiele swobody i czsu na zaspakajanie swoich potrzeb co nie wymaga szukania jakichkolwiek środków z zewnątrz. Na te zachciewajki wystarcza budrzet z podatków a jak zabraknie to się podniesie podatki i lub czynsze za mieszkania komunalne.
Parch
Parch 11.12.2017, 08:42
czcze gadania. Gmina Jastrowie nie potrafi pozyskiwać pieniędzy z zewnątrz, więc po co im ta rewitalizacja. Spójrzcie w liczby i pozyskane kwoty na mieszkańca w Krajence, Szczecinku, Kołobrzegu, ....

Pozostałe