Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Pani Janina - rocznik 1917

  • 7.11.2017, 14:26 (aktualizacja 07.11.2017 14:50)
Pani Janina - rocznik 1917
W poniedziałek mieszkanka Złotowa, Janina Kulbaczewska, obchodziła 100. urodziny!

Z tej okazji dostojną jubilatkę odwiedziła kierownik złotowskiego Urzędu Stanu Cywilnego, Barbara Narloch. Na ręce pani Janiny popłynęły gratulacje m.in. od burmistrza Złotowa, Adama Pulita, który z przyczyn osobistych nie mógł odwiedzić p. Kulbaczewskiej. Był też upominek, kwiaty i gratulacje od najwyższych władz państwowych. Jubilatka przyjęła gości w towarzystwie córki i syna.

Pani Janina urodziła się 6 listopada 1917 roku, w majątku Jateluny w powiecie wileńsko-trockim województwa wileńskiego II Rzeczypospolitej. W jej pamięci z bardzo dobrej strony zapadli właściciele Jatelun - rodzina Lubienieckich.

Po II wojnie rodzina pani Janiny została zmuszona do opuszczenia Wileńszczyzny, osiedlając się w Rzeczenicy w powiecie człuchowskim. Przez lata mieszkała w Tarnówce, gdzie jej mąż był leśnikiem. Po jego śmierci zamieszkała w Złotowie, mieszkając razem z córką.

Mimo 100 lat jubilatka trzyma się w niezłej kondycji, obiecując, że jeszcze nieraz przyjmie na kolejne urodziny delegację z ratusza, już teraz czekając na obiecaną wizytę burmistrza Adama Pulita, który... niegdyś był jej sąsiadem!

Dołączamy się do życzeń i gratulacji życząc 200 lat życia!!!

(jj)

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mirek
Mirek 7.11.2017, 15:33
"Herbatka stulatka"? Dobrze widzę?

Pozostałe