Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Turystyka i krajoznawstwo - nie ma chętnych

Turystyka i krajoznawstwo - nie ma chętnych
Na bipie złotowskiego Urzędu Miasta opublikowano rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie turystyki i krajoznawstwa

Jak czytamy w ogłoszeniu:

Dokonuje się rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie turystyki i krajoznawstwa obejmujące działania:

1) organizowanie imprez turystycznych oraz istotnych przedsięwzięć związanych z uprawianiem turystyki,

2) promocja miasta Złotowa w formie publikacji (albumy, foldery, kartki pocztowe, gry, mapy, przewodniki, filmy, prezentacje elektroniczne, itp.),

3) kształtowanie przestrzeni turystycznej (wytyczanie i opracowywanie szlaków i tras turystycznych) na obszarze Gminy Miasto Złotów,

4) utworzenie i prowadzenie instytucji miejskiego przewodnika, ogłoszonego zarządzeniem Nr 144.2017 Burmistrza Miasta Złotowa z dnia 3 lipca 2017 r.

Zadanie w zakresie turystyki i krajoznawstwa nie będzie realizowane. Na konkurs nie wpłynęła żadna oferta

To ciekawe, że nikt nie zechciał podjąć się powyższego zadania, a podobno turystyka i krajoznawstwo jest naszą szansą na rozwój. Czyżby nikt w to nie wierzył?

(jj)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
$$$
$$$ 29.07.2017, 11:02
Niewiele można zdziałać jak w radzie zasiadają umysły, którym pomysłu już brak. Warunki są, ale wszystko kręci się wokół kto komu i dlaczego. Miejsca do wybudowania klimatycznego pensjonatu są, ludzie daliby radę ale co dalej? Trzeba coś interesującego pokazać, zorganizować czas i przede wszystkim zmienić mentalność ludzi. Zatrzymaliśmy się w naszym miasteczku na poziomie lat 90. Potrzeba energii. młodości i entuzjazmu. Nie wracać do tego co było, dać szansę młodej krwi nie wracać do tego co było i relacjonowanie tych protestów przed sadem. Słabe to, każdy obfotografowany, opisany i te komentarze ludzi. Jak chcemy czegoś dobrego dla ludzi to dobrze o nich mówmy i dawajmy wsparcie w pozytywnych działaniach. Kto będzie chciał spędzić miło czas w skłóconym i nie przyjaznym środowisku?
Zostawić pieniądze i wystawić pozytywną opinię? Ludzie kupują tutaj mieszkania budują domy i .....wyjeżdzają na zakupy, relaks.Pokazują młodym inne perspektywy a ci mając 19 lat dają stąd nagę. Trzeba zacząć inaczej myśleć i nie krytykować, zacząć od siebie.
Złotowianin
Złotowianin 28.07.2017, 08:55
Panie radny Koronkiewicz niech pan wskaże teraz gdzie jest tyle organizacji bijących się o te fundusze. Podobno jest tylu chętnych a burmistrz tylko kumotersko przydziela zadania ZKE.
Do gadania wielu chętnych a jak co do czego to nie ma kto robić.
Przewodnik po Głomii to jeśli dobrze kojarzę był pierwszym projektem od 3 lat.
niunia
niunia 28.07.2017, 08:47
Im mniej ludzi wie....tym więcej zostaje dla elity lub kolesiostwa
ogłupiają
ogłupiają 28.07.2017, 07:58
Pierwsze słyszę.na drugi raz powieście sobie na drzwiach i dziwcie się,że nikt nie wie.
Zeta
Zeta 28.07.2017, 08:56
Ale zdziwienie. Z pytaniem dlaczego tak jest to pownno się udać do organizatora konkursu. Być może ci co chcieli by coś w tym kierunku zrobić wiedzą że to jest nieopłacalne i bez znaczenia. Wiedzą że ten temat ludzi nie interesuje, oni po ciężkiej pracy muszą zajmować się ważniejszymi sprawami niż turystyka czy krajoznawstwo. Zresztą obecnie w tv jest masa informacji na ten temat. Myślę że już czas aby władza samorządowa zajęła się problemami mieszkańców miasta a nie uszczęśliwianiem ich na siłę.
Bolo
Bolo 28.07.2017, 00:36
Przepraszam ale kto o tym wie że są takie konkursy?

Pozostałe