Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Spichlerz na razie wykreślony

Spichlerz na razie wykreślony
W poniedziałek miała miejsce sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej Złotowa

W programie sesji było wprowadzenie zmian w budżecie Gminy Miasto Złotów na rok 2017. Chodziło m.in. o zwiększenie wydatków na remont w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Złotowie w związku z utworzeniem trzech nowych pomieszczeń przedszkolnych. Radny Krzysztof Koronkiewicz wytykał burmistrzom, że on już wcześniej wskazywał, że pomysł z remontem pomieszczeń w ZSS nr 1 jest chybiony, tym bardziej że okazało się, że zakres prac remontowych wydłuży termin oddania pomieszczeń do użytku o co najmniej 1 miesiąc – nie 1 września 2017, a 1 października, a może i później. Wiceburmistrz Małgorzata Chołodowska wyjaśniała, że władze miasta trzymały się terminów, a szczególnie ustalenia ostatecznej liczby dzieci, dla których zabraknie miejsc w przedszkolach. Termin wejścia dzieci do tych pomieszczeń zostanie podany w sierpniu. Radny Koronkiewicz zwrócił uwagę, że miasto musi przymierzyć się do ewentualności budowy nowego przedszkola.

Kolejne sprawy zwiększające wydatki majątkowe w budżecie miasta, to: budowa drogi dojazdowej nad Jeziorem Zaleskim o kwotę 44 tys. zł (zadanie z budżetu obywatelskiego); opracowanie dokumentacji projektowej zadania „Spichlerz – lokalne centrum aktywności edukacyjnej, kulturalnej i społecznej” w ramach programu rewitalizacji dla Gminy Miasto Złotów na lata 2017-2023 o kwotę 49 200 zł; opracowanie dokumentacji projektowej na Centrum Multiopieki w ramach rewitalizacji o kwotę 67.650 zł oraz zwiększenie wydatków o 30 tys. zł w związku z koniecznością wykonania odwodnienia plaży basenowej w części rehabilitacyjnej pływalni Laguna

Radni narzekali, iż sesja miała mieć mniej zagadnień do omówienia, i że zbyt późno otrzymali materiały sesyjne. Prosili, by niektóre zmiany w budżecie przenieść na regularną sesję RM, w sierpniu. Pozwoliłoby to na szerszą dyskusję nad każdym z tematów. Wskazywano tu szczególnie dwa punkty w wydatkach: dokumentację na Centrum Multiopieki i Spichlerz. Burmistrzowie oraz pracownicy urzędu przekonywali, że odkładanie tych zadań zmniejszy szansę na pozyskanie środków zewnętrznych, radni stawiali swoje argumenty. W opinii radnego Jerzego Kołodziejczyka kolejne wydatki na spichlerz (jak to określiła wiceburmistrz – full wypas) w tym instalacja sieci wod.-kan., ogniwa fotowoltaiczne na dachu, dobudowanie windy, podciągnięcie miejskiego ciepła na każde piętro nie mają uzasadnienia, lepiej być może obiekt wyburzyć i postawić nowy, w pełni funkcjonalny. Poza tym, jego zdaniem są inne obiekty w rejonie starego miasta, które wymagają pilnych remontów. O wykreślenie tych dwóch punktów zwracali się także radni Henryk Golla i Krystian Cichański, wątpliwości zgłaszali radni Roman Głyżewski i Stanisław Pikulik, ostatecznie wykreślono tylko ten ze spichlerzem, zostawiając Centrum Multiopieki, jako obiekt-instytucję faktycznie potrzebną miastu. I w tej formie rada uchwaliła wspomniane zmiany w budżecie z pominięciem kwoty na dokumentację projektową na Spichlerz.

(jj)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zenas
Zenas 26.07.2017, 11:03
Pokażcie mi drugie takie miasto w którym postkomuna ma większość w radzie miejskiej
Podać więcej.
Podać więcej. 26.07.2017, 15:20
Drugie miasto, które nie trzeba daleko szukać to Krajenka, 80% rady miasta i 100% głównej władzy, burmistrz i zastępca to postkomuna.
do debili
do debili 26.07.2017, 19:13
Weźcie wy się leczcie albo lepiej poddajcie eutanazji. Każdy kto nie od was to postkomuna. Rzygać już się chce od tych epitetów. PISomowa od siedmiu boleści.
d
d 27.07.2017, 08:40
etanazja to domena lewaków
Kamila do do debili
Kamila do do debili 26.07.2017, 20:31
Ty powyżej - do debili - czy ktokolwiek z wpisujących komentarze obraził ciebie niewybrednymi wulgaryzmami. Z twojego wpisu można wywnioskować że ty nie jesteś postkomunistą bo nie zasługujesz nawet na to miano. Tak rzygać tobie się chce od swoich własnych epitetów, które to bez opamiętania rzucasz przed siebie. Być może jest to poważna podstawa do tego abyś rzeczywiście zaczął się leczyć u właściwego dla ciebie lekarza bez konieczności eutanazji. Myślę że dla ciebie wystarczy odosobnienie.
rada
rada 26.07.2017, 22:46
Kamila,szkoda oddźywać się do debili bo to nieuki ,bezrobotne, dziecioroby,które siedzą wiecznie w MOPS-ie i chcieliby wszystko za darmo i tylko dla siebie.
Zazdroszczą stanowisk,zazdroszczą innym wszystkiego i dlatego kłapiąmordą ,na lewo i prawo i na wszystkich,którym się powiodło i którzy maja pracę.
Kamila do rada
Kamila do rada 27.07.2017, 11:08
O czym ty piszesz. Nigdy nie chciała bym pracować w towarzystwie takim jak ty i z takimi osobami jak ty. Ja mam bardzo dobrą pracę i z godnością mogę chodzić wśród ludzi poza tym nie jest mi znane pojęcie zazdrość. Wręcz przeciwnie cieszę się jak nawet ci o których piszesz znowu w haniebnych słowach, otrzymają cokolwiek w życiu. Wiedz że ty nie dorastasz ludziom, których obrażasz do pięt.
ech
ech 27.07.2017, 17:12
wiem kim jesteś kamila to podrywaczka żonatych .
Kamila do ech itp.
Kamila do ech itp. 27.07.2017, 18:51
No i widzisz jesteś NIKIM. I po co było to udawadniać. Nie lepiej było od razu się przyznać.
szumilas
szumilas 26.07.2017, 10:08
Zbyt wolno to wszystko się wlecze.Lipiec już się kończy ,wnet zima a tu ani kroku na przód.Wełniak wróć.
Janina
Janina 26.07.2017, 08:59
Też słyszałam od znajomych że ta Chołodowska to rzeczywiście jakiś ful wypas.
mx
mx 26.07.2017, 10:19
Janina ty nawet wypasu nie masz a pani Chołodowska to koleżanka?
Kolezanka burmistrza
Kolezanka burmistrza 27.07.2017, 13:36
Twoja
Janina do mx
Janina do mx 26.07.2017, 15:35
Nie nie koleżanka, gdybym taką miała to umiejszyła bym godności tym które nimi są. Poza tym gdyby nią była nie mogła bym spojrzeć uczciwym ludziom w oczy.
Jaś
Jaś 27.07.2017, 08:16
Janina, sądząc po poprawności językowej twojej wypowiedzi, to nie jesteś godna "koleżeństwa" z Panią doktor Chołodowską.
Janina do Jaś
Janina do Jaś 27.07.2017, 11:22
Jaś, jest takie powiedzenie ,, z niej taki doktor jak z koziej d... trąba". Jak chcesz to się u niej lecz, widać po twoim wazeliniarstwie że jaki pacjent taki doktor. Ja przebywam wśród znajomych, którzy też tak jak i ja są wysoko wykształceni ale dla nas tytuł naukowy nie jest na pierwszym miejscu. Dla nas najważniejsze jest człowieczeństwo i nie różnicujemy ludzi. Osobiście znam wiele osób z niższym wykształceniem ale wierz mi ich stopień intligencji jest znacznie wyższy od ludzi z tytułami a w szczególności twojej koleżanki. Na koniec, wy oboje nie jesteście godni tych ludzi.

Pozostałe