Poniedziałek, 20.11.2017, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Budżet obywatelski rozstrzygnięty - sprawdź co wybrali mieszkańcy Złotowa

Budżet obywatelski rozstrzygnięty - sprawdź co wybrali mieszkańcy Złotowa
Burmistrz Złotowa, Adam Pulit, podczas konferencji prasowej, poinformował mieszkańców o wynikach głosowania na zadania zgłoszone do Złotowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok.

W tym roku zgłoszono 18 zadań. 12 z nich przeszło weryfikację formalną. I to na te projekty właśnie głosowali mieszkańcy Złotowa. Kwota z budżetu miasta do rozdysponowania pomiędzy zwycięskimi projektami to 500 tys. zł. W tym roku, po raz pierwszy głosować mogły osoby niepełnoletnie. Jak poinformował burmistrz Pulit, nie kryjąc zadowolenia, na wszystkie projekty zagłosowały oddano 3847 głosów, co stanowi 21% mieszkańców miasta. A więc na budżet obywatelski głosowała co piąta osoba w mieście. 

Nad przebiegiem głosowania i realizacją liczenia głosów czuwała komisja konkursowa w składzie: Aleksanda Zachęć, Bożena Lewandowska, Sylwia Muzioł, Wanda Bichun, Wiesław Fidurski, Jerzy Kołodziejczyk, Krystian Cichański i Stanisław Wojtuń, O końcowych wynikach głosowania poinformował wiceprzewodniczący rady miejskiej Stanisław Wojtuń.

Poszczególne zadania otrzymały następującą liczbę głosów:

1. Budowa kolorowego placu zabaw przy Przedszkolu nr 2 - 792 głosy

2. Modernizacja strzelnicy sportowej LOK oraz magazynu broni i amunicji - 724 głosy

3. Ogród sensoryczno-edukacyjny w Złotowie - 560 głosów

4. „Gra w butelkę” - złotowski film fabularny - 422 głosy

5. Chatka dla zwierzaka - 417 głosów

6. Disco Golf Park Złotów - 248 głosów

7. Obchody 90-lecia klubu Sparta Złotów - 175 głosów

8. Park linowy - 106 głosów

9. Ścieżka edukacyjna „Niezwykłe życie pszczół” - 85 głosów

10. Monitoring dymu z kominów za pomocą drona - 77 głosów

11. Budowa placu zabaw dla dzieci oraz ogródka z zielenią - 43 głosy

12. Zakup gokartów rodzinnych na złotowską promenadę - 25 głosów

Sześć zadań z największą ilością głosów zostanie wprowadzonych do projektu uchwały budżetowej miasta Złotowa na rok 2018. Projekt zostanie poddany pod głosowanie radnym rady miejskiej.

Relację TV z ogłoszenia wyników głosowania można oglądać na naszym portalu:

 

 

 

