Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Targowisko w Zakrzewie!

  • 3.11.2017, 23:59 (aktualizacja 05.11.2017 12:17)
Targowisko w Zakrzewie!
16 wielkopolskich gmin otrzymało dofinansowanie z PROW na budowę i modernizację targowisk. Wśród beneficjentów jest gmina Zakrzewo - wójt Henryk Dobrosielski podpisał w piątek umowę w Poznaniu

Nowe targowisko w Zakrzewie powstanie przy ul. Osmańczyka. Tam, gdzie dotychczas funkcjonuje, w środy i soboty.

3 listopada 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Wicemarszałek Krzysztof Grabowski podpisał  z przedstawicielami samorządów umowy o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020) przedsięwzięć dotyczących „Inwestycji w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał ponad 11,5 mln zł z PROW 2014-2020 szesnastu gminom. Dofinansowanie otrzymają: Koło, Wieleń, Białośliwie, Pyzdry, Dąbie, Zakrzewo, Jaraczewo, Chrzypsko Wielkie, Wągrowiec, Dobra, Stawiszyn, Zbąszyń, Oborniki, Szamotuły, Grodziec i Łobżenica. Ze strony gminy Zakrzewo umowę o dofinansowaniu podpisał wójt Henryk Dobrosielski.

Nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w targowiska jest czwartym naborem zrealizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach PROW 2014-2020. Poprzednie dotyczyły budowy lub modernizacji dróg lokalnych, gospodarki wodno-ściekowej oraz scalania gruntów.

Warto przypomnieć, że inwestycje polegające na budowie lub przebudowie targowisk były już realizowane w ramach PROW na lata 2007-2013. W poprzednim okresie programowania w Województwie Wielkopolskim udało się wybudować lub zmodernizować 18 targowisk za kwotę ponad 10 mln zł. Działanie to kontynuowane jest w bieżącym okresie programowania. Budowa i modernizacja infrastruktury handlowej znacząco ułatwi rolnikom dystrybucję produktów. Inwestycje prowadzą do skrócenia łańcucha żywnościowego i zwiększenia udziału rolników w wartości dodanej.

UMWW, (jj)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe