Poniedziałek, 20.11.2017, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Teraz Polska. Teraz Złotów

Teraz Polska. Teraz Złotów
W poniedziałek burmistrz Złotowa, Adam Pulit, odbierze w Warszawie wyróżnienie dla Gminy Miasto Złotów w ramach XV edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. W ubiegłym roku Złotów zajął w rankingu miejsce 9. Czy w tym roku nasze miasto zajęło wyższe miejsce - burmistrz Pulit dowie się w poniedziałek na uroczystym ogłoszeniu wyników rankingu w Sali Kolumnowej Sejmu RP!

Do burmistrza wpłynęło pismo od Krzysztofa Przybyła, prezesa zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Prezes informuje o tym, że gmina miasto Złotów znalazła się wśród 10. najlepszych gmin miejskich tegorocznej edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Uroczystość ogłoszenia wyników rankingu odbędzie się 6 listopada w Warszawie w gmachu Sejmu.

- Myślę, że mamy dużą szansę - mówi burmistrz Adam Pulit - by zająć wyższe miejsce niż przed rokiem - 9. Aktualnie mamy lepsze wskaźniki, wyższe nakłady na inwestycje... To może zaowocować awansem w rankingu. To cieszy, bo pierwsza dziesiątka w Polsce to naprawdę imponujące towarzystwo. W stawce krajowych liderów są niejednokrotnie miasta-zdroje, a więc nasz pomysł z hasłem Złotów - Wielkopolskie zdroje okazuje się być trafionym. Niezależnie od miejsca jakie zajmiemy, to nasz wspólny wielki sukces. Szczegóły przedstawię w poniedziałek po uroczystości!

Nasza redakcja przekaże relację z poniedziałkowej uroczystości, być może nawet na żywo. Trzymamy kciuki za jak najwyższe miejsce Złotowa!

(jj)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mirosław
Mirosław 10.11.2017, 12:04
Czy naprawdę nikt nie zauważył kardynalnego błędu na samym wstępie? Przecież na czele Gminy Złotów stoi wójt Piotr Lach. Adam Pulit kieruje Gminą Miasto Złotów. Skoro kapituła konkursu nie potrafi odróżnić tych dwóch różnych jednostek samorządu terytorialnego - to jej wiarygodność jest raczej słabiutka. Panie redaktorze Januszu - czyżby pomrocznośc jasna - że tak oczywistego błędu Pan nie zauważył - a może dobry biznes przykrywa wszystkie idiotyzmy. Prawdziwy dziennikarz taki ranking w swojej gazecie umieściłby pod warunkiem że poda bardzo istotne informacje:
1. ile podmiotów z całej Polski zgłosiło się do tego konkursu
2. ile kosztowało uczestnictwo Gminy Miasto Złotów w tym konkursie
3. jakie miejsce w rankingu zdobyły sąsiednie gminy w podobnej kategorii
4. dlaczego sąsiedzi (odpowiedniej wielkości Chodzież, Czarnków, Człuchów) nie skorzystali z zaproszenia
Panie Redaktorze ja rozumiem, że Pan bardzo potrzebuje wsparcia Burmistrza - ale przyznam szczerze - ostatnio wygląda to dość groteskowo.
Pytanie
Pytanie 10.11.2017, 12:31
Jedynie dla odróżnienia podaje się gmina miasto... Cytat: Panie Redaktorze ja rozumiem, że Pan bardzo potrzebuje wsparcia Burmistrza - ale przyznam szczerze - ostatnio wygląda to dość groteskowo. Ale w jakim sensie to wsparcie potrzebne?
Oczywiste
Oczywiste 10.11.2017, 14:44
Wsparcie to potrzebne jak klucz na salony. W przeviwnym wypadku nie było by się zapraszanym.
Lajkonik
Lajkonik 10.11.2017, 14:48
Bezsens
ola
ola 6.11.2017, 14:47
Brawo Pulit, Brawo Złotów
głos rozsądku
głos rozsądku 6.11.2017, 07:41
Czytajcie ze zrozumieniem, W zeszłym roku (2016) już byliśmy na 9 miejscu, czyli sprawdzany był rok 2015, pierwszy rok urzędowania burmistrza. Myślicie, że te "wskaźniki", czy cokolwiek tam oni mierzą, wzrosły na pstrykniecie palcem?
madzia
madzia 6.11.2017, 01:44
Widzę że Pan Pulit szybko przerósł swojego poprzednika
Każdy zauważy
Każdy zauważy 10.11.2017, 14:46
No tak madziu. Przerósł ale wzrostem, jakby mie patrzeć to też sukces.
Rew
Rew 5.11.2017, 22:38
Udział w tej imprezie to koszt ok 5 tys. Zł. A nie 0 jak wynika z pisma. Sprawdzone na stronie organizatora.
Mieszko
Mieszko 5.11.2017, 21:43
Gratuluję panie burmistrzu. Dobra robota.
Bynajmniej
Bynajmniej 5.11.2017, 22:37
Łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje wybraniec ludu. Co tam kampania co tam obiecanki. Ważne jest stanowisko a nie ludzkie połajanki. Ludzie się buntują to jest rzecz normalna. Pańskie stanowisko jest nie do obalenia. Więc niech pan w wyborach startuje nawet od niechcenia. Komunistów u nas wielu a poddani wychodzą z założenia że raz wybranego burmistrza to się nie zmienia.
My Naród
My Naród 5.11.2017, 08:41
Czerwone liberalne lewactwo - milczeć !!!!Brawo burmistrzu brawo !!!!!!Dobra zmiana działa to widać jak na dłoni .
Nie ma czego gratulować.
Nie ma czego gratulować. 5.11.2017, 13:32
O jakim sukcesie mowa. Papier wszystko przyjmie i przykryje nawet głupotę. Przez trzy lata nic w Złotowie nie zrobiono a jeśli w gminie tak to żadna w tym zasługa burmistrza. Ja nie jestem lewakiem i stanowczo sprzeciwiam się wciskaniu burmistrza w dobrą zmianę. Gdyby nim był to dawno wyczyścił by urząd z komuchów i resortowych dzieci. To człowiek kpnfliktu i nieporozumień na lini człowiek urząd. Człowiek niesamodzielny i niestabilny w swoich decyzjach. Miasto niczym Pikasso zmienia w wątpliwe dzieło malarskie. Tyle jeżdżę po Polsce ale jeszcze nie spotkałem miasta tak rozwiniętego w inwestycje za pomocą farby i pędzla. On ma tyle wspólnego z prawicą co ja z caratem. Tak jak on wszedł w ramy nakreślone przez urzędowych komunistów tak trudno sobie wyobrazić drugą osobę, która była by do tego zdolna. Myślę że piszący o lewakach robią to celowo gdyż myślą że tym sposobem prawicowi mieszkańcy ponownie zagłosują na obecnego burmistrza. Otóż nie oni drugi raz nie dadzą się oszukać gdyż wiedzą że komunistyczne pochodzenie jest dziedziczne i prędzej czy później się ujawnia.
Luxtorpeda
Luxtorpeda 5.11.2017, 15:23
Fachowiec z ciebie. Cytuję: A jeśli w gminie - mongole, gmina miasto Złotów... Ja pierd... jaki głąb.
Do Luxtorpeda
Do Luxtorpeda 5.11.2017, 16:04
Jaki Lux taka torpeda. Bez wulgaryzmów powiem że gmina miasto Złotów ma być wyróžnione. Każdy tekst trzeba czytać ze zrozumieniem dopiero wtedy nie palniesz głupstwa. Zresztą teraz wszystkie określenia, które użyłeś możesz przypisać sobie włącznie z ostatnim zdaniem.
Paweł Gem.
Paweł Gem. 4.11.2017, 19:08
Super! Niech lewaki wyją!!!
11
11 5.11.2017, 21:37
ty...a co to jest lewak ?
Ciągle niektórzy pier... ą
09
09 5.11.2017, 23:11
Lewak to niby ktoś a w rzeczywistości to taka przetworzona współczesna cwyza, która do wszstkiego i wszystkich się przyklei. Na przełomie lat i wieków mogliśmymy to obserwować
podczas różnych zmian ustrojowych. Najlepiej lewakom pasował długi okres realnego socjalizmu. Wtedy to każdy z nich czy to klawisz, milicjant czy marny urzędniczyna wznosząc komunistyczne okrzyki, wypinali klaty w kierunku swoich
mocodawców. Pospolite w minionym okresie lewactwo dzisiaj ukrywa się w różnych partiach. W naszym rejonie najwięcej lewaków jest w partiach prawicowych. Łatwo ich rozpoznać po zachowaniu i stosunku do zwykłego człowieka. Kiedyś piastując swoje stanowiska, kiedy mieli za sobą sekretarzy jedynie słusznej parti, kierowała nimi pycha i rozpasanie. Dzisiaj kieruje nimi posiadana kasa i niekończące się rozpasanie czego żaden lewak nie kryje wręcz przeciwnie twierdzi że na to sobie zasłużył bo przecież nie może powiedzieć że na to zapracował. Starzy ludzie znający okres pomiędzy I a II wojną światową mawiali że lewactwo to inaczej kapownictwo a lewak to ni pies ni wydra i chyba coś w tym jest.
erka
erka 4.11.2017, 18:56
Tylko jedne niestety aż się ciśnie na usta. Złotów pod względem drogowym jest ciągle w 1939 roku. Ciężko wjechać, ciężko wyjechać i ciężko znaleźć oznakowanie w promieniu 30 km wokół miasta. Na tym traci miasto, inwestycje i turystyka. I nic się z tym nie robi od wielu lat.
Złotowianin
Złotowianin 5.11.2017, 16:07
A jeszcze przed 2005 r. było inaczej. Widać łatwo jest zmieniać to co było dobre trudniej do tego powrócić.
Niech tu kasę zostawiają
Niech tu kasę zostawiają 4.11.2017, 17:21
Oby nie zapeszyć.To zobowiązuje ,ponieważ do zrobienia (zbudowania) jest bardzo dużo w miescie.
Konferencja o zachowanie terenów zielonych ,ale niech warszawiacy przyjeżdżają tu do Złotowa na wczasy 2-tygodniowe a nie do Egiptu i na Wyspy kanaryjskie.
Policzymy Warszawiaków tu Latem 2018r. Ale jakie mamy połączenia z Warszawą? Jeden PKS na dzień.Niech Warszawa zbuduje nową drogę bo ta A-2 z Poznania do W-wy to tłok niesamowity i te wielkie Tiry tranzytowe do Niemiec a 70 Lat po wojnie i teraz dopiero Złotów zobaczyli... ???
bambo
bambo 4.11.2017, 16:01
No to Aktualności nają problem :)
Przyjaciel
Przyjaciel 4.11.2017, 15:46
Wielu powie: NIESTETY, ale musimy Panu burmistrzowi pogratulować. Ja gratuluję bez słowa "niestety"!
Bogdan
Bogdan 4.11.2017, 12:11
Cieszy że to solidny ranking, nie takie ściemy co sa opłacane przez miasta a potem wyróżniane. Gratulacje.
Pozdrawiam
Pozdrawiam 4.11.2017, 11:36
Właściwie obrany kierunek jak widać procentuje. Nawet jeśli psy szczekają
"Pies"
"Pies" 4.11.2017, 20:49
Wielu mialo takie motto i nie liczac sie z ludzmi bardzo szybko konczylo kariery. Burmistrz jest dla miasta i ludzi, nie dla wyróżnień i rankingów. To nie problem tak kierować miastem, zeby brane pod uwagę w rankingach dane skoczyly w górę. Jednak to nie świadczy o niczym, poza żądza zaszczytow i wyróżnień. Jesli ta "karawana" nadal nie będzie zwracac uwagi na "psy" szybko wyląduje w przepaści.
Słuszne spostrzeżenie. "Psa"
Słuszne spostrzeżenie. "Psa" 5.11.2017, 13:36
Nic dodać nic ująć. Segregacja ludzi - to umieją zwolennicy burmistrza.
Ok
Ok 4.11.2017, 11:35
Super!

Pozostałe