Poniedziałek, 12.11.2018, imieniny: Konrada, Renaty, Witolda

Uzbierali ponad 30 tys. zł dla hospicjum!

  • 1.12.2017, 23:59 (aktualizacja 02.12.2017 17:51)
Uzbierali ponad 30 tys. zł dla hospicjum!
Sieć sklepów Rossmann zbierała pieniądze między innymi dla złotowskiego hospicjum. Uzbierano potężną kwotę - 33 567 zł, która w postaci produktów sprzedawanych w sieci trafi do Hospicjum Św. Elżbiety!

- Dziękuję wszystkim Klientom Rossmanna ze Złotowa, Trzcianki, Chodzieży, Więcborka, Szubina, Piły i Wałcza - mówi s. Piotra, dyrektor Hospicjum Św. Elżbiety w Złotowie - za ofiarne wsparcie akcji, poprzez zainstalowanie aplikacji, która wsparła naszą placówkę.  Akcja przeszła moje najśmielsze oczekiwanie. Nie mogłam uwierzyć, że udało się zebrać tyle złotówek, które zostaną zamienione na  towar i przekazane dla podopiecznych Hospicjum dzięki Firmie Rossmann. 
Dziękuję przede wszystkim wszystkim Pracownikom Rossmanna, którzy z wielkim oddaniem przy każdym kliencie powtarzali wytrwale formułę - Zachęcamy do założenia aplikacji, dzięki której wesprze Pan, Pani, podopiecznych złotowskiego hospicjum. Serdecznie zachęcamy". 

Informacja od sieci Rossmann:

Pomoc warta 3,5 miliona złotych dla 147 instytucji

Rossmann przekaże produkty o wartości niemal 3,5 miliona złotych do 147 instytucji charytatywnych w całej Polsce. W województwach wielkopolskim i lubuskim pomoc – prawie 400 tys. zł w dostępnych w Rossmannie produktach – trafi do 17 organizacji.

Właśnie zakończyła się akcja, w ramach której członkowie Klubu Rossmann mogli wesprzeć lokalne organizacje robiąc zakupy w naszych drogeriach i korzystając z aplikacji Rossmann PL.

Klub Rossmann wystartował w kwietniu tego roku. Naszym klientom daje dostęp do rabatów i spersonalizowanych ofert. Jednak robiąc zakupy nasi klienci jednocześnie wsparli lokalne instytucje pomagające potrzebującym.

Poprosiliśmy naszych pracowników w drogeriach o wskazanie organizacji charytatywnych z ich okolicy, regionu. Przyjęliśmy, że każdej z nich gwarantujemy darowiznę w wysokości 2 tys. zł. Kwotę tę można było jednak łatwo powiększyć – za każdą użytą przez naszego klienta co najmniej trzy razy aplikację Rossmann PL przekazywaliśmy dodatkowe 1 zł – w produktach - na wspieraną przez dany sklep organizację. W każdej z naszych drogerii widniała informacja, na jaką organizację z regionu zbiera konkretny sklep.

- W akcję chętnie zaangażowali się nasi pracownicy i klienci, bo nikt tak dobrze jak oni nie zna lokalnych potrzeb - mówi Anna Nowakowska, rzeczniczka prasowa Rossmanna.

Aż 17 organizacji działających w regionie wielkopolskim i lubuskim otrzyma od nas wsparcie. Są wśród nich min. organizacje wspierające chorych, np. Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi z Poznania, Stowarzyszenie Osób Chorych na SM z Ostrowa Wielkopolskiego czy Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw z Zielonej Góry. Pomoc otrzymały także stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych: Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu czy „Równy Start” z Poznania. Beneficjentami akcji zostały także instytucje wspierające zwierzęta, np. schronisko z Konina, Fundacja Obrony Praw Zwierząt z Gorzowa Wielkopolskiego, czy Zwierzęce SOS z Leszna.

Zbiórka dla tych instytucji odbywała się w 146 sklepach w województwie wielkopolskim i lubuskim. Dzięki zaangażowaniu naszych klientów i pracowników zebraliśmy dla tych regionów niemal 400 tys. zł. Darowizny przekażemy w formie produktów w naszych drogeriach. Instytucje same decydowały o tym, jakie produkty do nich trafią, dzięki czemu mieliśmy pewność, że każda dostępnych dostanie to, czego najbardziej potrzebuje: środki czystości, żywność, pieluchy czy karmę dla zwierząt.

Tegoroczna akcja trwała od 10 kwietnia do 31 października. Wzięło w niej udział 1227 sklepów Rossmanna w całej Polsce. Łączna wartość darowizn to blisko 3,5 miliona złotych.

W ramach Klubu Rossmann planujemy już kolejną edycję akcji „Pomagamy, jak umiemy”, którą będziemy realizować w 2018 roku.

Dziękujemy za to, że jesteście Państwo z nami!

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mysod
mysod 2.12.2017, 10:40
Siostra Piotra jako Dyrektor Hospicjum jest bardzo aktywna w miescie Złotów.Nasadziła na skwerkach tulipany ,teraz we współpracy ze sklepem Rossmann dostała 33tysiace dla Hospicjum.A Jowita K.Pikulik i inni widzą drogę na pomnik tylko do Urzedu Miasta.Dorównajcie Dyrektorce Hospicjum,wtedy Złotów bedzie z was dumny.

Pozostałe