Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Wakacyjne, wyplatane motyle

Wakacyjne, wyplatane motyle
Zakończył się pierwszy tydzień warsztatów rękodzieła artystycznego " Wakacyjne motyle", które z powodu remontu w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej, odbyły się w sali lekcyjnej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie ("Rolniczak") przy ul. 8 Marca 5.

 Zajęcia prowadziła Jolanta Surma, instruktor rękodzieła i pomysłodawczyni tych warsztatów. Z warsztatów skorzystało 16 dzieci i młodzieży w wieku 7 lat do 16, zajęcia były prowadzone w dwóch grupach, po 2 godziny każda. Na pierwszym spotkaniu w plenerze, uczestnicy szukali motylków fruwających w ogrodzie i próbowali zrobić zdjęcie. Następnie rysowali projekty motylków. Obejrzeli także wystawę wyplatanych motyli. Do wyplatania przygotowany był sznurek wymalowany w różnych kolorach przez instruktorkę a także kolorowe, drewniane koraliki. Codziennie dzieci wyplatały poszczególne elementy motyla, aż skończone prace zademonstrowane zostały na wystawie. W piątek na zakończenie tej pierwszej części warsztatów przybyli zaproszeni rodzice. Każdy podziwiał pracę wykonaną przez swoją pociechę. Uczestnicy warsztatów otrzymali także drobne upominki na pamiątkę tych zajęć. Podziękowanie z upominkiem otrzymała najstarsza uczestniczka zajęć Natalia, która pomagała innym dzieciom przy wykończeniu prac. Motyle wyplatane będą jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie. Wszystkie prace każdy uczestnik zabiera ze sobą.
Realizatorem projektu jest Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Złotowie, a koordynatorem Wojciech Andrzejewski.
Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

POPP

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rodzic
Rodzic 12.08.2017, 22:49
Takie zajęcia są bardzo potrzebne, odrywają od komputera, a przy okazji dziecko uwierzy, że samo może coś zrobić, nie tylko iść i kupić. Rodzice tęż zadowoleni!!!
ira
ira 12.08.2017, 19:15
Bardzo dobrze ,że dzieci uczą się od Mistrzyni J.Surma.W życiu na pewno im się to przyda,nawet po latach.

Pozostałe