Poniedziałek, 20.11.2017, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Złotów na 4. pozycji w ogólnopolskim rankingu samorządów [Relacja TV]

Złotów na 4. pozycji w ogólnopolskim rankingu samorządów [Relacja TV]
Okazuje się, że Złotów stał się w ostatnich latach bardzo nowoczesnym i rozwiniętym miastem. Podczas konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”, zorganizowanej na terenie Sejmu RP, ogłoszono wyniki corocznego rankingu odzwierciedlającego rozwój miast i gmin. Miasto Złotów odnotowało duży sukces zajmując w tym zestawieniu 4. miejsce na ok. 2,5 tys. samorządów. Na ten sukces złożyły się nie tylko trafne decyzje władz miejskich, ale również codzienna ciężka praca miejscowych przedsiębiorców i coraz większa aktywność mieszkańców Złotowa.

contact contact
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (106)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Malowane sukcesy
Malowane sukcesy 15.11.2017, 23:38
Brawo burmistrz i jego poddani zwolennicy,tylko nie wiem czy już trzeźwi czy jeszcze pijani. Zabawa i picie to jest życie. Poza tym z takimi problemów nie ma. Oni nic nie żądają tylko na kolejną zabawę czekają. Gdyby wszyscy wyborcy tacy byli to wazeliniarze już by jego sukces odtrąbili. Jeszcze kilka nagród za projekty na papierze i już Złotów będzie sławny w całym eterze. I chyba o to burmistrzowi chodzi by o nim usłyszeli młodzi. Czy to mu przyniesie sukces czy zaszkodzi w wyborach też odpowiedzą młodzi.
wala
wala 15.11.2017, 09:15
Widzę że Pulit też polubił rankingi bo one "dobrze" mieszają ludziom w głowach.
set
set 15.11.2017, 09:14
Larwa ogłosił że w Złotowie wspaniale rozwija się przedsiębiorczość. Tak ... chyba z ratownikami i innymi pracownikami których wygoniono na kontrakty itp. Pusta żonglerka statystyką. Nie widzę żadnego hurtowego powrotu do Polski po tym "sukcesie" w rankingu. Nadal jest jak było. Klika rządzi a reszta spie.......
To chore ale prawdziwe
To chore ale prawdziwe 14.11.2017, 20:24
Ten człowiek, gdyby mu dano pełnię władzy to nie wydał by samodzielnej decyzji z obawy przed odpowiedzialnością. Tak więc kadencja upłynęła by na zabawie i przeczekaniu.
stasiu
stasiu 14.11.2017, 19:39
Gratulacje
Xz
Xz 13.11.2017, 19:44
Ktory radny mieszka w miedzyblociu?
Melania
Melania 13.11.2017, 17:43
Sukces jest oczywisty i niepodważalny, a jeżeli ktoś to krytykuje to znaczy że bardzo źle życzy naszemu miastu.
AWRAL
AWRAL 13.11.2017, 00:51
No to Lewizna Razem ma problem. Do tego PiS wprowadza zmiany że kandydować będzie można tylko z miejsca zamieszkania (czyli z adresu na który przychodzi poczta) a nie zameldowania, a więc radni z G8 z Zakrzewa i Międzybłocia mogą się obejść smakiem, bo raczej nie zmienią miejsca zamieszkania tylko po to by podtrzymać mandaty. Jeżeli do tego dodać że trójka obecnych lewicowych zacnych radnych (Alicja, Jerzy i Stanisław) jest w wieku pod 70-tkę i powinna się zająć wnukami a nie udawaniem że czegoś znaczącego w radzie jeszcze może dokonać, to jest to sytuacja delikatnie mówiąc nieciekawa. Oni już swoje dokonali i pora ustąpić młodszym.
Ale świeżych nazwisk jak na lekarstwo, wskrzeszanie Wełniaka (wiek ok. 70 lat) czy kandydata Mirosława, który dla mieszkańców Złotowa kojarzy się z pasmem porażek, to też nie najlepsza droga.
I którą tu drogą pójść gdy wszystkie prowadzą donikąd. Kandydat ze spółdzielni mieszkaniowej przegrał nawet ostatnie wybory do rady miejskiej, więc potencjał wyborczy raczej niewielki. Kto więc pozostaje z realnymi szansami? Mariolka? To byłby prezent dla Pulita. Tomasz myśliwy Fidziu? Też bez szans bo ludzie pamiętają gorącą wodę i nawet jeżeli było w tym zero prawdy to ludzie są wredni i każdy z mieszkańców to przeplotkował na różne sposoby i utrwalił to sobie. Poza tym wynik uzyskany do powiatu 3 lata temu nie może nastrajać optymizmem. Wszystkie wyniki są w necie na stronach PKW - można sprawdzić.
Wiesław z PiS-u? Nie w Złotowie, tutaj ten szyld pogrąży każdego kandydata. Chmiel? Ostanie wybory pokazały jakie ma poparcie w Złotowie, a PO wtedy jeszcze nie była na dnie jak teraz.
Słowem bida po lewej stronie, bida z nędzą. Pozostaje więc tylko kopać i gryźć w radzie i nagłaśniać jak się da w mediach u kolegi oraz na forach internetowych
Znajomy
Znajomy 13.11.2017, 01:28
Nie ma znaczenia co tu sobie napiszesz, komentarze czyta max. kilkanaście osób i to tych mocno nawiedzonych, nikt normalny tego nie czyta
akta
akta 13.11.2017, 10:38
Logicznie rzecz biorąc, alebo jesteś mocno nawiedzony, albo jesteś wirtualnym ormowcem, który bada czego ludzie nie powinni czytać. A do poczytanie będzie jeszcze wiele ciekawych informacji. Może być tak, że do wesele się nie zagoi.
Złotowianka
Złotowianka 12.11.2017, 17:42
Już od jakiegoś czasu obserwuję że coś się ruszyło w naszym mieście. Idziemy w dobrym kierunku, tak trzymać
Złotowianin do złotowianki
Złotowianin do złotowianki 12.11.2017, 19:56
Też masz rację że coś w naszym mieście ruszyło. Pytanie tylko co i czy to coś bedzie się tak samo ruszać w następnej kadencji. Co do kierunku to przy wstecznym to daleko się nie zajedzie. Tymm bardziej że rada miasta jedzie jako hamulcowy, burmistrz jako kierowca i z-ca jako wypadkowy. Kierunek jak u każdego zawsze dobry tylko w jakim stanie i kiedy dojadą do celu.
kosma
kosma 13.11.2017, 00:22
Gdyby Pulitowi kłód pod nogi nie rzucali w radzie miejskiej z zawiści że utracili stołek, to by było jeszcze lepiej
Wyborca
Wyborca 13.11.2017, 10:17
Błędne myślenie, burmistrza w następnych wyborach nie będzie wybierać rada miasta tylko mieszkańcy. Wiedz że gdyby solidnie sprzeczał się z radą a w zgodzie i uczciwie żył z mieszkańcami to byłby w lepszej sytuacji. Widać on wolałby przychylności rady, zresztą jego zwolennicy też. Cóż wasz wybór.
Znawco?
Znawco? 13.11.2017, 10:35
Starostę wybiera rada, burmistrza mieszkańcy zawsze wybierali. Co ty wymyślasz
Do powyżej
Do powyżej 13.11.2017, 13:43
Ty .... Znawco ?. Głupota to ciebie przebiła. Szkodniku obecnego burmistrza. Tak fascynuje cię nieprzychylność rady tak czepiasz się Mariolki jakbyś rzeczywiście wiedząc że burmistrza wybierają mieszkańcy po to aby rada miasta też wybrana przez mieszkańców, śpiewała w jednym chórze z burmistrzem. Otóż palancie wiedz że sztandar PZPR-u dawno wyprowadzono. Teraz to burmistrz ma rządzić i podejmować trudne decyzje z korzyścią dla mieszkańców i miasta, nie odwrotnie. Rada miasta nie zawsze musi się zgadzać i w takim przypadku burmistrz može odwołać się do suwerena wskazując tych co blokują jego pomysły. Tylko tym sposobem może doprowadzić do zmiany rady za pomocą kartki wyborczej. Obecny styl i poparcie takich pseudo zwolenników napewno w kolejnych wyborach mu nie pomoże.
GRego
GRego 13.11.2017, 19:15
A ty będziesz od niego startował? Bo słyszałem, że nie masz wyjścia.
Powodzenia
Powodzenia 15.11.2017, 23:21
GRego,,,, a gdzie ty chcesz ,,od niego startował,, Co ty wogóle bredzisz. Masz jeszcze wyjście, razem z lewakami możesz wystartować na marsa. Zapisy jeszcze trwają.
Balbina
Balbina 12.11.2017, 15:03
A Krajenka co tak słabo?
Elka
Elka 12.11.2017, 12:42
Brawo Panie Burmistrzu. Złotów rośnie!!!
Brawo Elka
Brawo Elka 12.11.2017, 16:04
Rośnie jak gruszki na sośnie.
Karp drog srut
Karp drog srut 12.11.2017, 12:38
Dla złotowskich radnych tzw koalicji hamulcowej miarą sukcesu byłoby gdyby burmistrz pozwolił zniknąć jedną warstę podķladu drogowego, następnie przyjąć 10000 datku od prezesa tej firmy na kampanię lub/ i 3 tys na organizowany przez siebie bal sylwestrowy gdzie wykarmił pieczonym dzikiem cały swó dwór.To była polityka sukcesu.
Kto nie popiera tych sukcesów ten kiep.
Kto nie popiera tych sukcesów ten kiep. 12.11.2017, 12:20
Brawo burmistrz. Oto kilka sucesów tej kadencji.
1. Kredytowa oferta OZE do walki ze smogiem
2.Promenada rzeczna dostosowana do spacerów w gumiakach.
3. Szmaciana pijalnia na Pl. Paderewskiego.
4. Malowane połączenie dróg rowerowych.
5. Sieć placów zabaw.
6. Imprezy rozrywkowe włącznie z modelingiem.
7. Wprowadzenie ruch dwukierukowego na drogach jedno kierunkowych.
8. Budowa domu przedpogrzebowego.
9. Kompleksowy Projekt Rewitalizacji na papierze.
10. Zrównoważony rozwój społeczno gospodarczy też na papierze.
Wypisz wymaluj sukcesy jak za wirtualnych rządów PO.
A to wszystko dla codziennego użytku przez mieszkańców.
Sukces sukces sukces!
Sukces sukces sukces! 12.11.2017, 15:43
Dokladnie tak! Znalazloby sie jeszcze kilka rownie absurdanych - " Zlotow Zdroj" w ktorym od jesieni powinny być obowiazkowe maski dla wychodzących na ulice. Brawo telewizyjny burmistrz!
Nie ma
Nie ma 12.11.2017, 12:37
He, he. Zbierz teraz sukcesy Wełniaka
VW
VW 12.11.2017, 15:05
Kaczuchy, czyli Himalaje Tandety
Do powyżej jednak są są.
Do powyżej jednak są są. 12.11.2017, 13:40
Przecież Wełniak odszedł w zapomnienie no i już nie rządzi. A tak k woli prawdy to jeździsz i chodzisz po tym co pozostawił po sobie ten Wełniak. W związku z tym pytam po co to psuć.
Gtw
Gtw 12.11.2017, 12:33
Promenada jest sukcesem rady za wełniaka.
Do Gtw
Do Gtw 12.11.2017, 13:42
Promenada nad jeziorem miejskim tak ale rzeczną otwierał Pulit.
ichaaaaaa
ichaaaaaa 12.11.2017, 10:54
Na targowisku słyszałem że wredna mariolka nie ma szans na burmistrzra to zresztą oczywiste. Wie dokonale o tym promowany przez AL strażak i raczej wystartuje od Pulita z listy.
Zlotowiak
Zlotowiak 13.11.2017, 10:06
Na burmistrza targowiska to pewnie nie, bo w Zlotowie mowia ze Pani Mariola ma szanse, nie rozumiem tylko czemu piszesz ze "wredna" . Znam ja osobiscie i wiem ze taka nie jest. Swoja droga ciekawe ile placa ci za wpis?
Lampart
Lampart 12.11.2017, 09:52
W radzie miasta jest tylko 4 postkomunistów (PZPR) i dwóch TW w tym jeden jest podwójny TW. No ale o tym bliżej wyborów powstanie stosowna publikacja jeśli osoby te zdecydują się na recydywę(wielokrotną) w radzie miejskiej.
Znajomy
Znajomy 13.11.2017, 01:33
Czyżby P.T.?
Gejsza z rana jest mniejsza
Gejsza z rana jest mniejsza 12.11.2017, 12:20
W zawodówce było wielu TW.
Normalny mieszkaniec
Normalny mieszkaniec 12.11.2017, 09:37
Jak zapłacił 55000 zl bo tyle to kosztowalo oczywiscie z kasy podatnika to i zajął 4 miejce szkoda ze nie dal 10 000 to by zajal 2 miejsce????
do psa
do psa 12.11.2017, 09:46
Podaj lewaku link do cen.
Normalny
Normalny 12.11.2017, 09:28
Jak zaplacil 55000 zl bo tyle to kosztowalo oczywiscie z pieniedzy podatnika to i zajal 4 miejsce szkoda ze nie dal 10000 zl to by bylo moze 2miejsce ????
Oxy
Oxy 12.11.2017, 10:49
Jak można przepłacić wskaźnik wzrostu podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców? Za 55 tys dopiszą co CEIDG nowe podmioty i NIPy ? Normany to chyba nie jesteś. No i dlaczego drugie miejsce jest tańsze czwartego?
wypalić żelazem
wypalić żelazem 12.11.2017, 09:45
No właśnie, to jest świadectwo, że opozycja do burmistrza chwyta się kłamstwa. Fałszujecie obraz na waszym komuszym, podstawowym fundamencie jakim jest KŁAMSTWO. Ranking nie jest płatny i to się broni samo, wystarczy mieć umysł przeciętnego gimnazjalisty, który sprawdzi sobie sam informacje. Sposób waszej walki zatarcia informacji kłamstwem dowodzi temu, że należy się pozbyć złogów postkomuny z rady miasta, Głównego hamulca tego miasta. Postkomuny oraz młodych adeptów lewicowych przesiąkniętych komuną wyssaną z mlekiem.
Groklin
Groklin 12.11.2017, 09:38
A ile pozostałę gminy zapłaciły? Ta lista pokazuje miarę sukcesu. http://samorzad.pap.…
Złotowianinxx
Złotowianinxx 12.11.2017, 09:22
Znany z nowej drogi na działki ,chyba jak panowie z absurdów drogowych przyjadą hehe
Korczak
Korczak 12.11.2017, 09:22
Wiadomość rozlewa się poza Złotów. Daremny trud zakrzyczenia wieści z Warszawy. Rada miasta powinna wprowadzić uchwałę o ograniczeniu internetu na Złotów tylko do jednego portalu AL. Linia polityczna byłaby słuszna a tak co to ma być?
http://www.dziennikn…
Hania
Hania 11.11.2017, 22:56
Fajny prestiżowy sukces , mieszkańcy mają powody do dumy , nareszcie chociaż z czegoś Złotów będzie znany . Brawo oby tak dalej
Hip hip
Hip hip 11.11.2017, 23:35
Najbardziej cieszy, że boli Larwę i jego świtę!!!! Hurra!!!

Pozostałe