Poniedziałek, 11.12.2017, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

O pewnym leszczu, łowcy nazistów!

  • 22.11.2017, 19:33 (aktualizacja 22.11.2017 23:14)
  • Piotr Janusz Tomasz
O pewnym leszczu, łowcy nazistów!
Felieton Piotra Tomasza

11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. To ważna data. Przypomina bowiem, że po 123 latach niewoli odzyskaliśmy własną państwowość. Interesujące, że w 1918 roku nikomu nie przychodziło do głowy mówić inaczej. Nikt nie kwestionował rozbiorów, nie posługiwał się argumentacją, że przecież w XIX w. istniało Królestwo Polskie. Dla ówcześnie żyjących Polaków sprawa była jasna i prosta. Podobnie słowo „zdrada”.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
 
 

Kłopot pojawił się od 1945 roku. Nie było cara, był za to sekretarz na tronie w Moskwie, który przez kilkadziesiąt lat zarządzał ziemiami nad Wisłą. Była też powszechna kolaboracja i totalne „ześwinienie” znacznej części naszego społeczeństwa. Inwentarz IPN zawiera tysiące dowodów na poparcie tej tezy. Sowiecka okupacja przyniosła coś jeszcze. Wytworzyła bowiem analfabetów historycznych. Dlatego wciąż lewicowe totalitaryzmy: komunizm i narodowy-socjalizm nie traktuje się jako tożsame ideologicznie, choć oba systemy miały wspólny korzeń w marksizmie.

Z przerażeniem i obrzydzeniem przeczytałem skan „felietoniku” pewnego człowieka, którego konstrukcja psychiczna widać jest tak słaba, że od lat nie potrafi otwarcie stanąć do debaty publicznej. Ów jegomość, zapewne w swoich bamboszkach i okryty ciepłym kocykiem, wystukał ostatnio na klawiaturze, że w Polsce rodzi się faszyzm. Mniej zorientowanym Czytelnikom wyjaśniam, że tego rodzaju głupota nie powstała pod wpływem sfermentowanego kompociku z truskawek i zapadnięcia w letarg podczas oglądania relacji TVN z Marszu Niepodległości. Ten facet napisał słowa o faszyzmie w Polsce z pełną świadomością.

Nie jest żadnym odkryciem, że niemiecka polityka historyczna ma swoje głęboko ukryte cele. Filmy typu „Nasze Matki, Nasi Ojcowie” i inne kłamliwe instrumenty (np. sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”) mają bowiem „wyprać” Niemców z odpowiedzialności za nazizm i Hitlera. W tle jak zawsze pieniądze. Niemcy są nam winni ogromne reparacje wojenne. W tym kontekście można zrozumieć strategię ziomali Himmlera. Nie chcą płacić, tak samo jak nie chce rzucić groszem w stronę pewnej gazetki złotowski samorząd. Kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje zatem rola „pożytecznych idiotów” (za wcześnie użyć mocniejszego słowa), którzy mieszkają nad Wisłą i wpisują się w niemiecki przekaz historyczny.

Mark Twain mówił „Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem”. Bardzo mądre słowa. Dlatego nie zamierzam przekonywać autora felietoniku, że oznak faszyzmu w Polsce nie ma, a dwoma czy trzema „hajlującymi” głupkami nie trzeba się przejmować. On i tak wie swoje, i swoje napisze. Pozostaje jedynie czekać na kolejne głupoty. Może nawet apogeum w stylu „polskie obozy dla Niemców”. Jeden wszak był w Złotowie. Prowadzili sowieci, ale...

W tym miejscu pozostawmy złotowskiego „łowcę nazistów” w spokoju. Pragnę bowiem zwrócić Państwa uwagę na pewien mechanizm.Obecnie "Postępowi Europejczycy" (różnego rodzaju lewactwo) nieudolnie kreują się na patriotów, wyjmując z szafy ukrywane przez lata biało-czerwone sztandary. W ślad za liderami wymienionych formacji podążają także ich zwolennicy. Nieprzypadkowo na protestach "obrońców demokracji" w terenie pojawiają się symbole Polski Walczącej oraz śpiewane są niektóre pieśni Jacka Kaczmarskiego. Akcentuję słowo "niektóre", bo część słów Wielkiego Barda nie przeszłaby przez usta dawnym sbekom i komuchom.

"Postępowi Europejczycy" próbują przejmować także niektóre święta narodowe. Przykładem 1 sierpnia – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na naszym złotowskim podwórku również jest to zauważalne. Przykładem "Kobieta w czerni”, której zawdzięczam sprawę karną i grzywnę (działo się to w okresie rządów antyfaszystowskiej koalicji PO-PSL) za to tylko, że sprzeciwiłem się zapraszaniu za publiczne pieniądze piewcy totalitarnego systemu (który pochłonął miliony Ofiar). W tym roku "Kobieta w czerni” zapraszała mieszkańców Złotowa na obchody Powstania Warszawskiego. Interesujące, że nieco wcześniej, "Kobieta w czerni” (znana obrończyni macicy) protestowała wspólnie ze znanymi złotowskimi komuchami (absolwentami Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu-Leninizmu) przed budynkiem sądu!

Na szczęście "Postępowym Europejczycy" mają jeden wielki problem. Są nim ideowi ludzie o prawicowych wartościach. Mowa chociażby o dziewczynach i chłopakach z okręgu pilskiego Młodzieży Wszechpolskiej, którzy od lat dbają o nagrobki Powstańców, pomagają samotnym matkom, wysyłają paczki Polakom na Kresach Utraconych itp. W zderzeniu z nimi wychodzi sztuczność „Nowopatriotów”. Dlatego m.in. swoją frustrację wyładowują poprzez uderzenie w Marsz Niepodległości i wydarzenia o podobnych charakterze.

Niewątpliwie trwa walka o rząd (głównie młodych) dusz. Jakim zakończy się rezultatem? Wszystko zależy od ludzi, którzy dziś dumnie noszą patriotyczne symbole i wołają „My chcemy Boga!”. Antidotum na manipulacje jest także historia. Jeśli będą po nią sięgać, studiować postawy i życiorysy różnych osób (również ich korzenie), to jestem spokojny. Cynicy grający na patriotycznych strunach (w Warszawie, Pile, Złotowie i innych miejscowościach) nie mają żadnych szans. Polska wróci!. Na koniec radzę "lokalnym łowcom nazistów" obserwację lewicowych manifestacji (także tych z dodatkiem "czarny" w nazwie). Tam faszystowskich treści jest pod dostatkiem. Jak to mówią myśliwi, pewny strzał!

 

Piotr Tomasz

felietonista portalu www.77400.tv

autor cyklu "Twarze Złotowskiej Bezpieki" www.77400.tv

dziennikarz, felietonista, emigrant

Piotr Janusz Tomasz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (79)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czytelnik
czytelnik 3.12.2017, 21:00
w związku z takimi tekstami - przestaję czytać pzl24 i kupować TN
pl186ay
pl186ay 5.12.2017, 16:33
To nie pisz już więcej komentarzy żeby się nie zdradzić :-)
777
777 5.12.2017, 15:32
A ja zaczynam. Wchodzę tu codziennie :)))
@
@ 3.12.2017, 23:48
W pelni popieram i dołączam się. To tutaj nie ma już nic wspolnego z dziennikarstwem.
GD
GD 5.12.2017, 16:34
Felieton to dokładnie taka forma. Doczytaj, dolej do pustego dekla trochę wiedzy ogólnej.
paliwo
paliwo 29.11.2017, 16:53
Brawo Panie Piotrze. Mam nadzieję że zajmie się Pan wyjaśnianiem spraw fundacji Złotowianka-Zabajka
PrzeciwKsenofobiom
PrzeciwKsenofobiom 28.11.2017, 23:21
odrażające, szkoda czytać
Xxx
Xxx 29.11.2017, 08:31
Ksenofobie to nie czytaj a będziesz spokojniejszy.
Miejcie umiar, miejcie umiar.
Miejcie umiar, miejcie umiar. 27.11.2017, 20:28
Co tutaj w tym felietonie nt. świńskiej kultury esbecji, lewactwa i rozdmuchanych mediów z zagranicznym wkładem ma wspólnego PIS. To że nawet otrzymujący 500 Plus wstydzą sie u nas przyznać do PISu to kogo to zasługa. Kogo, przecież nie ludzi wierzących, księży czy też innych opcji politycznych tylko osoby bezpośrednio odpowiadajacej godne propagowanie dobrej zmiany w danym rejonie. Jeżeli ludzie popierający Prawo I Sprawiedliwość po ujawnieniu swoich preferencji politycznej czuli by się bezpiecznie a nie zepchnięci na margines społeczny jako zaraza przez lokalne władze jak i opętanych chorobą Kaczyzmu zwolenników POzamiatanych, to nie kryli by się po kątach. Swoją drogą w zaciszu swoich domów dominuje pogląd że należy raz na zawsze skończyć z komunizmem i rozliczyć złodzieji nie tylko w Warszawie. Nie wiem dlaczego w tym felietonie doszukujecie się jadu i nienawiści kiedy to wy w waszych komentarzach najwięcej go wylewacie. Przejrzyjcie na oczy i czytając tekst nie naciągajcie go na strony absurdu. Nie wierzę w to że chcieli byście aby każdy was traktował w ten sam sposób jak wy Pana Tomasza. Zanim coś napiszecie przemyślcie to.
Marcin
Marcin 27.11.2017, 19:59
Z niecierpliwością czekam na kolejny felieton. jedyny który trafnie opisuje pewne zaszłości i naleciałości. Podrawiam
Ira
Ira 3.12.2017, 13:32
Też mi się tak wydaje, ważne słowa wychodzà spod pióra pana PT ale ważniejsze będą fakty które w ich wyniku nastąpią
Polak prawdziwy
Polak prawdziwy 27.11.2017, 16:27
Przykro czytać teksty tego autora. Tyle jadu i nienawiści wylewa na rodaków. Nie można jednak się temu specjalnie dziwić - przykład idzie z samej góry...
Janek
Janek 27.11.2017, 19:53
gdzie jest jad i nienawiść?
500-
500- 26.11.2017, 01:43
Dlaczego na urodzinach, weselu, imprezie, nikt nie przyznaje się do PiSu? O co kaman? 500+ tak najeb... w głowach?
janusz
janusz 26.11.2017, 02:19
A co ma do tego PIS? teraz rzadzi platforma bo jest dobrze. To nie pis tylko Pan schetyna i pan Petru daje nam rozwój
Irka
Irka 28.11.2017, 14:44
to nie Schetyna Petru Kaczyński i tym podobni krasomówcy-resort-owcy tylko ten zwykły szary Polak zapierdzielający daje na utrzymanie tego show
hi ha hu
hi ha hu 25.11.2017, 16:04
Piotr Tomasz popiera PiS i zydów.Zobaczcie na jego stronie "Piotr Tomasz Facebook" oskarża ,że Kaczyńskiej Marii w Złotowie umarł 99Lat temu.Moi Rodzice też w Złotowie umarli babcia też .Niby gdzie miał Kaczyński Rajmund umrzec.? na ulicy ? Na Rajmundzie kończy sie życiorys,reszta to tajemnica .Pogrzeb piotrze w zyciorysie rajmunda....
Śmieje się ten, kto się śmieje ostatni.
Śmieje się ten, kto się śmieje ostatni. 27.11.2017, 22:06
A dlaczego panu P. Tomaszowi nie wolno popierać PISu czy mieć szacunek do żydów. Co ma do tego ród Kaczyńskich. Wstydźcie się Zbawienie też przyszło z Ziemi Świętej i co nie chcecie z niego skorzystać bo Zbawiciel Całego Świata też był żydem.
do hi ha hu
do hi ha hu 27.11.2017, 19:55
kto umarł 99 lat temu?
Mateusz
Mateusz 26.11.2017, 01:11
A dlaczego nie miałby popierać?
j23
j23 25.11.2017, 09:52
Szkoda tylko ,że my jako Polacy tak się bardzo zaczynamy dzielić
Ma
Ma 28.11.2017, 14:45
Podziękowania za taki stan rzeczy należą się politykom wszelkiej opcji politycznej
Obatel
Obatel 25.11.2017, 00:52
Wstyd w dzisiejszych czasach wygłaszać takie prymitywne poglądy i wstyd dla takiego portalu, który to umieszcza. No cóż odnoszę wrażenie, że PZL24 to tuba PISu jak widzę a myślałem, że ma choć odrobinę z prawdziwego dziennikarstwa. No cóż zajrzę tu aby się czasami pośmiac z takich......
Rojek
Rojek 27.11.2017, 19:56
idz na portal POstkomunistyczny i tam badź śmiertelnie poważny.
WstydMiZaCiebie
WstydMiZaCiebie 25.11.2017, 00:42
Przez takich ludzi mamy opinie w europie taką jaka mamy :)
GF
GF 27.11.2017, 19:56
Jaką opinię? A wiecz co europa ma na ulicach?
Manichunanana
Manichunanana 25.11.2017, 00:44
Nacjonalizm w czystej postaci ale co tam tacy jesteśmy i tyle
PISowiec
PISowiec 24.11.2017, 15:32
Robcio i Fluder aleście wieśmaki.
Robcio
Robcio 24.11.2017, 14:36
PiS to wiocha
Fluder
Fluder 24.11.2017, 14:50
Ogromna
PPPPP
PPPPP 25.11.2017, 00:37
Przeogromna .. i to już nie tylko mocherowa
Darek
Darek 24.11.2017, 12:38
Gratuluję tekstu. Niestety, wielu nadal, świadomie lub nieświadomie, powtarza słowa Stalina nazywając swych przeciwników faszystami. Ignorancja czy jednak zdrada...
Mieszkaniec pięknego Złotowa
Mieszkaniec pięknego Złotowa 24.11.2017, 09:10
Trzeba wyrugować z życia publicznego resztki "lewizny razem", wtedy miasto będzie się rozwijało prawidłowo i dynamicznie
qqq
qqq 25.11.2017, 00:35
kup sobie menaszke i *** sie w czaszke
Allez
Allez 24.11.2017, 08:41
Tak trzymać. Lewacka gazeta ktora łasi się do feministek chcących zabijać nienarodzone dzieci, która patriotyzm nazywa faszyzmem, dla której prawda jest towarem do przehandlowania. Dlatego warto dać odpór temu poprzez takie felietony.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 24.11.2017, 08:36
Szanowni Oponenci, muszę Was rozczarować. Nie ma we mnie ani grama nienawiści względem Was. Wybaczam Wam i szczerze współczuję, bo pewnie ciężko jest funkcjonować z takim podejściem do życia.
Wyjaśniam, że moje teksty są jedynie lustrem, w którym część z Was może ujrzeć swoje prawdziwe oblicze. Są również wehikułem czasu, bo przenoszą w okres, w którym pewni ludzie (także przodkowie niektórych z Was) robili rzeczy, za które przyzwoity człowiek powinien się wstydzić. Nie wymagam od Was tolerancji względem mojej osoby. Prawda jest bowiem jak lekarstwo, nie musi smakować. Ważne jednak, że leczy chorobę, którą niektórzy z Was starają się zarazić kolejne pokolenia.
Na koniec przypominam jedną z prawd Polaków „ Polska Matką naszą, nie wolno mówić o matce źle”. Przeczytajcie te słowa i przestańcie wypisywać głupoty o faszyzmie w Polsce.
zzz
zzz 25.11.2017, 15:52
A nie żyje się ciężko plując na bliźnich? Obrażając ich publicznie, z pełną świadomością, że niektórzy nawet nie mogą się obronić? Jeśli nie podobają się Panu czyjeś poglądy, to wypadałoby dyskutować z tymi poglądami, a nie atakować ad personam.
pod pis
pod pis 25.11.2017, 09:35
Piotr Tomasz Wczoraj, 08:36
Szanowni Oponenci, muszę Was rozczarować. Nie ma we mnie ani grama nienawiści względem Was. Wybaczam Wam i szczerze współczuję, bo pewnie ciężko jest funkcjonować z takim podejściem do życia.
Wyjaśniam, że moje teksty są jedynie lustrem, w którym część z Was może ujrzeć swoje prawdziwe oblicze. Są również wehikułem czasu, bo przenoszą w okres, w którym pewni ludzie (także przodkowie niektórych z Was) robili rzeczy, za które przyzwoity człowiek powinien się wstydzić. Nie wymagam od Was tolerancji względem mojej osoby. Prawda jest bowiem jak lekarstwo, nie musi smakować. Ważne jednak, że leczy chorobę, którą niektórzy z Was starają się zarazić kolejne pokolenia.
Na koniec przypominam jedną z prawd Polaków „ Polska Matką naszą, nie wolno mówić o matce źle”. Przeczytajcie te słowa i przestańcie wypisywać głupoty o faszyzmie w Polsce.
eme
eme 24.11.2017, 13:22
100/100
Yeti
Yeti 24.11.2017, 12:22
Popieram
 Monteskiusz
Monteskiusz 24.11.2017, 10:19
Co jest prawdą dziś, okazuje się fałszem jutro.
Kober
Kober 24.11.2017, 09:08
Ja w tym "lustrze" swojego odbicia nie widzę
Vicek
Vicek 24.11.2017, 07:56
Brawo Panie Piotrze!!!!
Hugo Boss
Hugo Boss 24.11.2017, 00:19
te wszystkie Tomasze, Leszcze, Larwy to jest jakieś przedszkole
stasiu