Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Dzień Niepodległości

  • 11.11.2017, 22:51 (aktualizacja 12.11.2017 14:42)
Dzień Niepodległości
Dzisiaj w Złotowie uroczyście 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. WNMP. Potem uroczystość przeniosła się na plac Paderewskiego, pod tablicę upamiętniającą I. J. Paderewskiego. W sali ZCASu Szkoła Podstawowa nr 1 przedstawiła program artystyczny, był także koncert muzyki kameralnej.

Ze strony Starostwa:

O 14.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złotowie odprawiona została msza święta za Ojczyznę, następnie na Placu Paderewskiego odbyły się uroczystości rocznicowe. Tam, pod popiersiem Ignacego Jana Paderewskiego, delegacje złożyły kwiaty. Powiat Złotowski reprezentowali wicestarosta Daniel Sztych i Przewodnicząca Rady Powiatu Złotowskiego Jadwiga Harbuzińska-Turek. Obecny był również radny Rady Powiatu Złotowskiego Wiesław Fidurski.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta OSP Złotów z kapelmistrzem Przemysław Chyży na czele. Wartę honorową wystawili harcerze ze złotowskiego Hufca ZHP im. Bojowników o Wolność i Polskość Ziemi Złotowskiej oraz Jednostka Strzelecka 4001 im. Szarych Szeregów. Dziękujemy.

Autor zdjęć: Jan Cichy

Starostwo Powiatowe

Zdjęcia (36)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tak rzadzili
tak rzadzili 12.11.2017, 19:41
We wszystkich miastach w Polsce,uroczystości w Świeto Niepodległości odbywały się obok pomników Józefa Piłsudskiego.W Złotowie pod popiersiem Ignacego Paderewskiego,muzyka.
Historyków nie ma w Złotowie? Gdzie jest ul.J.Piłsudskiego w Złotowie?
Kocika ulica jest choć Kocik był tylko krótko Burmistrzem Złotowa.Domanskiego jest choc był tylko 1rok ksiedzem w Złotowie.
A Piłsudski,który walczył aby Polska była znów na mapach swiata po 123 latach niewoli to pomnika ani ulicy w miescie nie ma.Wstyd .
Co na to nasza prawicowa opozycja.
Co na to nasza prawicowa opozycja. 12.11.2017, 20:21
Wstydem to jest frekwencja mieszńców. Przed popiersiem I.Paderewskiego była tylko mała grupka z czego gro przybyłych to ci co czerpią z pełnego koryta. Duża przewagę wsród delegacji mieli komuniści, którzy to coraz śmielej opanowują święto, które przez dziesiątki lat było im obce. Te obchody święta Odzyskania Niepodległości było bardzo ubogie wręcz odfajkowane. To że mieszkańcy nie biorą udziału i nie angażują się w okazywanie patriotyzmu świadczy o tym że się boją. Jednym z powodów jest to że w Złotowie komunizm się nie skończy przez co wszystkie powszechne urzędy opanowane są przez komunistycznych włodarzy, którzy jako urzędników zostawili sobie wytrawnych sługusów byłych naczelników i sekretarzy, niejednokrotnie TW, lub członków ORMO. Widać komuniści wiedzą co robią oni dobrze wiedzą że na zmianach ustrojowych, najwięcej wygrali i wogóle się z tym nie kryją bo też wstydu nie mają twierdząc że pieniądz nie śmierdzi. Po to aby je garnąć do siebie będa stali przy każdym pomniku i w każdej demokracji.

Pozostałe