Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Kultura i edukacja w jednym

  • 10.10.2017, 14:41 (aktualizacja 10.10.2017 17:26)
  • Piotr Marek
Kultura i edukacja w jednym
W sali multimedialnej CKZiU w Złotowie, miała miejsce projekcja fragmentów filmu Leszka Sawickiego p.t. Gra w butelkę

Stuosobowa grupa uczniów zapoznała się z koncepcją wizualną i merytoryczną ( pierwszego!) złotowskiego filmu fabularnego. Twórca rozmawiał z młodzieżą na temat historii miasta Złotowa, prezentując wybrane przykłady materiału i wyjaśniał ich znaczenie dla fikcyjnej części opowieści, przeplatającej się ze wspomnianą warstwą dokumentalną.

Uczniowie CKZiU z wielkim zainteresowaniem i zaskoczeniem, dowiedzieli się o lokalnej produkcji jak i mniej znanych wątkach historii miasta Złotowa.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy dyrektora CKZiU Andrzeja Hencla, który zaprosił reżysera na kolejną debatę już w listopadzie, w celu kontynuacji edykacyjno – kulturalnych działań. Ponadto młodzież wyraziła chęć czynnego udziału w przyszłych planach zdjęciowych:

w charakterze asystentów – techników, czy statystów filmowych etc.

Należy przy tym zauważyć, że szkoła dysponuje profesjonalnym zapleczem techniczym jaki i przestrzenną salą audiowizualną, która doskonale nadaję się na projekcje filomowe oraz pogadanki, dyskusje, wykłady czy prezentacje. Wygodne, duże atłasowe fotele, bardzo dobra akustyka niezwykle podnoszą komfort osób uczestniczących w spotkaniu. 

Redakcja portalu PZl24.pl wspiera kampanię promującą film i liczy na pozytywne rezultaty zakończonego publicznego głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018; w którym projekt filmowy (i jedyny artystyczny) stanął pod głosowanie wobec 11 zadań z innych dziedzin. Burmistrz Adam Pulit zamieścił na swojej stronie komunikat w którym czytamy: 

osowanie w ramach budżetu obywatelskiego zakończone. Trwa weryfikacja, ostateczne wyniki podam w piątek o 12.00 na konferencji prasowej, po dokładnym sprawdzeniu. Wstępnie informuję, że tegoroczny budżet cieszył się dużym zainteresowaniem - głosowało ponad 3,6 tys. osób, do kwoty 500 tys.zł wchodzi 6 z 12 zadań. Największa liczba głosów na zadaniu to ponad 790, najmniej to poniżej 30.

Konferencję prasową będziemy transmitować na żywo na stronie PZL24.pl, już dziś zapraszamy do oglądania ogłoszenia wyników. 

Piotr Marek

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe