Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Wystawa pod kołderką

  • 6.10.2017, 20:31 (aktualizacja 07.10.2017 00:07)
  • Janusz Justyna
Wystawa pod kołderką
Dzisiaj w siedzibie Stowarzyszenia Artystów Pasja w Złotowie miał miejsce wernisaż wystawy Anny Wojciechowskiej "Patchworkowe sny"

Przybyłych na wystawę gości przywitała szefowa Stowarzyszenia Artystów Pasja - Jolanta Surma. Przedstawiła bohaterkę wernisażu - Annę Wojciechowską. Pani Anna do niedawna mieszkanka Krakowa, obecnie od 2013 roku mieszka w Złotowie. Jak wyjawiła, za zmianą wielkiego miasta na malutkie miasteczko stoją jej dzieci.

- Zawsze lubiłam rękodzieło - mówiła A. Wojciechowska - tworzyłam biżuterię koralikową i trudniłam się tkactwem gobelinowym. Od 1992 roku zajęłam się patchworkiem i tak to trwa do dzisiaj. Oby jak najdłużej! 

Patchwork to metoda szycia, w której zszywa się małe kawałki materiału o podobnych geometrycznie kształtach, np. patchwork z kawałków trójkątnych, w większą całość, tworząc nowy wzór.

Prezes J. Surma złożyła gratulację pani Annie, podobnie prezes SM Piast Halina Deja. Gratulacjom nie było końca... Autorka wystawy podziękowała na ręce dyr. biblioteki miejskiej Sylwii Mróz, za pomoc w urządzeniu wystawy ze strony jej podwładnych - Elżbiety Wrzeszcz i Ewy Żłobińskiej. Najtrafniej zawartość wystawy oceniła prezes H. Deja, mówiąc, że czuje się jak pod pierzynką, inni mówili, że  jak pod kołderką...

Zapraszamy do siedziby Pasji (ul. Norwida 14), wystawa jest naprawdę godna obejrzenia - w dniach 7.10 - 28.10.,  
od wtorku do soboty w godzinach 16,30 - 19,00 w Klubie Mieszko, w Galerii z Pasją, Złotów, Boh. Westerplatte 14. Zwiedzających osobiście oprowadzi pani Anna Wojciechowska!

(jj)

Janusz Justyna

Zdjęcia (38)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe