Wtorek, 17.10.2017, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Czarny protest i selfie ze Złotowianką

Czarny protest i selfie ze Złotowianką
Super zabawę wymyśliła fundacja o dumnej nazwie "Złotowianka". Polegała ona na wykonaniu selfie, które przedstawiało, oprócz osoby zgłaszającej się do konkursu, motyw kojarzący się uczestnikowi z fundacją.

Termin zgłaszania upłynął 31 sierpnia 2017 roku. Pomimo tego prace wciąż napływają. Ostatnio akces do konkursu zgłosiła m.in. Izabela Milewska – liderka Komitetu Obrony Demokracji w Pile, która podczas aborcyjnego protestu dumnie paradowała z logo "Złotowianki".

 

Efekt to dziesiątki fotografii na lokalnych portalach. Trudno zatem o lepszą reklamę! Wyrażam zatem nadzieję, że Rada Fundacji nagnie nieco regulamin i doceni starania sympatycznej pani Izy. Z tym apelem zwracam się m.in. do pani Sylwii M. (członek wspierający Rady Fundacji) - dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie, przypominając jednocześnie, że kierowana przez nią instytucja była zamknięta (bez konsekwencji) w dniu czarnego protestu (3 X 2016 r.). Wierzę również, że Mariusz L. (członek Rady Fundacji) - redaktor pewnego tytułu prasowego, który swego czasu przyrównał mnie do psa (w kontekście protestu w związku z wizytą komunistycznego dziennikarza, Daniela Passenta), wesprze te starania. Oczywiście mój apel kieruje także do pozostałych osób związanych z Fundacją. Również byłych członków jej władz. Mowa tu m.in. o Stanisławie G., słuchaczu Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu i Leninizmu, w latach 80. inspektorze Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Pile, który niedawno (wspólnie z dobrym kumplem pewnego księdza "patrioty") bronił "demokracji" przed budynkiem sądu w Złotowie.

 

W oczekiwaniu na odzew zamykam wątek związany z Liderką KOD. Także ten dotyczący fundacji "Złotowianka" ze Złotowa, którą w wystarczający sposób promuje KOD i rządowe media (chociażby w takich programach jak "Wielkopolska godna poznania" w TVP3), której przedstawiciele mają szeroko otwarte drzwi do instytucji rządowych (m.in. do gmachu Ministerstwa Sportu i Turystyki) i która nie doczekała się jedynie ambitnego polityka prawicy, prezentującego publicznie logo Fundacji (np. na wzór Pani z KOD – znanej zwolenniczki prawa do aborcji). A skoro mowa o politykach...

 

Zastanawia mnie spolegliwość polityków partii rządzących (Polska Razem, Solidarna Polska, PiS) wobec polityków opozycji. Drzwi szeroko otwarte są np. dla starosty złotowskiego Ryszarda Goławskiego, a przecież niedawno mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie samorządu: "Starosta Złotowski Ryszard Goławski (kiedyś PSL, obecny status "nieznany"), jego zastępca Daniel Sztych (PSL), Burmistrz Krajenki Stefan Kitela (PO, uczestnik protestów pod sądami) oraz radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szopiński (PO) zapraszają do marszu 6 maja w Warszawie" (Marsz w obronie wolności, wyjazd oficjalnie współorganizowały samorządy). Przypominam też pewną uchwałę, która w 2006 roku została podjęta przez Radę Powiatu Złotowskiego, a która wzywała do rozwiązania Sejmu RP i dymisji rządu Jarosława Kaczyńskiego! Starostą był wówczas Mirosław Jaskólski z SLD (obecnie dyrektor PZD w starostwie), jego zastępcą Ryszard Goławski (obecnie szef Jaskólskiego). Pamiętam też inne wystąpienia z lat 2006-2010, bo przecież byłem bezpartyjnym radnym.

 

Zastanawia mnie również (w kontekście naszego regionu) polityka historyczna obecnego rządu. Wyróżnienia otrzymują np. osoby, które figurują w inwentarzu IPN (m.in. jako współpracownicy SB). Ministerstwa chętnie rozdzielają patronaty, którymi obejmują m.in. imprezy o komunistycznym rodowodzie (także te firmowane przez zstępnych milicjantów!). Dodam jeszcze etaty dla krewnych TW, POP PZPR itp. Czarę goryczy przelewają wyjazdy moich wykształconych znajomych, którzy przez lata wspierali prawicę. Dziś muszą szukać pracy poza domem, bo "Dobra Zmiana" zdaje się otwierać na wspomniany wyżej elektorat.

 

Zrobiło się smutno. To na koniec trochę optymistyczniej. W Złotowie także odbył się marsz "Czarnych Parasolek". Frekwencja niska, średnia wieku wysoka, selfie ze "Złotowianką" w tle nie było. Najistotniejszy jest jednak fakt, że nie wzięły w nim udziału dotychczasowe liderki tego typu inicjatyw. Mam na myśli dwie aktywistki które pracują w instytucjach samorządowych (dla ułatwienia podam, że teść jednej z nich figuruje w zbiorach IPN z oznaczeniem "Tw." przy nazwisku, druga, jak na zwolenniczkę prawa do aborcji przystało, angażuje się w pielęgnowanie chrześcijańskich tradycji, i to publicznie!). Kolejny pozytyw to fakt, że protesty odbyły się przed starostwem i urzędem miejskim. Dzięki temu ostatecznie opadła kurtyna. Wszystko jest zatem jasne. Mam nadzieję, że także dla niektórych polityków z Warszawy i Wielkopolski, którzy swoją postawą wzmacniają stare układy w powiecie złotowskim. Mądremu wystarczy, czekam. Czekam oczywiście na odpowiednie wnioski, nie zaś dalsze wspieranie lokalnego układu albo selfie ze Złotowianką.

 

Piotr Tomasz

felietonista złotowskiego portalu informacyjnego www.77400.tv

dziennikarz, historyk-regionalista, emigrant,

osoba represjonowana za poglądy polityczne w okresie rządów PO-PSL

 

Fotografie z demonstracji feministek, członków KOD, członków PO i Nowoczesnej, dziękuję panu Romanowi Oleś (KOD Piła) za udostępnienie fotografii.

contact contact

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (108)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maniek
Maniek 14.10.2017, 15:15
Panie Piotrze brawo za celne pointy :)
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 12.10.2017, 18:33
Dziękuję Państwu za tak liczne komentarze. Oczywiście Państwa głos zostanie wysłuchany. Część informacji wymaga niewątpliwie wyjaśnienia. Dla mnie nie są to "grafomańskie wpisy" (jak to określił, z tradycyjną manią wyższości, Mariusz L.). O podjętych działaniach poinformuję w jednym z kolejnych felietonów. Wyjaśnię w nim również znaczenie terminu "osoba represjonowana za rządów PO-PSL, bo część osób (zwłaszcza łysy gość w kapciach przy klawiaturze, który nie odważył się stanąć ze mną do publicznej debaty) niewłaściwie tłumaczy powody użycia tego rodzaju słów. Pozdrawiam zwolenników przejrzystości w działalności publicznej. Ufam, ze przeciwnicy do niej dojrzeją.
powiatowy dedektyw
powiatowy dedektyw 12.10.2017, 21:09
Panie Piotrze prosze zaiteresować się sprawą w Wydziale Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego. Zrozumie Pan pewien mechanizm, który funkcjonował i teraz raczej zostanie przerwany, ale czy społeczeństwo dowie się z tzw. prasy śmiem wątpić. Sprawa jest o tyle ciekawa, że przy okazji badania ostatniej katastrofy budowlanej prokurator dostrzegł pewną tendencję złego numerowania dokumentów i szereg nieprawidłowości. Jedną z nich jest niepowiadomienie stron przy budowie pewnej nieruchomości, która należy...no właśnie. Pozostaje też ustalenie kto w wydziale wziął 2 miesieczne zwolnienie lekarskie( jak znam życie nie wrócie już na stanowisko) To bardzo ciekawa sprawa. Znam prawo budowlane i zapewniam, że nieprawidłowości poprawić nie można oraz schować pod dywan. Pozdrawiam i Gratuluję postawy.
Aqq
Aqq 12.10.2017, 22:20
Jaki "dedektyw", taki donos...
łysy gość w kapciach
łysy gość w kapciach 12.10.2017, 19:12
Rządy ,,dojnej zmiany'' to kwintesencja represji politycznych, za rządów PO-PSL jedynie mówiono ,,idziemy po was'' i na tym się kończyło. Jak widać to ty jesteś niedojrzały emocjonalnie więc czas tobie leczyć się na nogi bo na głowę już nic nie pomoże.
aqq
aqq 12.10.2017, 09:48
Podoba mi się notka biograficzna autora: "osoba represjonowana za poglądy polityczne w okresie rządów PO-PSL". Z całym szacunkiem: starożytni mawiali, że gdy bogowie chcą kogoś ukarać, to mu rozum odbierają. Szanowny pan felietonista musiał chyba bogom nieziemsko na odcisk nadepnąć...
gorilla
gorilla 13.10.2017, 01:03
Każdy ma takie represje na jakie sobie zasłużył :)
nie
nie 12.10.2017, 11:51
Nękanie kobiet siedzących na ławce na Krakowskim Przedmieściu z białą różą w ręce przez ,,chodzący deficyt intelektu'' czyli PiSowskiego ministra niejakiego Błaszczaka to jest dopiero represja polityczna.
he
he 12.10.2017, 11:34
Kibole też uważają że ich ,,represjonowano za poglądy polityczne w okresie rządów PO-PSL'' bo uważają się podobnie jak autor artykułu za eliksir patriotyzmu. PT zorganizował zadymę w miejscu publicznym i dostał po pęcinach od sądu, manifestacja swych poglądów politycznych nie oznacza zachowania wg. własnego uznania.
Prawdziwa Solidarność
Prawdziwa Solidarność 11.10.2017, 12:11
To za sprawą TW Bolek wykiwano robotników. Zrobił to świadomie umacniając lewą nogę. Myślał że wtedy jego prawdziwe oblicze nie ujrzy światła dziennego. Jak dzisiaj mają się nawoływania na bramie stoczniowej do tysięcy robotników i milionów o równej godnej płacy, wolnych sobotach, należnych emeryturach. To on doprowadził do tego że dzisiaj wiele milionów Polaków jest niewolnikami w swoim kraju. Wielu pracowników jest w gorszej sytuacji niż uchodźcy. To oszustwo jest niewybaczalne bo trącające o zbrodnię narodową. To on doprowadził do ogromnych różnic zarobkowych. Te duże pieniądze zarabiają ci, którzy nie przynoszą żadnego produktu ani dochodu do państwa. Oni nie wypracowują swoich pensji płaci im skarb państwa na który składamy się my wszyscy. O dziwo są to w większości komuniści w różnych sektorach gospodarczo administracyjnych. Co dziwne w okresie solidarnościowej walki o niepodległość żadnych urzędników, milicjantów, klawiszy czy wojskowych na zebraniach i wiecach robotniczych. Dzisiaj obecni na nich są uciskani a nieobecni bez końca nagradzani podwyżkami płac co skutkuje wielkimi emerytury za nic nie robienie. To przeciwko nim występował L. Wałęsa ( TW Bolek ) a dzisiaj chroni ich a w mediach nawołuje policję do pałowania robotników. To dzięki niemu dzisiaj w Polsce mamy niewolnictwo i takie różnice płacowe i takim jak pan Fidurski może się wiele podobać a problemem jedynie są wiadukty i drogi rowerowe.
Draculla
Draculla 10.10.2017, 03:19
Widze ze jakas moda zapanowala na krytykowanie tych ktorzy cos robia - za duzo TV PiS ludzie ogladaja
Mirek
Mirek 9.10.2017, 22:16
Ja się w tej sytuacji obawiam jednego - red. P. Tomasz poruszył bardzo ważny problem, który powinien społeczeństwu otworzyć oczy, pokazać sieć powiązań, uświadomić, że w Złotowie tak naprawdę wciąż jeszcze ogromną rolę odgrywają układy zawiązywane przez ludzi z poprzedniego systemu i namaszczone przez nich osoby. No właśnie powinien!!! Ale czy uświadomi? Mam wątpliwości, czy Panu P. Tomaszowi aby nie zabraknie wytrwałości i siły przebicia, czy nie zostanie przez kogoś "uciszony", czy nie dojdzie do wniosku, że wygrzebanie z archiwum UM w Złotowie lokalnych afer gruntowych mu się po prostu nie opłaca. I czy nie dołączy do grona osób, którym chciało się tylko na początku, ale szybko się połamali się bo byli za mali na złotowski czerwony układ. A trzeba pamiętać, że jest to układ medialno-samorządowy. Nie będę tu przytaczał nazwisk bo Złotów jest na tyle małym miasteczkiem, że zainteresowane osoby śledzące tutejszą rzeczywistość przez ostatnie 20 lat wiedzą o jakie nazwiska chodzi. Panie Piotrze, z całego serca Panu kibicuję. Niech Pan się nie poddaje. Niech Pan nie dołącza do grona tych którzy zostali zgaszeni gdy tylko wzięli się za te sprawy, jak np. Ś.P. Hieronim Gładysz...
Złotowianka3
Złotowianka3 10.10.2017, 14:46
Szybko dostanie po łapkach i sobie odpuści. Zresztą już próbują robić w niego wariata i oszołoma prawicowego, a niestety w Złotowie jest podatny grunt pod to bo ludzie tutaj Pisu nie lubią
Marek
Marek 10.10.2017, 09:53
To prawda burmistrz się zmienił ale stary układ pozostał. Obecnie nie ma różnicy a on w nim tkwi po uszy.
Podatnik
Podatnik 9.10.2017, 19:14
Jako wyborca PiS mam gorącą prośbę do Posła RP Marcina Porzucka, aby zajął się następującą sprawą: na jakich zasadach i za jaką kwotę miasto Złotów pod rządami byłego burmistrza Wełniaka przekazało firmie siostry prezes Złotowianki nieruchomość nad jez. Zaleskim w Złotowie w której utworzono ośrodek Zabajka 2. To był majątek publiczny i społeczeństwo ma tu pełne prawo do informacji tym bardziej że chodzi o bardzo atrakcyjne grunty położone w malowniczej okolicy nad jeziorem oraz duży budynek. Ta kwestia pozostaje do końca niewyjaśniona od kilkunastu lat, a obecnie jest sprzyjający klimat by tego typu kwestie dogłębnie badać w związku z aferą gruntową w Warszawie. Podejrzewam że takich mniejszych afer jest w Polsce wiele.
Też podatnik
Też podatnik 12.10.2017, 01:10
To ja proponuje, aby do tej sprawy, która może stać się Złotowską Aferą Gruntową dorzucić sprawę działki miejskiej położonej koło domu byłego zastępcy Burmistrza Złotowa J.Kołodziejczyka, w tzw. "Zatoce Czerwonych Świń". Kiedyś chyba próbował tę sprawę ruszyć p.Fidurski, ale okazało się że jest na to za krótki.
Działka piękna, ok. 1000 m2, pod lasem, prowadzi do niej szeroki asfalt, niezniszczony ruchem kołowym, doprowadzone wszystkie możliwe media łącznie z internetem, na terenie działki stoi nawet skrzynka z Enei czyli jest przyłącze elektryczne, Miasto spokojnie by za nią dostało 200 tys. zł jak nic. Problem w tym że gdy uchwalano plan zagospodarowania jakimś cudem wyłączono tę działkę z przeznaczenia do sprzedaży. Coż to za dziwny zbieg okoliczności :-))) Akurat za płotem wiceburmistrza :-)
A tak na poważnie TO TRZEBA WYJAŚNIĆ ! A kto to ma uczynić jak nie obecna władza ?
Wyborca
Wyborca 14.10.2017, 14:43
Pulit tego nie załatwi. On sam w tym tkwi po uszy. Po wygranych wyborach otoczył się urzędnikami i ludźmi Wełniaka. Z tego powodu jest z nimi związany. Oni mają go w garści.
szperacz
szperacz 11.10.2017, 01:00
Czy chodzi panu o ten budynek po byłym domu dziecka nad jeziorem przekazany przez miasto pod rządami poprzedniego burmistrza za symboliczną opłatą?
My Naród
My Naród 10.10.2017, 08:05
Czerwoni tak mają.A sortownia śmieci pod Stawnicą .Wełniak i kolesie dobrze się mają !? Pytam gdzie jest CBA ??
złotowianin
złotowianin 9.10.2017, 22:03
na wszystko przyjdzie czas, spokojnie, sprawiedliwość triumfuje i to już niebawem, w najbliższych latach,
jeżeli ktoś przejął majątek za bezcen bo był poukładany z lokalną władzą to ten majątek zostanie mu odebrany,
nie ma już w naszym kraju świętych krów, widać to na przykładzie Warszawy, w małych miejscowościach też będą odzyskiwane nieruchomości a winni nadużyć trafią przed oblicze Temidy,
jeszcze trochę cierpliwości, obecnej władzy na pewno nie zabraknie determinacji i konsekwencji w wyjaśnianiu tych spraw
w Złotowie jest parę ciekawych gruntów którymi w pierwszej kolejności zajmą się odpowiednie służby, są dokumenty, są na papierze ślady, np. dziwne zapisy w planach zagospodarowania, archiwum urzędu miejskiego jest źródłem ciekawych informacji które niebawem zaczną docierać do społeczeństwa i będzie w końcu wiadomo dlaczego postkomunistyczny układ w Złotowie tak zaciekle się broni poprzez medialne ataki na obecnego burmistrza bo on już zapoznał się z ciekawymi dokumentami, w tym z przepłacanymi fakturami, postkomuna bardzo by chciała aby pieczę nad archiwum przejął ich człowiek ale społeczeństwo do tego na pewno nie dopuści jak zacznie poznawać prawdę
złotowianka
złotowianka 10.10.2017, 10:28
Prawie jak "zamach smoleński" :) Nie wiem co bierzesz ale zazdraszczam :)
Też złotowianka.
Też złotowianka. 10.10.2017, 10:40
To nie zamach to prawda. Obecna władza chyba już wie że mieszkańcy miasta poznali proceder sprzedaży miejskich gruntów pod przykryciem dla inwestorów, którzy nabywają je za bezcen. Tym powinno zająć się CBA.
Ted
Ted 8.10.2017, 19:36
Spójrzcie ile kasy wydaje Złotowianka na ogłoszenia w Aktualnościach. Prawie w każdym numerze jest strona czyli ponad 1 tysiąc. A w roku?
Złotowianka podpisuję się do poniżej.
Złotowianka podpisuję się do poniżej. 8.10.2017, 17:39
No tak rzeczywiście coś tu z wami komuchami nie tak. Raz ujadacie na PIS potem ujadacie na siebie. Tylko psychiatra może poznać o co wam chodzi. Ja też nigdzie nie zauważam śladu działania PIS w naszym mieście. Po zmianie ustroju lewica rządzi bezkarnie od samego początku oczywiście zdarzało się że z poparciem PIS dla komunistycznych burmistrzów, którzy na przemianach najbardziej skorzystali a dla niepoznaki mówią że wywodzą się z ruchu obywatelskiego. Należy tylko spytać jakiego, wszystko wskazuje że tego minionego okresu. W Złotowie obecnie rządzi GPW a o kimś z PIS nie słyszałam.
Coś tu z wami komuchami nie tak.
Coś tu z wami komuchami nie tak. 8.10.2017, 16:29
Czytam i nie dowierzam że są tacy, którzy myślą że w złotowie rządzi PIS. Jakaś choroba ogarnęła przeciwników PIS do tego stopnia że widzą ich tam gdzie ich nie ma. Złotów był i będzie czerwony, trudno nie zauważyć że komuniści nadal rządzą w UM tj.Pulit, Chołodowska, Kołodziejczyk to samo w Starostwie Goławski, Wełniak i wielu innych. O ile mi wiadomo to z PISu jest tylko jedna sierota polityczna i to w dosłownym słowa znaczeniu. Ile może ta osoba to chyba wszyscy widzą a jaki jest aktywny wśród i pożyteczny dla swoich wyborców też każdy widzi. Tak więc pisanie i mówienie o wpływach PISu na wydatki czy politykę lokalną jest nieuprawnione.
Remo
Remo 7.10.2017, 21:34
NIe wiem skąd ta nagonka na Złotowiankę. To już nawet działalność charytatywna nie ma racji bytu za rządów bolszewii pisowskiej?
@
@ 8.10.2017, 13:57
Nic nie ma racji bytu, co nie jest centralnie rządowo sterowane przez PISlamistow. A "powód" zeby kogoś zgnoic zawsze się "znajdzie" jak widać w powyższym "felietonie". To taka nasza lokalna, zlotowska walka na małą skalę ale niczym nie rozni się od tej wytoczonej przeciwko Owsiakowi i WOŚP. PIS nie moze znieść, kiedy jakieś pieniądze nie są przez nich kontrolowane i nie wpływają do ich kasy.
My Naród
My Naród 8.10.2017, 18:29
SB+TVN+WSI=PO
polak
polak 8.10.2017, 08:15
nie dam złamanego grosza na tę i inne fundacje jasne!!
aqw
aqw 12.10.2017, 09:44
I tak trzymać! W Polsce fundacja może być tylko jedna: Lux Veritas i tylko tam należy wpłacać pieniądze!
My Naród
My Naród 8.10.2017, 08:13
Gdy prezydent Duda zaprosił przedstawicieli wszystkich partii na konsultacje w sprawie reformy sądów , posłowie totalnej opozycji polskiego prezydenta olali. Kiedy Merkel zaprosiła targowice czytaj PO do swojej ambasady w Warszawie przybiegli jak pieski na zawołanie. Niemiecka oPOzycja w Polsce zwana potocznie TARGOWICA to choroba śmiertelna Polski. Zdrajcom którzy niszczą i nawołują wrogie państwa przeciwko naszej Ojczyźnie powinno się odebrać polskie obywatelstwo i publicznie wieszać na rynku .
SDR
SDR 8.10.2017, 14:04
topić w szambie, szkoda rozciagać lin.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 8.10.2017, 01:16
Przeczytałem Pana komentarz, zapoznałem się także z oświadczeniem Złotowianki. Wychodzi na to, że w Pile nie było proaborcyjnego wiecu. Był natomiast "event charytatywny" . To o co chodziło z tym projektem "Ratujmy kobiety", który tak eksponowały Panie z KOD i Nowoczesnej?
dionizy
dionizy 8.10.2017, 14:07
złotowianka dała w swojej gazecie oswiadczenie na odczepne. Oni wiedzą jaki to był wiec doskonale.
paliwo
paliwo 8.10.2017, 23:51
Podaj link, bo wiem że oni coś zawsze wrzucą w ferworze emocji i strachu ale jak ochłona to wyrzucają. podaj link czy się nie mylę?
Jeszcze rok i wybory.
Jeszcze rok i wybory. 7.10.2017, 22:08
Co ty Remo wypisujesz. Przecież to nie PIS prowadzi nagonkę na Złotowiankę. Jakbyś chciał wiedzieć to PIS współpracuje z Złotowianką i AL. Poza tym PIS dał w wyborach samorządowych poparcie Pulitowi, który chciał zostać burmistrzem. Bolszewię w naszym rejonie tworzą i prowadzą PO paprańcy i Lewacy wspólnie z POgubionym burmistrzem, który z okazywanej niskości wstąpił na skrzętnie skrywane wysokości. Jako celebryta bawi się, pieniądze podatników na rozrywkę wydaje a miasto jako ogół nie interesuje go wcale.
My Naród
My Naród 8.10.2017, 08:17
Gdy prezydent Duda zaprosił przedstawicieli wszystkich partii na konsultacje w sprawie reformy sądów , posłowie totalnej opozycji polskiego prezydenta olali. Kiedy Merkel zaprosiła targowice czytaj PO do swojej ambasady w Warszawie przybiegli jak pieski na zawołanie. Niemiecka oPOzycja w Polsce zwana potocznie TARGOWICA to choroba śmiertelna Polski. Zdrajcom którzy niszczą i nawołują wrogie państwa przeciwko naszej Ojczyźnie powinno się odebrać polskie obywatelstwo i publicznie wieszać na rynku .
kobra
kobra Wczoraj, 14:44
przestań
Fifi fi fi fi fifi
Fifi fi fi fi fifi 8.10.2017, 01:27
Następny głupol
 Niezależny
Niezależny 7.10.2017, 18:10
Szkoda bylo czasu na czytanie tych wypocin. Zenada.
Media Wątpliwy Expert
Media Wątpliwy Expert 7.10.2017, 14:39
Wiewiórka, jak mawia ich współpracownik - gęsto się tłumaczy z działalności fundacji i Analnych. Efekt jest
złotowianin
złotowianin 7.10.2017, 13:18
pamiętam jak kilka lat temu moja córka prosiła mnie abym kupił jej 5 numerów Aktualności Lokalnych
gdy spytałem po co jej aż tyle i czy nie wystarczy jeden , powiedziała że jej klasa przystąpiła do jakiegoś konkursu który rzekomo miał polegać na tym aby wpisywać oceny do kuponów wycinanych z Aktualności i która klasa zgromadzi najwięcej takich kuponów ta wyjedzie na wycieczkę - rozumiecie to ludzie !!!
gdy dowiedziałem się na czym to polega zadzwoniłem do dyrektora szkoły i zrobiłem mu taką awanturę że facet początkowo zaniemówił ale po chwili zaczął się bronić że to ma być niby motywacja do nauki i zdobywania dobrych stopni
poskutkowało dopiero gdy mu powiedziałem że poinformuję o tym procederze kuratorium oświaty , dopiero wtedy stwierdził że przekaże nauczycielom żeby się wycofali z tego konkursu

teraz widzę że ta fundacja nie zmieniła swoich zasad,
uważam że aktualna władza która zaczyna robić porządki z patologicznymi układami żerującymi na nieświadomości społeczeństwa (np. afery wyłudzeń VAT, amber gold i inne)
parę miesięcy temu minister Ziobro zapowiedział że prześwietlą też co niektóre fundacje dlatego trzeba te praktyki po prostu pozgłaszać do ministerstwa sprawiedliwości , może działają zgodnie z prawem i są czyści a może nie , nie zaszkodzi to sprawdzić dla zachowania zasad przejrzystości
Ufo
Ufo 7.10.2017, 13:39
Za Wełniaka takie rzeczy w szkołach podległych miastu były możliwe. Za Pulita na to już nie ma przyzwolenia więc wiadomo jaka jest przyczyna nagonki na Pulita w mediach Leszczyńskich
Info
Info 7.10.2017, 19:42
Pulit ich odciął od koryta miejskiego I zakońxzyło się zamawiane np kelandarzy ściennych za dużą kase I innych rzeczy stąd nagonka
Sam jest temu winien.
Sam jest temu winien. 7.10.2017, 15:06
Pulit zdradził wyborców odwracając się do nich du.ą. Kiedy ich potrzebował to wiedział jak do nich mówić, kiedy osiągnął stołek burmistrza otoczył się zawistnymi ludźmi wręcz wrednymi i pokazał swoje prawdziwe oblicze. To nie gazeta jest przyczyną nagonki na niego. On sam przyczynił się do niej a wyborcy drugi raz nie dadzą się zrobić w balona. Na szczęście oliwa sprawiedliwa zawsze na wierzch wypływa.
Kp Żbik
Kp Żbik 7.10.2017, 16:22
Bardzo Cie proszę napisz kto stanie w szranki z APulitem? Z tego co wiem od mojego znajomego z rady to starszyzna koalicyjna nie ma kandydata na tyle godnego, żeby stanął do wyborów. Ba, zbudował komitet. Panika jest nieprzeciętna, SWełniak zagalopował się z kandydatem, ustalając coś przedwcześnie, gruby po prostu nie chce słyszeć o startowaniu(jedynie do rady) Dobra koleżanka strażaka(ten wredny) Mariolka(ta wredna) jak sam twierdzi, nie ma szans z APulitem. Mariolka ma też problem gdzie wystartować bo na jej rewirze rozwali ją akcja pod fałszywą flagą, czyli dron do badania dymu, który służy lli tylko do pretekstu odwiedzenia w domach elektoratu. Jak mówi strażak: "***ił wszystkie bloki". Christiano nie chce szłyszeć o kandydowaniu, choć samo to, że jest na gełdzie nazwisk, bardzo go łechta. Dumnie zbija półki w garażu, ale nie dopuszcza myśli zmiany miejsca zatrudniania i obniżenia gaży o 400%. No chyba, że Tereska w desperacji zdecyduje inaczej i wszystko się zmieni, (raczej jest już za późno) ale elektorat aż tak głupi nie jest żeby ktoś nowy za pierwszym podejściem wszedł na burmistrza. Paln desperatum o którym myśli wypalacz trawy drogim nawozem na jesień jest najbardziej pożądanym rozwiązaniem. Wystawienie Wiewióry będzie dowodem najbardziej nieprzezwyciężonym ciemięstwem, niepohamowanego, faszyłwie ukrywanego dobroczynnoscią i skromnością bodźca skoku na kiesę miejską, jakże moco niegdyś w byłym układzie wyeksplatowaną. To byłby już szczyt obłudnej chęci, pazerności pychy przegrzany jak wolframowy żarnik . Chęć odwetu utraconych korzyści mogłaby niestety do pobobnego diabelskiego projektu doprowadzić. W Złotowie ludzi otłumanionych nie brakuje.
Wrborca Pulita,,,OH"
Wrborca Pulita,,,OH" 8.10.2017, 12:32
Kp Żbik odpowiedź jest prosta. W szranki z Pulitem na burmistrza stanie kilku kandydatów i wcale to nie musi być kandydat marginalnego PISu w Złotowie. Jednego możesz być pewien, większość mieszkańców zagłosuje na każdego innego niż obecny niemota. Każdy normalny widzi co się dzieje z tymi co oszukali swoich wyborców w szczególności tych, którzy zdecydowali o jego wygranej. Oni drugi raz na hasło ,, Mój program to program wychodzący od tych, którzy przez lata borykają się z problemami natury urząd-mieszkańcy,, nie dadzą się złapać. Tak więc z tego powodu na Pulita już nie zagłosują! Tym bardziej że mają dość patrzenia na jego zabawy, które w ich codziennym życiu nie zmieniają nic. Musisz wiedzieć że imprezy jako główny cel tego pana na Półwyspie nie przyciągają całego miasta. Życie to nie tylko rozrywka, on tego nie zauważa on o tym tylko mówił przed wyborami. Tym samym stanął w jednym szeregu z Tuskiem, Kopacz, Schetyną czyli największymi kłamcami. Na takich ludzi dzisiaj to nawet swoi nie głosują. Dlatego myśląc ponad podziałami partyjnymi, uważam każdy inny kandydat będzie lepszy niż on.
Anka
Anka 10.10.2017, 01:11
Moja cała rodzina zagłosuje za Adamem Pulitem bo to bardzo dobry burmistrz, o wiele lepszy niż jego poprzednik, którego nie mogłam zastać w pracy a próbowałam kilkanaście razy.
Anka pomyśl o innych.
Anka pomyśl o innych. 10.10.2017, 10:24
Tak to bardzo dobry Burmistrz. Krętacz i nic więcej. Za jego krótkich rządów wielu straciło zdrowie. To człowiek bez sumienia i jak widać jest mu z tym dobrze. Praca burmistrza nie polega na byciu obecnym dla interesanta lecz pomocy w tym z czym do niego przyszedł. Za jego chamskie podejście do wielu moich znajomych ją i moja rodzina na niego napewno nie zagłosuje. Zaznaczam że na tym stanowisku znalazł się też dzięki nam, gdyż na niego głosowaliśmy. Jego cyniczność i brak człowieczeństwa utwierdziła nas w przekonaniu że na ponowne nasze głosy nie zasługuje.
podpis
podpis 7.10.2017, 18:26
Kp. Żbik to Nostradamus?
Wieści z sauny
Wieści z sauny 7.10.2017, 16:40
Wełniak chce być przewodniczącym rady, automatycznie Kołodziejczykowi zabiera rewir wyborczy. MarlinMoonrow nie startuje, Zakrzewiak też nie startuje. Zapowiadają się ciekawe wybory. Postkomuna nie ma następców, tzw krótka ławka. Jedynie ta gruba z teatru. Układ się sypnie do końca.
borys dupka
borys dupka 7.10.2017, 14:11
Szkoda, tylko że po rozum do głowy nie poszedł starosta złotowski. Zatrudnił do tego cyrku ambasadorkę zlotowianki i aktualnosci. Co tydzień transferują pieniadzę do gazety. Jak nie koleś z budownictwa, to koleś z nieruchomosci a wszystko przy akceptacji trupy kabaretowej pod nazwą Zarząd Powiatu Złotowskiego.
xxx
xxx 9.10.2017, 16:02
Ta ambasadorka to też wielka pomyłka.Starostwo nie miało ludzi,którzy nie potrafią napisać poprawnie informacji i pyknąć zdjęcie i zamieścić na stronie starostwa. Nie słyszałem,żeby inne starostwa w okolicy wozili ze sobą tzw ambasadorkę do zdjęć,chyba ze do innych celów.
Przemo
Przemo 7.10.2017, 11:13
Już mi zbrzydła ta Złotowianka, gdzie nie spojrzę widzę puszki boję się że w lodówce też będę je miał zamiast puszek z piwem, Uważam że działają zbyt nachalnie i agresywnie. Trochę umiaru i pokory im się przyda jak służby PiSu prześwietlą ich finanse
Gruba Kasa
Gruba Kasa 7.10.2017, 12:08
Powiązania rodzinne powinni sprawdzić w szczególności Złotowianka -Zabajka
pranie i mycie
pranie i mycie 7.10.2017, 12:12
A Leony?
Borys
Borys 7.10.2017, 11:39
Dokładnie, to już jest obłęd. Niedługo będzie trzeba prosić organizatorów, aby dla spokoju uczestników nie wpuszczali puszkonatrętów.
Marek M
Marek M 7.10.2017, 14:16
Coś w tym jest. Mnie to ostatnio też zirytowalo jak dzieciaki przeciskały się miedzy rzędami w kinie. Towarzyszy mi uczucie jak w kościele kiedy jestem bez pieniędzy. Wstyd mi że nie dałaem, ale po prosu nie mam. Dlatego nie chodzę już nawet na miejskie imprezy bo to już plaga.
fela
fela 7.10.2017, 10:56
Świetny felieton. Ormowcy sie zagotowali.
Asesor
Asesor 6.10.2017, 23:06
Czy ta fundacja posiada status OPP? Pytam bo jednym z warunków przynależności do tego uprzywilejowanego grona jest apolityczność
podpis
podpis 6.10.2017, 20:51
Mam poglądy inne od poglądów p.Tomasza ale darzę Go szacunkiem.
kolega
kolega 6.10.2017, 18:59
Janek, nie wstyd Ci udostępniać na tej stronie paszkwil tego oszołoma? No chyba, że pzl ma układ z 77400... żenada
Brunon wieczorową porą
Brunon wieczorową porą 7.10.2017, 14:21
złotowska hydra wróciła???
avral-palindrom
avral-palindrom 6.10.2017, 19:24
Układ się zaczął sypać już parę kat temu. Kiedyś Lewica Razem do spółki z czerwoną gazetką mogła w Złotowie prawie wszystko. Dziś może tylko wypuszczać bąki na Pulita i parę innych osób i utrudniać mu pracę w urzędzie za pomocą dyspozycyjnych radnych, którzy za rok po wyborach pójdą w niepamięć
sas
sas 6.10.2017, 15:46
Nie dam ani grosza na tę fundację jasne !!
Lolo
Lolo 6.10.2017, 18:44
a kogo to?
oset
oset 6.10.2017, 12:08
Ale sie ubrał pstrokato,żółte ciżemki..Co ty chłopaku reprezentujesz? historii nie znasz.Nie jesteś tolerancyjny.Niczym chłop ze średniowiecza.Zawsze koło niego konflikty.
barszcz
barszcz 6.10.2017, 14:35
I do tego biedny, żaden układ nie dał mu posady.
IPN
IPN 6.10.2017, 15:00
za chwilę zacznie palić w miejscach publicznych kukłę Żyda i drzeć japę jak eks-ksiądz a wtedy zostanie doceniony, w dobie ,,dojnej zmiany'' nic jemu nie grozi, Ziobro takich bierze pod ochronę, nie grozi sąd jak nie tak dawno przy organizacji zadymy podczas spotkania z Passentem
NIP
NIP 6.10.2017, 15:03
passent to komunistyczny szpieg i szpicel
Kacper
Kacper 6.10.2017, 18:49
Nie mieszajmy do tego Pasenta , z tego co słyszałem krytykował KOD-ziarzy
he,he,he
he,he,he 6.10.2017, 15:09
Passent nie gorszy od bolszewickiego prokuratora Piotrowicza i szpiona Putina niejakiego Macierewicza
My Naród
My Naród 6.10.2017, 15:49
A szpion Komoruski co do,, bulu'' kłamał że nie jest szpionem WSI rosyjskiej odnogi GRU.
Heniek
Heniek 6.10.2017, 09:38
Ekstremista Piotr Tomasz poczuł krew i podniósł łeb, układy były od zawsze, a ,,dojna zmiana'' przebiła wszystkich. To samo dotyczy przeszłości jej prominentnych polityków (przykładem bolszewicki prokurator Piotrowicz). Zasadą jest że następcy (nic nie jest dane na wieczność, władza też) robią czystki po poprzednikach (wyjątkiem było PO), następcy ,,dojnej zmiany'' zastaną odpowiednio przygotowane ,,znowelizowane'' prawo i metody, doszlifują to i zacznie się dożynanie watahy.
Emigrantka. Nierepresjonowana.
Emigrantka. Nierepresjonowana. 5.10.2017, 21:21
Pozwolę sobie zacytować klasyka "Lewica czy prawica, co to k*a za różnica?!". Na szczeblu powiatowym i gminnym jest czerwono i było czerwono od zawsze, bo taka jest złotowska specyfika. Po co ta frustracja? Bo czerwono, nie brunatno? Ludzie głosują na tych, których znają i żaden Jarek tu nie pomoże. W powiecie brakuje rozsądnych, uczciwych ludzi (tak ludzi, polityk też człowiekiem być powinien) zarówno wśród PSL, PO, jak i PiS. I nad tym ubolewać trzeba. Niestety autor felietonu woli gmerać w partyjnych i historycznych powiązaniach. To popularne. Jak nie komuchy, to II wojna światowa. Za niedługo do Mieszka I się dogrzebiecie. Wolę felietony pani Milczyńskiej. Kupami można się zająć. Poważnie. To coś zmieni. Obwinianie, wypominanie, żalenie się, wytykanie palcem- niekoniecznie.
Krzysztof ze Złotowa
Krzysztof ze Złotowa 6.10.2017, 18:58
Głos rozsądku, nie zgadzam się tylko z tym że w naszym "powiecie brakuje rozsądnych uczciwych ludzi". Powiem szczerze, że mógłbym się nawet poczuć urażony treścią tego komentarza, ale to przecież internet. A uczciwych i mądrych ludzi w naszym powiecie znam sporo, tylko że oni nie pchają się na afisz ani do koryta
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 5.10.2017, 21:44
Zgodę można budować na prawdzie. Można też budować prawdę na zgodzie. W pierwszym przypadku nawiązujemy do słów Cycerona "Historia magistra vitae est". W drugim przypadku mamy do czynienia z kompromisem, który niczego nie nauczy. , bo historią nie jest. Dlatego bliżej mi do Cycerona. Zapraszam na www.77400.tv Tam jest historia, dla której nie ma miejsca w Muzeum, Bibliotece pani Sylwii M. i innych podobnych miejscach w naszym powiecie. Nie tylko psie kupy śmierdzą, pozdrawiam
Nie ma co czekać
Nie ma co czekać 6.10.2017, 10:13
Panie Piotrze, ten apel jest bezcelowy. Ci do których jest skierowany to grupa niereformalna lecz przebarwialna w wszystkich odcieniach czerwieni. W związku z tym nic i nikt tego nie zmieni bo ma podobne działanie jak twarde gó.no na które choć pada deszcz to i tak po jego ustaniu i tak będzie śmierdzieć. Aby tego uniknąć jedynym wyjściem pozostaje sprzątnięcie gó.na jak i ostateczne rozliczenie komunistów z komekwencjami do siódmego pokolenia co pozwoli na odsunięcie ich od władzy i okupowania urzędów publicznych z pokolenia ma pokolenie.
poczekamy, zobaczymy
poczekamy, zobaczymy 6.10.2017, 15:36
Hitler tak jak bolszewicy chciał przeciwników ,,sprzątnąć do siódmego pokolenia", nie zrealizowali do końca swych planów, dziś za to płacą Niemcy siódmego pokolenia, wciąż krwawią nie zabliźnione rany krewnych tego ich ,,gó.na''. Nic nie jest dane na wieczność, władza też, prędzej czy później przyjdą inni i wy też będziecie dla nich ,,gó,nem'' które będzie należało ,,sprzątnąć'' i wyciągnąć ,,konsekwencje do siódmego pokolenia''.
Gó.wno trzeba sprzątać.
Gó.wno trzeba sprzątać. 7.10.2017, 10:07
I tu pojechałeś jak Hitler. On właśnie odsunięty od władzy, siedząc w więzieniu planował to o czym piszesz czyli zemstę zarówno na swoim narodzie jak i świata. Twoje myślenie to podobnie jak u Hitlera to zwyvzajna zemsta. W tym z PO PSL jesteście mu podobni dlatego donosicie na Polaków i im grozicie odwetem.
Do sieci
Do sieci 5.10.2017, 20:53
Piotr Tomasz to nie moja bajka, ale dziwię się jak łatwo przyjmujecie felietony Leszcza, w których czasami objeżdża złotowian i nie tylko jak łyse kobyły. I nie znajdziecie ich w sieci
sta***
sta*** 6.10.2017, 01:08
ale kto dziś czyta gazety. garstka emerytów. wypociny leszcza to już tylko leczenie kompleksów
patriota
patriota 6.10.2017, 19:19
leszcza gadzinówka tak samo jak ta Quwniana wybiurcza idzie na dno !!
GPX Pieczarka
GPX Pieczarka 6.10.2017, 14:39
Nie czyta, ale Starosta Goławski pompuje tam śrdoki ile się da, o Burmistrz Pulit się upar i nic nie zlaeca. Raz może przez pomyłkę coś poszło ale Pani Cgodorkowska wyciągneła konsekwencje i juz się to nie powtórzy.
GPX na kolana......
GPX na kolana...... 10.10.2017, 10:32
Ta Cgodorkowska wyciągania konsekwencji jest warta. Ją tylko zrozumie wariatolog.
Marcin Owczyc
Marcin Owczyc 6.10.2017, 10:40
Mariusz gazety drukuje już tylko dla siebie i bliskich za pieniądze żółtego sponsora. Widzę ile brązowy bus wozi zwrotów, to straszne jak upadło czytelnictwo kosztem internetu.
z nalazł się
z nalazł się 5.10.2017, 20:47
jak sie pan nie boi żeby tylko krytykować ?wiekszość złotowiaków i złotowianek to lubi aby komuś dokopać.Ale sytuacja może się odwrócić i panu mogą dokopać.wiec radzę ostrożnie.
Zniesmaczona
Zniesmaczona 5.10.2017, 20:27
Po przeczytaniu tego artykułu zrobiło mi się niedobrze (jak zwykle zresztą po wypocinach tego "człowieka"). Jad, opluwanie, wywlekanie brudów ale to nic nowego przeciez to człowiek dobrej, zmiany.
yeti
yeti 5.10.2017, 20:49
dobrze że ktoś ma tyle cywilnej odwagi by te brudy wyciągać i publikować aby ludzie mogli przejrzeć na oczy i poznać prawdę
chubbaka
chubbaka 7.10.2017, 11:05
Tylko, że to prawda Pana Piotra, która z prawdą obiektywną ma tyle wspólnego co Pan Piotr z psem.
Zniesmaczona
Zniesmaczona 6.10.2017, 15:33
Jedną słuszną PISowską!!!!!!!!
Ter
Ter 5.10.2017, 20:04
Ciekawe informacje o teściu TW jednej z aktywistek-feministek. W jakiej instytucji samorządowej pracuje? Gdzie pracowała poprzednio? Może w gazecie?
podpis
podpis 8.10.2017, 16:48
A ja słyszałem jak jej prapraprapradziad ukradł maczugę w jaskini, złodziej cholerny!!!
eLka
eLka 7.10.2017, 16:50
Sugerujesz że robotę dostała po lini PSL?? Teściu interweniował? TO MASZ na mysli?
podpis
podpis 8.10.2017, 16:50
Nie teściu tylko ksiądz... z SLD.
Kolega
Kolega 5.10.2017, 19:55
Chciałbym uprzejmie spytać zarząd fundacji "Złotowianka" czy została rozliczona zbiórka na leczenie Tomasza Kondasa. Jeżeli tak to gdzie można uzyskać info na ten temat?
Z tego co wiem została uzbierana ogromna kwota, a Tomek zmarł przedwcześnie. Choć szukałem to nie widziałem nigdzie informacji o rozliczeniu pieniędzy zgromadzonych w ramach tej zbiórki
Złotowianka
Złotowianka 6.10.2017, 19:06
przyłączam się do pytania
Ola
Ola 5.10.2017, 19:42
Pytanie do administratora portalu pzl24

Dlaczego nie można zamieścić komentarza pod felietonem Pani Julity Milczyńskiej?
czar psich kup
czar psich kup 7.10.2017, 12:09
Dajcie spokój, to żałosne, głupie i śmieszne. Kolejna złotowska metamorfoza- odsłona 2? Pamietacie co było rok przed wyborami w tamtej kadencji? Właściwie do samych wyborów.To samo!!! Publiczne deklaracje odnosnie odstawienia kotleta, bieganie, właściwie pełzanie po promenadzie, egzaltowanie tematów rodzinnych, Obserwujemy kolejny zryw, aż w końcu przeczytamy. Postanowiłam starować do wyborów bo sprawy naszego miasta są bliskie memu sercu....Ludzie się na tanią pozerkę nie nabiorą!. To nie jest autentyczne, to słaba kreacja. Wysup tandetnych felietonów przed wyborami a potem jak kamień w wodę.
Motyla noga
Motyla noga 6.10.2017, 10:55
Pani Julita wyniosła zasady z macierzystej redakcji. Jej poprzedni redaktor naczelny też ma tyle odwagi ile ma. bardzo wraźliwi ludzie na krytykę.
Katarzyna
Katarzyna 6.10.2017, 09:50
Nie można zamieścić bo to jest współczesna agitatorka, której zlecono mieszanie w głowach mieszkańcom. Na szczęście niewielu ją czyta bo jej felietony są nieżyciowe i nudne. Nie warto nimi zawracać sobie głowy.
A
A 5.10.2017, 20:49
Na prośbę autorki
avral-palindrom
avral-palindrom 6.10.2017, 19:10
Dobrze że pan Piotr nie wyegzemplifikował takiej prośby
gg
gg 6.10.2017, 01:09
do bani taka autorka
Pytajnik
Pytajnik 6.10.2017, 07:19
Poziom komentarzy, bardzo często nie na temat felietonów, hejt i zwykłe chamstwo. To pewnie powodu braku możliwości komentowania. I bardzo dobrze!
Tiger
Tiger 5.10.2017, 19:38
Ostro panie Piotrze, brawo, prawdy nie należy zamiatać pod dywan
My Naród
My Naród 6.10.2017, 19:20
Jedną z przyczyn, dla których partia Ryszarda Petru obija się dziś o granice progu wyborczego, było nachalne straszenie, że PiS rozwali polską gospodarkę. Gdy po dwóch latach nieustającego donoszenia i straszenia okazało się, że gospodarka ma się świetnie, a wpływy do budżetu są rekordowo wysokie, niespodziewany cios, który ostatecznie rozwalił w pył narrację tworzoną przez duet Petru/Balcerowicz, przyszedł ze strony agenci ratingowej Moody's. Jej analitycy stwierdzili bowiem, że "sytuacja polityczna w Polsce nie ma i prawdopodobnie nie będzie mieć wpływu na napływ nowych inwestycji do Polski".
aqq
aqq 10.10.2017, 15:55
Gospodarka ma się świetnie? A widział Pan Szanowny / Pani Szanowna ostatnie dane o bilansie handlowym?

Pozostałe