Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Tarnówka pełna gospodyń

  • 12.11.2017, 19:21 (aktualizacja 13.11.2017 14:37)
Tarnówka pełna gospodyń
Dzisiaj w Gminnej Bibliotece Publicznej i Ośrodku Kultury w Tarnówce w Tarnówce miał miejsce Powiatowy Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich

Spotkanie zorganizowała LGD Krajna Złotowska we współpracy z Gminą Tarnówka w ramach realizacji projektu "Dziedzictwo Kulinarne Krajny Złotowskiej". Tematem spotkania był "Jesienny stół krajeński". Koła przygotowywały posiłek z darów obecnej pory roku, prawdziwe, jesienne smakołyki. Marek Romaniec, szef LGD zasugerował, aby zjazdy związane z potrawami organizować przy okazji każdej porze roku, a zatem cztery razy w ciągu 12 miesięcy.

W trakcie zjazdu wręczono okolicznościowe podziękowania poszczególnym kołom gospodyń, dodatkowo prof. Jowita Kęcińska-Kaczmarek wręczała świeżutkie wydanie Słownika Krajny! 

Przybyłe koła przywitał wójt gminy Tarnówka Jacek Mościcki w asyście przewodniczącego Rady Gminy Marcina Nowosielskiego. Obecny był także Henryk Szopiński, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. 

Zjazd ma bogaty program, zabawa, do której zapraszała dyr. tarnówczyńskiego ośrodka kultury - Patrycja Michalska, przewidziana jest do późnych godzin wieczornych! Po degustacji dania ańtop wszystkim przyjdzie chęć do tańca!

(jj)

Zdjęcia (54)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe