Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Dzień drapieżnika

Dzień drapieżnika
W ramach "Letniego dyżuru z Polskim Związkiem Łowieckim", dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Złotów, do dyżurującego Przedszkola nr 2 "przyjechały" drapieżniki: lis, tchórz, ryś i wilk.

 "Dzień Drapieżnika", to dzień poświęcony w całości zwierzętom, które w swojej naturze mają polowanie i żywią się mięsem. Zajęcia były prowadzone wspólnie z całym personelem i podzielone oraz tematem dostosowane do wieku dzieci.
- Przedstawiłam rysia  - mówi Diana Alicja Fruzińska - naszego największego kota. I tu nikt już nie wątpił w siłę jego łap. Przedstawiłam lisa z naciskiem, że to nie jest "biedny kotek", i tu również zrozumiano, że lis to przebiegły drapieżnik i nie ma skrupułów w swoim postępowaniu. Przedstawiłam także tchórza, który mimo, że niewielki to jest okrutnym drapieżnikiem... I na koniec przedstawiłam wilka. Wilk był największym zaskoczeniem dla wszystkich. Mimo, że akurat ten był średniej wielkości, to budził respekt wśród wszystkich. Drapieżniki zostały omówione szczegółowo, także z sugestią, że jest ich zbyt dużo w naszych lasach. No i wilk to temat przewodni, temat rzeka... pytań ogrom od opiekunów i od dzieci.
Pożyteczne zajęcia, bo wyjaśniły w sposób naturalny i fachowy, to co często z bajek jest wyczytane, czyli lisek to nie kotek, a wilczek to nie fajny psiak. I jeszcze to, że las to też dom drapieżnych zwierząt. Ich terytorium, ich teren polowań i to my tam wchodząc mamy być ostrożni.
Darz bór!
Zajęcia prowadziła Diana KŁ "Bory Kujańskie" Złotów - Alicja Fruzińska

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe