Niedziela, 21.01.2018, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Targowisko w Zakrzewie!

Targowisko w Zakrzewie!
16 wielkopolskich gmin otrzymało dofinansowanie z PROW na budowę i modernizację targowisk. Wśród beneficjentów jest gmina Zakrzewo - wójt Henryk Dobrosielski podpisał w piątek umowę w Poznaniu

Nowe targowisko w Zakrzewie powstanie przy ul. Osmańczyka. Tam, gdzie dotychczas funkcjonuje, w środy i soboty.

3 listopada 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Wicemarszałek Krzysztof Grabowski podpisał  z przedstawicielami samorządów umowy o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020) przedsięwzięć dotyczących „Inwestycji w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał ponad 11,5 mln zł z PROW 2014-2020 szesnastu gminom. Dofinansowanie otrzymają: Koło, Wieleń, Białośliwie, Pyzdry, Dąbie, Zakrzewo, Jaraczewo, Chrzypsko Wielkie, Wągrowiec, Dobra, Stawiszyn, Zbąszyń, Oborniki, Szamotuły, Grodziec i Łobżenica. Ze strony gminy Zakrzewo umowę o dofinansowaniu podpisał wójt Henryk Dobrosielski.

Nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w targowiska jest czwartym naborem zrealizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach PROW 2014-2020. Poprzednie dotyczyły budowy lub modernizacji dróg lokalnych, gospodarki wodno-ściekowej oraz scalania gruntów.

Warto przypomnieć, że inwestycje polegające na budowie lub przebudowie targowisk były już realizowane w ramach PROW na lata 2007-2013. W poprzednim okresie programowania w Województwie Wielkopolskim udało się wybudować lub zmodernizować 18 targowisk za kwotę ponad 10 mln zł. Działanie to kontynuowane jest w bieżącym okresie programowania. Budowa i modernizacja infrastruktury handlowej znacząco ułatwi rolnikom dystrybucję produktów. Inwestycje prowadzą do skrócenia łańcucha żywnościowego i zwiększenia udziału rolników w wartości dodanej.

UMWW, (jj)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe