Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

„Żeby Polska była Polską…”

  • 13.11.2017, 08:47
„Żeby Polska była Polską…”
10 listopada 2017 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Złotowie uroczysty apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem „Żeby Polska była Polską”.

 Uczniowie klasy III d gimnazjum pod kierunkiem p. Emilii Kantak-Karolak i p. Elżbiety Łatko przygotowali część artystyczną. Razem z uczniami odbyliśmy "podróż w czasie" do wydarzeń, które zadecydowały o tym, że 11 XI 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Scenariusz apelu obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Uczniowie przybliżyli historię naszego kraju - czasy, gdy Polska na 123 lata zniknęła z map świata i dzień 11 listopada 1918 roku, kiedy odzyskała pełną suwerenność. Teksty poetyckie nawiązywały do czasów powstań narodowych, walki o polski język, kulturę i tradycje. O wspaniałą oprawę muzyczną zadbał chór szkolny z p.Tomaszem Mendykiem na czele. Piękną scenografię przygotowali uczniowie, którzy pracowali pod kierunkiem p. Marzeny Kilar. Była to wyjątkowa lekcja historii, a nastrój powagi i wzruszenia był nagrodą dla tych, którzy uczestniczyli w przygotowaniu programu artystycznego, a przede wszystkim potwierdzeniem, że Narodowe Święto Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków. Mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju.

Pamiętamy jednak o tym, ze przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie – miłość.

E. Łatko

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe