Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

„Wielki dzień pszczół w Złotowie”

„Wielki dzień pszczół w Złotowie”
„Pszczoły ratujesz- nie tylko miód otrzymujesz” - pod takim hasłem na terenie Zagrody Krajeńskiej Półwyspu Rybackiego w Złotowie, odbyło się wtorkowe spotkanie z pszczelarzami.

 W spotkaniu udział wzięła zastępca burmistrza Złotowa Małgorzata Chołodowska, która uroczyście otworzyła hotel dla pszczół dziko żyjących. Hotel został wykonany podczas Euro Eco Festiwalu. Podczas spotkania z pszczelarzami można było dowiedzieć się, jak wygląda dom pszczół, jakie mamy rodzaje pszczół oraz rodzaje roślin nektarodajnych, jak założyć miejsce przyjazne pszczołom, czy jaka jest rola pszczół w środowisku. Nie obyło się bez degustacji różnych rodzajów miodów z możliwością zakupienia „nektaru bogów”.

Miasto Złotów wspiera Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom. Obecnie do Manifestu przyłączyło się 74 samorządów. Złotów, w towarzystwie takich gmin, jak: Bydgoszcz, Radlin, Pszczółki, Wola Mysławska, czy Dobre Miasto, dają przykład jak chronić polskie pszczoły, a tym samym środowisko.

Agnieszka Barabasz

Agnieszka Barabasz
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe