Wtorek, 21.08.2018, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Problem zimowego utrzymania dróg

  • 2.12.2017, 08:31
  • Agnieszka Barabasz
Problem zimowego utrzymania dróg Agnieszka Barabasz
Prezes ZECiUK w Jastrowiu, Grzegorz Białas, poruszył problem zimowego utrzymania dróg. Co w Jastrowiu przeszkadza drogowcom? Jastrowianie i ich samochody.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Jastrowiu, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej i Usług Komunalnych,  Grzegorz Białas, zwrócił uwagę na problem zastawionych autami, głównych dróg i chodników w Jastrowiu, co w konsekwencji uniemożliwiania dokładne ich odśnieżanie. Problem dotyczy przede wszystkim ulic: Gdańskiej, Poznańskiej, Kilińszczaków, 10.tego Pułku Piechoty, 2.go Lutego, Mickiewicza, Konopnickiej oraz 1.go Maja. - Blokowanie przejazdu przez stojące pojazdy negatywnie wpływa na jakość usługi i organizację czasu, a także zwiększa ryzyko uszkodzenia mienia - wyjaśnia prezes Grzegorz Białas, który jednocześnie zwrócił się do radnych, aby ci uczulili na problem swoich wyborców.

Prezes Białas zaznaczył także, że ZECiUK wykonuje swoje usługi, w ramach zimowego utrzymania dróg, na podstawie umowy podpisanej w miastem. - Nie możemy sypać tych dróg, czy chodników, które nie zostały zapisane w umowie, bo nikt nam za to nie zapłaci. Nie możemy działać wedle swojego uznania, czy uznania mieszkańców Jastrowia, którzy często dzwonią i proszą o odśnieżanie dodatkowych ulic – wyjaśnił prezes Białas.

Agnieszka Barabasz

Agnieszka Barabasz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beniamin
Beniamin 4.12.2017, 07:35
A gdzie stawiać samochody jak wciąż brakuje parkingów w mieście?

Pozostałe