Agnieszka Barabasz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Damcio
Damcio 21.10.2017, 15:27
Sparta była faworytem, ale wynik cieniutki
Olga
Olga 14.10.2017, 11:59
Wyniki głosowania ciekawe, gdyby nie te śmieszne domki dla zwierzaków :(
Sylwia
Sylwia 17.10.2017, 17:19
sama jesteś śmieszna
Zazix
Zazix 14.10.2017, 12:10
A co masz koleżanko przeciwko chatkom dla bezdomnych zwierzaków? Jeszcze ich nie ma a już Ci przeszkadzają?
Olga
Olga 14.10.2017, 12:36
Generalnie nic, ale uważam że od tego jest schronisko dla czworonogów, które znajduje się pod Złotowem koło oczyszczalni ścieków
Człowiek :)
Człowiek :) 14.10.2017, 15:41
Schronisko jest jedynie dla psów. A projekt dotyczy innych zwierząt.
X77
X77 14.10.2017, 15:06
Nie pisz głupot kobieto
bolo
bolo 14.10.2017, 02:32
Dobrze że te gokarty na promenadę nie wygrały, bo tam już i tak dochodzi do kolizji rowerzystów z biegaczami i spacerowiczami
e2
e2 14.10.2017, 09:43
Pytanie jak przebiegała ta niby weryfikacja formalna?
Daro
Daro 14.10.2017, 11:54
Spytaj członków komisji , to była ich robota
Haha ha zabawa trwa
Haha ha zabawa trwa 13.10.2017, 23:36
To jest burmistrz rozbawiony. Na ilość mieszkańców to frekwencja w głosowaniu porażająca. Większość z głosujących to potencjalni jego wyborcy w wieku od 7 do 17 lat. Oj będzie miał co otwierać oj będzie. Dla dzieci place zabaw dla pracujących płatne parkingi i piwialnie a dla emerytów słoneczne patelnie na placach i promenadzie. Mogą oni tam się czuć jak w solarium a jak im zaszkodzić to wasz włodarz już buduje dom przedpogrzebowy. To też będzie jego sukces tym bardziej że wielu może tam swoimi durnymi decyzjami wyprowadzić. Przecież Złotów z zielonego logiem, miasto Zdrój nie ma a nawet porządnego parku tylko zasr.ne alejki opanowane przez kruki i wrony. JeszczeZłotów nie miał tak rozbawionego burmistrza, który ma gdzieś wygląd miasta. Teraz idzie zima nad miastem roztacza się czarna chmura dymu. To ponownie spowoduje u niego zdziwienie skąd ten smokkk. No i zacznie się oskarżanie palących w piecach i nasyłanie strażników wyposażonych w Broń Dronową. Będą marsze, biegi i spotkania burmistrza z z-cą i szukanie sposobu jak dokuczyć mieskańcom szczególnie w starszych zasobach mieszkaniowych. Ten człowiek to spec, który postanowił przez foto modeling, wszędobylskie place zabaw i pijalnie piwa czynne grubo po 24tej zasłużyć na ponowną wygraną w wyborach. Pewnie bierze przykład z radnego Musioła, który tym sposobem przez wiele lat wygrywa z znamienitym i złotowiakami. Jednakże musi on wiedzieć że okręg wyborczy to nie całe miasto.
wredna mariona
wredna mariona 14.10.2017, 17:04
Napisałaś się, a teraz spiprzaj na dyżur.
bicz
bicz 14.10.2017, 02:35
wygląda mi na to że należysz do wąskiego grona czytelników AL
Czytelnik AL
Czytelnik AL 14.10.2017, 10:12
Tu akurat sie grubo mylisz, AL to prasa podajaca informacje obieektywne, po prostu nie uprawia wazeliniarstwa wladzy. Cenię ich i wiem że mają zdecydowanie najwiecej czytelnikow w powiecie. Zdecydowanie.
facet w masce
facet w masce 14.10.2017, 17:07
wysypał mi ktos ostatnio że wysuszona wiewióra co nocami popłakuje z powodu komentarzy na temat fundacji ostro z***a julietę za to ze puszcza blogi na pzlu. jakim prawem ta baba sobie pozwala?
Marian Cesarz
Marian Cesarz 14.10.2017, 12:47
Za Wełniaka to było cesarstwo wazeliny. He, he.
boma19
boma19 14.10.2017, 12:08
tego nikt nie czyta poza wymierającą postkomuną złotowską, zresztą czy to się jeszcze ukazuje?
X77
X77 14.10.2017, 15:08
PiS zmieni ordynację i postkomuna zostanie wycięta systemowo
bomba 19 aleś trąba
bomba 19 aleś trąba 14.10.2017, 13:01
A właśnie czyta sama widział na biórku u burmistrza było kilka egzemplarzy. No tak przecież to też komunista i to jaki skumulowany z pozostawioną kliką Wełniaka. On z wszystkimi jest na ty, to też słyszałam.
Chyba nauczycielka?
Chyba nauczycielka? 14.10.2017, 13:46
BIÓRKO
Daro
Daro 14.10.2017, 11:57
Może w poprzednim stuleciu , jak nie było imediów społecznościowych i urządzeń mobilnych
Sam kiedyś zaglądałem do gazet ale od kilku lat ani ja ani żaden z moich znajomych nie miał gazety w ręku
Klops
Klops 14.10.2017, 15:11
antypulitowych mediów nikt nie bierze na poważnie, nagonka Mariusza jest zbyt oczywista dla ludzi
do Klopsa
do Klopsa 14.10.2017, 16:14
Pulit juz za dlugo nie poburmistrzuje. A teraz sobie juz wyrabia usprawiedliwienie - rzekomą "nagonkę". Pisanie o faktach nie jest nagonką.
hela
hela 15.10.2017, 14:22
szczególnie o faktach nieistniejących
Złotowianka
Złotowianka 14.10.2017, 00:43
To że co niektórzy wylewają przy tej okazji żółć na burmistrza Pulita świadczy o tym że jest to autentyczny sukces. Brawo Tak trzymać
Do Zlotowianki
Do Zlotowianki 14.10.2017, 10:09
Dziwna logika zlotowianko. To, ze ludzie mają żal do burmistrza nie może świadczyć o jego sukcesie. Ty za wszelką cenę chcesz tego "sukcesu" , ale do tego potrzeba rzetelnego burmistrzowania. A nie gwiazdorstwa medialnego.
hela
hela 15.10.2017, 14:23
kto ma żal do burmistrza? Ci co zostali odcięci od koryta do którego się przyssali za poprzednika?
hela coś z tobą nie tak.
hela coś z tobą nie tak. 15.10.2017, 15:46
hela ślepa jesteś czy ty nie wiesz że to on Pulit został wybrany na burmistrza przez tych co byli niezadowoleni z monopolu Wełniaka. To on im za to podziękował w bardzo chamski sposób. Przyspawawszy się do burmistrzowskiego fotela przysposobił sobie urzędników zagorzałych zwolenników Wełniaka a przeciwników ludzi, którzy za jego rządów mieli z nimi do czynienia. Obecnie w ich podejściu jest tak jak za jego poprzednika. Burmistrz i jego Wełniaka urzędnicy do interesantów odzywają się grubiańsko i lekceważąco oni wręcz ignorują ludzi. Mówi się że burmistrz nie może współpracować z radą miasta bo po poprzedniku. Jest to wybieg mający przykryć jego nieudacznitwo, gdyż z nimi nie może a z jego urzędasami może. Przecież ludzie, którzy go wybrali nie dokonali tego tylko dla zmiany osoby na stołku burmistrza. Wybrali go mając nadzieję że pójdzie za ciosem i przy ich wsparciu oczyści urząd z wulgarnych urzędników. Nie zrobił tego bo jest taki sam jak jego poprzednik a może i gorszy bo już po roku pokazał że jest człowiekiem dwulicowym i bez sumienia a aby utrzymać stołek wejdzie w każdą klikę. To człowiek konfliktowy i wzniecają u konflikty. Jak widzę ci którzy jego popierają to ciągle ta sama grupka lubująca się w chaosie, który on przez trzy lata stworzył. No cóż jak widać są i tacy ale tych, którzy przejrzeli na oczy jest więcej.
Nie głosujący
Nie głosujący 13.10.2017, 20:17
Mimo, że ze względów "sytuacyjnych" nie mogłem głosować to jestem z wyników bardzo zadowolony! Mój faworyt przeszedł a "kontrfaworyt" - nie!
Czesław Najman
Czesław Najman 13.10.2017, 21:30
Mam tak samo jak Ty
Mariano
Mariano 13.10.2017, 19:05
Ile jeszcze tych placów zabaw? Ludzie czego wy chcecie?
do Mariano
do Mariano 14.10.2017, 11:08
Przeciez te wyniki nie świadczą o tym czego ludzie chcą, tylko o tym, kto dał radę wcisnąć ludziom wiecej kart do glosowania.
deletePoz.1
deletePoz.1 13.10.2017, 20:22
Plac zabaw to oszustwo.Musi zniknąć z dofinansowania.Na siłę dzieciom kartki dawali dla rodziców i sasiadów aby głosowali na ten plac zabaw.Tak dzieci mówiły.
Kazek
Kazek 14.10.2017, 00:44
I co z tego?
Xxx
Xxx 13.10.2017, 18:03
Brawo!!!!! A my kupimy maski przeciw gazowe bo się zima zbliża.
Ekologia
Ekologia 13.10.2017, 20:17
Złotów zimą będzie palił Brykietem drzewnym=Pelletem,który w ogóle nie wydziela dwutlenku węgla(co2) Worki po 20kg cena za 1 worek 12zł a worki 15kg cena 13zł tez z pelletem i dowiozą.Pellet to wióry-trociny sprasowane w walce z bukui sosny.Wydajny.
Piła Bartek tel.690682967 rozwozi.koniec palenia węglem.
Belfer
Belfer 13.10.2017, 21:01
Na lekcje chemii nie chodziłeś? Nie wydziela dwutlenku węgla? Chyba pellet z wodoru.
A za reklamę się płaci a spam usuwa.
chemik
chemik 13.10.2017, 21:08
Nie kompromituj się bo nie jesteś zaden belfer z takimi wiadomościami.Wstyd.
Belfer
Belfer 13.10.2017, 22:47
Masz lepsze? To się nie wstydź i się nimi podziel.
dobrze
dobrze 13.10.2017, 16:01
brawo Strzelcy pozycja Nr2.na Was głosowałam bo zasłużyliście sobie pracowitością i troską o miasto Złotów.wiecie o czym piszę.
Teraz trzeba wyćwiczyć oddział ponieważ Macierewicz dzis powiedział,że R.o.s.j.a już trzeci raz zaatakowała Polskę.
