Niedziela, 25.02.2018, imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Przetargi na parkingi ogłoszone

Przetargi na parkingi ogłoszone
Urząd Miejski Złotowa ogłosił dwa przetargi na budowę parkingów: przy ul. Nieznanego Żołnierza i Moniuszki

Konieczność budowy parkingu przy ul. Nieznanego Żołnierza zgłaszali radni Rady Miejskiej - Agnieszka Jęsiek-Barabasz i Henryk Golla.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Wizja lokalna z udziałem władz miasta i mieszkańców ulicy wykazała, że parking przy ul. Nieznanego Żołnierza jest bardzo potrzebny, albowiem nie ma tam miejsca do parkowania, a funkcjonuje tam m.in. restauracja, biuro podatkowe, blisko położona jest policja, bank. Parking zająłby miejsce obecnie zajmowane przez chodnik przyległy do parku miejskiego, który w zasadzie jest nieużytkowany, gdyż w samym parku równolegle biegnie drugi chodnik. Parking z kostki betonowej na dziewięć miejsc będzie także przydatny dla osób, które zechcą skorzystać z uroków parku. Jeśli wszystko pójdzie po myśli inwestora, parking powinien być gotowy w grudniu br.

W przypadku parkingu przy ul. Moniuszki, rozbudowa pozwoli na inne parkowanie aut niż obecnie, prostopadle do jezdni, dzięki czemu ilość miejsc parkingowych z 19. zwiększy się do 49. miejsc, w tym 5 dla osób niepełnosprawnych. Termin wykonania także grudzień 2017 r.

W obu przypadkach władze miasta starały się o jak najmniejszą ingerencję w przyrodę, w porozumieniu z ekologami.

(jj)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niemazgody
niemazgody 8.10.2017, 09:55
Mają miejsce pod domami.Niech zlikwidują swoje ogródki przydomowe i zrobią sobie parking.
Nie ma zgody na parking w parku Miejskim.
Golla i Jęsiek_B. czyżby coś w łapę dostali ?
Ekologów nikt nie pytał bo by na pewno na to nie zgodzili się.
A ten dom,gdzie biuro rachunkowe to wygląda na cygański z tymi białymi rzeźbami.Don Vasyl cygan ma taki sam ,czyżby odmałpowany?
Złotowianin
Złotowianin 6.10.2017, 05:52
Według mnie BARDZO brakuje parkingu z drugiej strony promenady - od strony chaty. Najlepiej przy drodze wojewódzkiej, ale to będzie trudne do sforsowania. Dobrą lokalizacją wydaje się lewa strona po wjeździe do rybakówki. Wskazanym by było także wykonanie chociaż pojedynczej wiaty piknikowej, by zatrzymywali się przejezdni a latem sporo ich tędy podąża nad morze.

Pozostałe