Środa, 18.10.2017, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Trzeci sparing - nareszcie wygrana

W sobotę na boisku w Skicu Sparta Złotów rozegrała trzeci sparing przed nowym sezonem. Złotowianie wygrali z KS Brzoza

Spartanie zagrali ładnie, choć zabrakło kilku zawodników i ławka rezerwowych świeciła pustkami. Podobnie do meczu przystąpili rywale, więc siły były wyrównane. Jako pierwszy na listę strzelców po stronie "gospodarzy" wpisał się Tomasz Malczewski, na 2:0 podwyższył Patryk Lach. Pierwsza połowa kończyła się wynikiem 2:1, bo nieźle grającym gościom udało się zdobyć bramkę kontaktową. W drugiej połowie Sparta strzeliła trzecią bramkę po akcji Jana Turkowiaka, rywal odpowiedział drugim trafieniem. W końcówce spotkania więcej sił zachowali piłkarze z KS Brzoza, ale spartanie zdołali zachować bramkową przewagę.

Zwycięstwo Sparty cieszy, tym bardziej, że KS Brzoza to dobra drużyna bydgoskiej klasy A. W drużynie Sparty warto wyróżnić Patryka Lacha, choć na dobry wynik pracował cały zespół trenera Damiana Sudoła. W ekipie z Brzozy wyróżnił się zawodnik z nr 7.

W sobotę 12 sierpnia złotowian czeka mecz inauguracyjny nowego sezonu PKO z Polonią w Chodzieży.

Sparta Złotów - KS Brzoza 3:2 (2:1)

Malczewski, Lach, J. Turkowiak - zawodnik testowany x 2

Sparta: Czapla - Pinkowski, Massel, Długosz, Lach, Sz. Osada, Madej, Fertikowski, Sarosik, Turkowiak, Malczewski - zmiany M. Turkowiak (bramkarz), Kowalski, Zaorski.

Sędziował: Jarosław Naskręt.