Schrony dla ludnosci budujcie np.pod góra wihelma.
A nas ognisko z grochówką za oddane na was głosy.Haha-wolno teraz już po głosowaniu,to nie przekupstwo.
Kalafior
Kalafior 13.10.2017, 17:24
Buchachacha - strzelcy obronią kraj przed Rosją, tymi metodami to 100 lat temu :)
xyz
xyz 13.10.2017, 20:27
Złotów maja obronić a nie kraj.
X77
X77 14.10.2017, 15:13
Przed kim?
Magi
Magi 13.10.2017, 15:42
OOO, tu jest przynajmniej obraz z dzwiękiem.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.10.2017, 15:34
Brawo Kultura!!! Film Leszka Sawickiego został doceniony!!!
Lolek
Lolek 13.10.2017, 14:13
Widać że im więcej wciśniesz ludziom kart tym większy wynik otrzymasz. Głosowanie to w połowie farsa.
kafar
kafar 13.10.2017, 14:31
ważne że wszyscy mają równe szanse
Up
Up 13.10.2017, 16:41
Bu ha ha.... Sam nie wiesz co piszesz....
Galon
Galon 13.10.2017, 14:13
Moim zdaniem bez sensu był pomysł żeby mogły głosować wszystkie osoby, nie mówię że powinny mieć to prawo tylko osoby dorosłe, uważam że granicą granicą byłby wiek 12 lat, warto by w przyszłym roku burmistrz i rada to rozważyła
xd
xd 13.10.2017, 14:05
Bihun przez "H"
xmena
xmena 13.10.2017, 14:01
Przedszkole nr 2 trochę nachalnie wciskalo wypełnione druki każdemu rodzicowi
bbj
bbj 14.10.2017, 09:23
W podstawówce i gimnazjum obok uczniom na lekcjach dawali ;p
Przedszkolak
Przedszkolak 13.10.2017, 20:19
A to było zabronione? Każdy mógł promować swój projekt! Czyż nie?
Nikt do niczego nie został zmuszony!
Nikt do niczego nie został zmuszony! 13.10.2017, 14:52
Przedszkole
Glosujacy
Glosujacy 13.10.2017, 13:59
Moim zdaniem głosowanie było nie jasne. Będąc oddać swój głos, zauważyłem że pewien Pan pobrał kilkanaście kart do głosowania i wyszedł z urzędu. Jak to było by głosowanie na burmistrza, karty znikły by wsekundach
☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️.
Nie głosowałem
Nie głosowałem 13.10.2017, 20:20
No ale co z tego? Czy to było zabronione?
Stanisław
Stanisław 13.10.2017, 14:08
cha cha, ja pobrałem jedną kartę, ale skserowałem x 30 :-) komisja była od tego żeby sprawdzać numery PESEL głosujących
Do Kononowiczów
Do Kononowiczów 13.10.2017, 13:44
Szkoda Sparty. Miały być być nowe stroje dla dzieci i młodzieży, sprzęt sportowy. I obchody jubileuszu. Nie będzie niczego, Kononowicze
W
W 14.10.2017, 10:46
*** tą sparte, tyle pieniędzy potrzebne na nowe stroje? Chyba na zachlej- party dla wszystkich prosiaków u koryta
Kalafiorski
Kalafiorski 13.10.2017, 17:27
Zarząd Sparty do wymiany, Małolepszy bierze ślub, Justyna bierze kąpiele błotne w Bieszczadach, a reszta zarządu bierze inne rzeczy, to kto miał zbierać głosy :)
Do kłamczucha
Do kłamczucha 13.10.2017, 23:25
Kłamiesz szujo, nie pierwszy raz zresztą
HAha
HAha 13.10.2017, 16:07
Żeby ta Sparta jeszcze jakieś specjalne osiągnięcia miała :) i dobrze ze się nie dostali wszyscy skorzystają a nie tylko sportowcy
koks
koks 13.10.2017, 15:54
Nie za podatki sport.macie 500+ i jeszcze co chcecie wyłudzać !!! Niech każda matka zapłaci za swoje dziecko jak chce grać w piłkę nożną bo to jest też nauka , w przyszłość waszego dziecka..
mieszkaniec Złotowa
mieszkaniec Złotowa 13.10.2017, 13:35
Ładna frekwencja, prawie jak na wyborach do Sejmu. Żałuję że nie zagłosowałem Podoba mi się ten pomysł z głosowaniem na budżet obywatelski przez mieszkańców. Widać że jednak burmistrz Pulit się stara, pomimo nagonki na niego ze strony starego układu
Mieszkanka
Mieszkanka 13.10.2017, 22:50
To głosowanie to hipokryzja, jeśli chodzi o pomysł burmistrza to on jeszcze nic mądrego nie wymyślił, tylko place zabaw i myśli nad tym co można jeszcze wcisnąć na promenadę tak żeby usunąć z niej spacerowiczów a przecież promenada powinna służyć tylko spacerowiczom .w moim bloku nikt nie słyszał że takie głosowanie ma się odbyć , a ztego co słyszę to dzieci głosowały? nad budżetem to on sięgnął dna .
Mieszkaie
Mieszkaie 13.10.2017, 20:01
A czy pan burmistrz był kiedyś sportowcem, albo któryś z komisji nie. Krzewienie sportu to podstawa do zdrowia naszej młodzieży i dzieci szkoda że mamy takich radnych co myślą o pieniądzach i wydają je na ***y.

Pozostałe