Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Złotowska policjantka biegnie po kolejne trofea!

  • 14.11.2017, 18:48
Złotowska policjantka biegnie po kolejne trofea!
Post. Monika Kapera, na co dzień policjantka Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wzięła udział w kilku prestiżowych biegach przełajowych. Nasza zawodniczka zajęła w nich bardzo wysokie lokaty. Zdobyła m.in. I miejsce w miejscowości Hutki-Kanki, gdzie 5 października odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Dzień później w Kokotku pod Lublińcem podjęła kolejne biegowe wyzwanie w ramach Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych, czyli XXI obiegu o „Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Startując w Reprezentacji Komendanta Głównego Policji wspólnie z koleżankami i kolegami z innych jednostek organizacyjnych Policji w klasyfikacji drużynowej stanęła na najwyższym stopniu podium, zaś w klasyfikacji indywidualnej kobiet zajęła IV miejsce.

W miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy 5 października br. odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w Biegu Przełajowym im. sierż. Załogi. Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 250 zawodników reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. Dla zawodników przygotowano trasę zlokalizowaną na terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi. W zależności od kategorii biegacze pokonywali trasy o długości 10,8 km, 7,2 km i 3,6 km. Głównym celem zawodów jest uczczenie pamięci sierżanta Grzegorza Załogi, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania czynności służbowych. Wśród Pań reprezentujących Straż Graniczną, Straż Miejską, Straż Pożarną, Lasy Państwowe i Policję najszybsza okazał się nasza koleżanka post. Monika Kapera.

Następnego dnia post. Monika Kapera wspólnie z koleżankami i kolegami z innych jednostek organizacyjnych Policji z terenu całego kraju wchodzącymi w skład Reprezentacji Komendanta Głównego Policji uczestniczyła w XXI „Biegu o Nóż Komandosa”, im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego czyli Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych. W zawodach uczestniczyło blisko 900 biegaczy z wszystkich formacji mundurowych, ale tą ciężką trasę udało się ukończyć 763 osobom. Wszyscy biorący udział w tym bardzo trudnym i wymagającym biegu startują ubrani w mundur i wysokie buty służbowe, w których pokonują łąki, leśne dukty, piaszczyste długie podbiegi. Policyjni biegacze wygrali w klasyfikacji drużynowej mężczyzn i kobiet zdobywając po raz trzeci z rzędu dla Policji tytuł Mistrzów Polski Służb Mundurowych. W kategorii kobiet policjantka złotowskiej jednostki zajęła IV miejsce.

KPP Złotów

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe