Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Rozkładają bezradnie ręce

  • 27.09.2017, 01:03 (aktualizacja 27.09.2017 01:55)
  • Janusz Justyna
Rozkładają bezradnie ręce
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Złotowie radny Krzysztof Koronkiewicz zapytał burmistrza, jak długo jeszcze będzie trwał remont części rehabilitacyjnej złotowskiej pływalni Laguna?

Mieszkańcy Złotowa już od dość dawna nie mogą korzystać z tej części pływalni i przez radnego pytają - kiedy wreszcie będzie czynna? - W tej sprawie, to w zasadzie co godzinę sytuacja się zmienia jak w kalejdoskopie - odpowiedział Adam Pulit - na dzisiaj naprawdę nie wiem na jakim jesteśmy etapie i co powinniśmy dalej zrobić zrobić? Co chwilę dostaję informację o nowych odkryciach i uchybieniach, jakie na tym obiekcie się pojawiają.

Obiekt jest stosunkowo "nowy", i jak mówi burmistrz usterki były na bieżąco zgłaszane, wykonawca dokonywał poprawek, ale to niewiele dawało. Pojawiały się kolejne usterki. Obiekt jest po prostu źle wykonany, wstępnie wydawało się, że chodzi o problem w uszczelnieniach miedzy urządzeniami (gejzery), teraz okazuje się, że woda jest w ścianach z żelbetu, a użyta technologia budowy nie dotyczy basenów!

Z wypowiedzi burmistrza wynika, że sytuacja niecki basenowej w części rehablitacyjnej Laguny jest fatalna, nadal pojawiają się nowe usterki, odkryto np. gruz w urządzeniach pochodzący z poprzednich napraw. Woda pojawia się już nie tylko w urządzeniach, ale też na rurach, co wymusiło ponowne wypompowanie wody z niecki rehabilitacyjnej. Burmistrz wstrzymał odwodnienie niecki, na co radni przeznaczyli pieniądze, bo być może obiekt nie będzie się nadawał do dalszego użytku. Burmistrz żąda konkretów od wykonawcy, ale to nic nie daje. Trudno powiedzieć, jak się ta sprawa skończy, szczególnie pod względem finansowym...

(jj)

 

 

 

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jili
Jili 6.10.2017, 11:37
Paru odpowiedzialnych siedzi w aktualnej Radzie,a powinni na placu Kościuszki.
Burmistrzu,więcej asertywności i do roboty.
Brak reakcji to brak elekcji w przyszłym roku.
Ter
Ter 27.09.2017, 18:34
Na miejscu Pulita zawiadomił bym prokuraturę.Poza tym Asta niech zrobi film i pokazuje codziennie aby wszyscy widzieli jaki
z Wełniaka "specjalista".
Tytus
Tytus 27.09.2017, 16:03
To jest wina poprzedniej władzy miejskiej
wega
wega 27.09.2017, 16:03
Ten bubel to dzieło Wełniaka - "najlepszego burmistrza" wg. Żelichowskiego. Milionowe straty miasta!!!!
miasto czeka
miasto czeka 27.09.2017, 11:32
Jak obiekt jest źle wykonany to Kierownik Laguny już dawno powinien naliczyć KARY UMOWNE za ŹLE WYKONANĄ INWESTYCJE.
Burmistrzu Kierownika wymienic i Komisje powołać aby odzyskała pieniadze od wykonawcy.
Ludzie na stanowiskach a nieudacznicy.
Ziobro
Ziobro 27.09.2017, 02:12
Tutaj to już chyba ktoś pójdzie siedzieć

Pozostałe