Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Jechał bez uprawnień

  • 7.11.2017, 09:26
Jechał bez uprawnień
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego audi. 30-letni mężczyzna kierował pomimo decyzji Starosty Powiatowego w Złotowie o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W myśl nowych przepisów czyn ten stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Art. 180a k.k. stanowi, iż „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Celem dodania w 2015 r. do Kodeksu Karnego art. 180a było wyeliminowanie z ruchu osób, którym zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a pomimo cofnięcia uprawnień prowadzą dalej pojazdy mechaniczne. Z taką odpowiedzialnością musi się liczyć 30-letni mieszkaniec Złotowa. Kierowca został zatrzymany do policyjnej kontroli drogowej 5 listopada br. około godz. 13.00 w Złotowie przy ulicy Szpitalnej. Podczas sprawdzania wymaganych dokumentów okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić auta. 30-latek tłumaczył policjantom, że chciał przejechać tylko niewielką odległość. Teraz za tą krótką podróż za kierownicą osobowego audi kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

MF/KPP Złotów

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe