Sobota, 22.09.2018, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Wystarczy nie kraść

  • 22.06.2017, 11:19
  • Janusz Justyna
Wystarczy nie kraść
Wielkim problemem nierozwiązanym od wielu lat jest stan dróg w Polsce.

 Z perspektywy mieszkańca powiatu złotowskiego ważne są drogi powiatowe i gminne, którymi każdy z nas porusza się na co dzień. O ile wielkie inwestycje na drogach krajowych i wojewódzkich w sposób zauważalny poprawiają stan sieci drogowej, to drogi powiatowe i gminne wyraźnie odstają ze względu na poziom przeprowadzanych tu inwestycji. Patrząc na nasze powiatowe podwórko i sieć dróg powiatowych liczącą ponad 500 km, to przy obecnym tempie remontów wynoszącym, w dobrym roku kilkanaście kilometrów, wyremontowanie ich zajmie kilkadziesiąt lat. Jednak nie uwzględniam tu faktu, że te wyremontowane kilkanaście lat temu już wymagają nowych nakładów. Drogi stanowią wąskie gardło dla sprowadzenia na nasz teren przedsiębiorców i to dosłownie. Wąskie drogi, zniszczone pobocza to często obraz drogi powiatowej, którą przedsiębiorca ma przewieźć swoje towary.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Patrząc obiektywnie na nasz powiat, to jeszcze i tak nie jest najgorzej. A mam tu swego rodzaju doświadczenia z perspektywy rowerowego siodełka, przejeżdżając rocznie kilkanaście tysięcy kilometrów w różnych częściach kraju. Widzę, że często organizatorzy imprez kolarskich na lokalnych drogach nie mają gdzie zrobić imprezy kolarskiej bo taki jest stan dróg, dlatego często prowadzą je po dziurach. Co piszą ludzie po takiej imprezie nie będę cytował.

Jakie jest rozwiązanie? Oczywiście pieniądze. Skąd je wziąć? Samorząd powiatowy ich nie ma. Otóż w ostatnich dniach media obiegła wieść, że w tym roku wielkość podatku VAT która trafi do budżetu będzie o 20 mld złotych większa niż latach poprzednich. Dzieje się tak na skutek ukrócenia praktyk wyłudzeń podatku VAT z budżetu. Szybko przeprowadziłem uproszczony rachunek i wyszło mi, że kwota wyłudzeń VAT z dwóch lat starczyłaby na remont wszystkich dróg powiatowych w kraju! Proste? Więc po prostu wystarczy nie kraść! Taka recepta jest na wiele innych bolączek kraju, którego budżet jest okradany przez różnego rodzaju karuzele vatowskie, optymalizacje, unikanie opodatkowania paliw i różne inne złodziejskie wynalazki. Natomiast zupełnie powaliła mnie informacja, że suma dywidend od wyprzedanego narodowego majątku wyprowadzanych co roku za granicę to ok. 100 mld. Jesteśmy więc bogatym państwem, ale zrobiono z nas żebraków ustawiających się w kolejce po unijne środki, podczas gdyby nie ten rabunek naszego kraju, bylibyśmy krajem „mlekiem i miodem płynącym”.

Wiesław Fidurski

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Cyganka prawdę ci powie
Cyganka prawdę ci powie 7.09.2017, 23:30
No Fidurski aleś się wziął do roboty. Poparcie wzrasta w tępie moskiewskim. I to jest dobre , łapka w górę. Na prawdziwe efekty tych zagrywek trzeba będzie poczekać do wyborów.
A może by tak jeszcze raz.
A może by tak jeszcze raz. 24.09.2017, 11:23
Zgadzam się z cyganką poparcie wzrasta w kosmicznym tempie. Widać komuniści i nowa prawica wzięli się do roboty i bronią swojego człowieka, dużą rolę spełnia adm. strony. Można powiedzieć złotowski cud, Fidurski wczoraj negatywnie postrzegany dzisiaj przez większość popierany. Z tego obrotu można się tylko cieszyć, bowiem takie poparcie ponownie otwiera furtkę do startu na burmistrza miasta Złotowa.
Cóż za zmiana
Cóż za zmiana 24.09.2017, 13:32
No tak Nowa prawica to wszyscy ci, którzy do 1990r. byli zaufanymi władzy komunistycznej a od 1990r udają że zmienili barwy i do tego nie kradną.
Patriota
Patriota 24.09.2017, 09:47
W drukarni AMCOR terroryzują pracowników !!!! Nakaz pracy niewolniczej PO 12 godzin w świątek piątek niedzielę !!!!!Niewolnicy tej drukarni fizycznie już nie wytrzymują !!!!!
Polka z ul. Zamkowa i nie tylko
Polka z ul. Zamkowa i nie tylko 25.07.2017, 15:23
W całości popieram poniższy komentarz i nie tylko ten. Mając takie same odczucia już teraz boję się mówić głośno że popieram Prawo i Sprawiedliwośc. Wiem że jest wielu a do nich ja dołączam co wątpią w Pana uczciwość i lojalność wobec nas. Widząc Pana uśmiechniętego na zdjęciach z największym obecnie przeciwnikiem PISu nie wiemy w co Pan gra. My zwolennicy PIS a jest nas kilu od wielu lat dokonujemy wielkiej sztuki lawirując jako szumowiny, pisiory w całym czerwonym powiecie złotowskim mamy dosyć robienia nas w bambuko przez takie osoby jak Pan, który także na faceboku wogóle nie ukrywa swojej przychylności dla obecnych władz miasta. Osobiście ja i moje grono nie rozumiemy Pana.
Marcel
Marcel 7.09.2017, 17:54
a ja nie popieram żadnych partii bo tam ludzie ni pracują tylko biorą kasę kłócą się a najczęściej lądują tam ślizgacze życiowi nie potrafiący nic innego robić jak kłamać i wciskać ludziom najogólniej kit
Do Autora bloga-przestań się ośmieszać.
Do Autora bloga-przestań się ośmieszać. 24.07.2017, 12:26
No i co ciulu dalej można kraść. Popierasz komuchów od lat i z nimi ugrywasz swój byt wykorzystując do tego członków PIS. Masz dzisiaj dowód na to co się dzieje jak komunistów dopuszcza się do władzy hołdując ich racje tak jak to zrobił prezydent DUDA. Dzisiaj wielki dzień w Polsce MNIEJSZOŚĆ TOTALNEJ OPOZYCJI GÓRĄ a PISOWCY Z PODKULONYM OGONEM KRYJĄ SIĘ ZE WSTYDU ZA PREZYDENTA, który ich zdradził. Tak w kraju KOMUNA WYGRYWA zresztą podobnie jak i u nas z pana udziałem co w niektórych komentarzach podkreślano. Zarówno u nas jak widać i w kraju zwolennicy i wyborcy PISu nie mają racji bytu a ich większość jest tylko wirtualna. Tak więc jasno widać kto w Polsce rządzi i tylko idiota tego nie widzi że są to zwolennicy PO, PSL, NOWOCZESNEJ, . Cieszą się Komuchy w kraju i u nas. KRAŚĆ I UPADLAĆ LUDZI MOŻNA DALEJ.
Wyborcy
Wyborcy 1.07.2017, 17:04
Popieram komentarz Nadzieja. Należy tylko dodać że dla pana blogera ważniejsze są kamienie w tym tłuczeń niż ludzie, którzy mieli głęboką nadzieję na zmiany także u nas po zmianie burmistrza. Jak widać nadzieja ich spełzła na niczym i to za sprawą samego PIS-u a w szczególności pana Fidurskiego, który wepchnął pana Adama w ręce postkomuny przez co politycznie został całkowicie ubezwłasnowolniony w samodzielnych decyzjach i to z bezpośrednią szkodą dla jego wyborców. Chyba nikt nie powie że Adam Pulit na stanowisko burmistrza został wybrany przez wyborców pana Jaskólskiego, dlatego spłaca zaciągnięty u nich dług wdzięczności, odcinając się od faktycznie głosujących na niego. Co gorsza także za sprawą pana blogera umocowany na fotelu burmistrz, oszukał nas wszystkich i dzisiaj murem stoi za swoimi przeciwnikami, którzy sterują nim jak marionetką. Chociaż zostaliśmy sami - My tego wam nie zapomnimy.
Nadzieja
Nadzieja 1.07.2017, 16:23
Kongres Prawa I Sprawiedliwości zakończony. Panie W. F. teraz nastąpią zmiany wg. wielkiego planu zmian, uszczelnienie podatku, praca dla społeczności lokalnej, docenienie pojedynczego człowieka, likwidacja podziału ludzi na równych i równiejszych, abonament rtv dla wszystkich, będzie tež nacisk na pana konika to jest drogi rowerowe. Wszystko ładnie wręcz pięknie tylko z kim pan to chce robić w naszym powiecie. Teraz jako pojedynczy radny powiatu to nie ma pan żadnych szans wdrażać realizację tego bardzo dobrego planu tym bardziej że nie jest pan już szefem PIS na nasz powiat a dodatkowo odsunął się pan od ludzi popierających rząd i prezydenta PIS-u a także od członków naszego terenu. Pewnie lepiej brylować wśród totalnej opozycji i udawać że wszystko jest ok. Dobrze że ci wybrani przez nas do parlamentu nie myślą tak jak pan i nie odwracając się do nas plecami, choć z trudem ale realizują zmianę polski, gdzie sprawiedliwość będzie obejmowała wszystkich polaków a nie jak do tej pory wybranych podobnie i u nas. Wiemy że pan się zmęczył problemami tych, którzy oczekiwali zmian na lepsze po wyborach samorządowych i których się nie doczekali. Teraz pozostała nadzieja w państwie, które zapewni im bezpieczeństwo i godność osobistą a i pan, będzie mógł śmigać po nowych drogach rowerowych co też zaznaczał Pan Morawiecki.
złotowianin
złotowianin 23.06.2017, 10:19
Zobaczymy jakie będą osiągnięcia obecnej władzy
Odp. do zlotowianin.
Odp. do zlotowianin. 23.06.2017, 17:42
Jak pytasz o osiągnięcia w kraju, to otwórz oczy one już są. Jak nie wierzysz zapytaj dzieci. Natomiast u nas no cóż stagnacja, ludzie pozostawieni sami sobie, deweloperzy budują a władza bawi się z najmłodszymi bo frekwencja wysoka.
Podatnik podwykonawca
Podatnik podwykonawca 22.06.2017, 22:00
Widzę, że nie wie Pan, jak funkcjonuje wprowadzone od 1 stycznia odwrotne obciążenie. Większe wpływy z VATu to mrzonka, która na razie wynika wyłącznie z obecnie obowiązujących przepisów.

Dopiero zaczyna się składanie wniosków do US o zwrot VAT właśnie z tytułu tych przepisów, których tu zawiłości tłumaczyć nie będę. Ogólnie tylko wspomnę, że obecnie podwykonawcy nie mogą bezpośrednio odliczyć od należnego VATu tego zapłaconego w towarach, gdyż nie mają prawa go naliczyć! Przy czym nie twierdzę, że przepis jest zły, gdyż ogranicza tzw. "karuzelę podatkową", tylko chcę nadmienić, że obecnie zwiększone wpływy z VATu są chwilowe. Choć - tu mam Pan rację - ograniczą oszustwa więc w rezultacie nieco większe będą.
Podatnik
Podatnik 22.06.2017, 22:37
To prawda ale czy jest pan jako podwykonawca i podatnik przekonany do tezy że rząd polski przeznaczy nie wszystkie ale jakiekolwiek pieniądze dla samorządów na realizację budowy czy odnowy dróg lokalnych. Osobiście uważam że jeśli tak, to będą to tak małe kwoty, które bez wkładu własnego nie przyśpieszą procesu odnowy nawet istniejących nawierzchni. Uważam że samorzady powinny mniej pieniędzy wydawać na własne widzimisie, czy ostatnio wciskane nam popularne wirtualne programy przedstawiające miasto Zlotów za dwadzieścia i więcej lat, fantastykę pasjonatów, która niewiele wnosi w życie mieszkańców jednak jest bardzo droga. Umiejętne działania podziału pieniędzy wpływających od podatników czyli mieszkańców, powinny chociaż by w części wpływać na sukcesywne odnawianie dróg, tym samym nie dopuszczjąc do ich całkowitej degradacji. Mieszkańcy powiatu bardziej ich potrzebują niż rozrywki na którą obecne władze wydaje ogromne fundusze.
Hańba
Hańba 22.06.2017, 21:46
Panie Fidurski do kogo ten tekst. Kto kradnie, niech pan napisze lub zgłosi to na policję czy do prokuratury. Już jednego mamy w osobie burmistrza, który też podejrzewając wszystkich, nasyła na nich policję, czy obstawia policją przetargi w dniu kiedy komisja zgodnie z obowiązującym prawem go przeprowadza. Uzasadnia to tak jak i pan ogólnikowo, wiedząc że do nieprawidlowości dochodzi jeszcze przed ogloszeniem przetargów. Wyłudzenia watowskie to też tajemnica poliszynela. Tak więc jako wieloletni radny nie powinien pan załamywać rąk, lecz na bieżąco przeciwstawiać się niecnym i idiotycznym praktykom, które nie mają nic wspólnego z uczciwością a co dopiero demokracją w której z burmistrzowskiego urzędu wychodzi że wszyscy mieszkańcy są podejrzani o łamanie prawa nawet wtedy, kiedy o tym nie wiedzą..
z Głupczyna
z Głupczyna 22.06.2017, 20:29
Cały szacunek,dla Wiesława Fidurskiego,który napisał prawdę.Należy tą bandę złodziejską z PO-PSL-SLD,rozliczyć i wsadzić ich za kraty.Ta banda komunistyczna okradała majątek narodowy i Polaków.
emigrant z Londynu
emigrant z Londynu 22.06.2017, 19:03
To już wiadomo,że w Polsce i na całym świecie,jednak uznali,że te bojówki antypolskie i antykatolickie PO+PSL+Nowoczesna+KOD,są wspomagane finansowo,przez żyda polakożercy SOROSA,masona,Putina i przez zdrajcy Polaki Donalda Tuska oraz przez UE.Ale to są ich ostatnie podrygi,tych bojówek antypolskich i antykatolickich.Dziś Polska płaci rocznie 100 miliardów złotych haraczy do UE a otrzymujemy z tego tylko 30%.
przedsiębiorca
przedsiębiorca 22.06.2017, 18:13
A za rządów PO-PSL w spółkach skarbu państwa,prezesi brali miesięcznie po 1 milionie złotych co miesiąc,okradając budżet państwa i doprowadzając do upadku to jest OK i milczenie jak w gadzinówce TVN24 i POLSAT,to jest w porządku?!
Gupek
Gupek 22.06.2017, 18:16
Do jakiego upadku, czego, kłamczuchu?
Hurra
Hurra 22.06.2017, 17:36
1 pensja Sadurskiej - z kilometr drogi, pensje wszystkich Sadurskich i Misiewiczów - cały powiat w tydzień
CBA
CBA 22.06.2017, 17:02
Skala złodziejstwa za rządów PO i PSL jest dopiero odkrywana. A jest niewyobrażalnie ogromna. Każdy dzień przynosi rewelacje.Byłem sceptykiem ale widzę że kradzież była powszechna. A teraz złodzieje wrzeszczą po mediach... Dobierają się im do *** po prostu.
ABC
ABC 22.06.2017, 17:40
Tak to prawda. Wrzeszczą łapać złodzieja i oglądają się w tył, jakby to ich nie dotyczyło.
Jacek
Jacek 22.06.2017, 15:48
Artykuł opublikowany przez Wiesława Fidurskiego jest bardzo trafny.Czeba pamiętać,że za rządów postkomunistycznych z PO-PSL i SLD,kwitła KASTA mafijna postkomunistyczna,która okradała budżet państwa z podatku VAT,majątek narodowy i Polaków.Dziś dzięki rządowi PIS,gospodarka się rozwija i Polskim rodzinom lepiej się żyje.Bardzo dobrze,że rząd Polski Niepodległej,za brał się za tą mafię postkomunistyczną złodziei,która okradała całą Polskę i Polaków.
Jacek Czeba
Jacek Czeba 22.06.2017, 17:34
Ja pindylę, debil - czeba
Zyga dp Jacka
Zyga dp Jacka 22.06.2017, 16:46
Jacek za jaką mafię, pewnie myślisz o tej parlamentarno układowej, którą PIS rozbija pomału ale skutecznie. PO i PSL w rejonach gdzie wygrał PIS, już praktycznie nie istnieje. Oczywiście i w tych obszarach gospodarka się rozwija, ale nie u nas, gdzie komunizm się nie skończył, władza działa przeciwko ludziom a kawałki dróg w powiecie i na wioskach otwiera z wielką pompą starosta razem z TW WITOLDem, który akurat w tych miejscach ma osobisty interes jak to mówią biznesowy. Gdyby nie to, nkit by nowego chodnika czy ulicy nie oglądał. Tak jak powyżej napisał powiatowy u nas się okradało i olewało społeczność lokalną i nic się nie zmieniło a już dawno powinien być przeprowadzony audyt czym powinno się zająć CBA. Ten pan od artykułu też w odpowiednim czasie mógł wiele zrobić tylko jak napisano odwagi zabrakło a po latach można powiedzieć że jest po ptokach.
Powiatowy
Powiatowy 22.06.2017, 15:08
Ot przyganiał kocioł garnkowi, a kto rządził w Złotowie i to w większości dziesięć lat temu. Wtedy podatki nie uciekały, było tak samo, tylko odwagi zabrakło aby o tym mówić. A kto z nas ma na to wpływ jak nie rządzący na wszystkich szczeblach wybrani przez naród. Co więcej może zwykły człowiek, mimo że też rowerem w różnych potrzebach robi wiele kilometrów. Po wyborach jego zdanie wogóle się nie liczy, zresztą powinien pan o tym wiedzieć najlepiej i to z racji sprawowania mandatu w radzie powiatu, który pan wymienia. Tak w kraju PIS rządzi dobrze ale co pan chce aby podzielili się z czerwonymi w Złotowie a drogi jak nie powstawały tak i nie powstaną. Teraz są ważniejsze lekkie i przyjemne srpawy do przeprowadzania, służące dla ciała a potem chwiejnego ducha. Zresztą w czyim imieniu pan się wypowiada skoro będąc wiele lat w radzie miasta, nie był pan w stanie zadbać o właściwą budowę i remonty dróg wewnętrznych z którymi nie tylko rowerzyści ale kierowcy i piesi mają czyste utrapienie i to wtedy kiedy jadą do pracy, sklepu czy wracają do domu. Kto za te buble odpowiedział, kto ukrył zawyżone koszty ich wykonania. Panie złodzieje byli, są i będą co widać nie tylko z punktu rowera a sprawa dróg lokalnych to powinna wynikać z porozumienia zarówno władz powiatowych jak i gminnych, których reprezentantem pan jest, te założenia można wykonywać nawet z pominięciem wyborców, którzy dali wam do tego mandat a z co, odpowiedź jest prosta; wystrczy nie kraść i nie oszukiwać.

Pozostałe