Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Warto wiedzieć:
Reklama

Dzielnicowi bliżej ludzi

Dzisiaj w auli złotowskiego starostwa odbyła się debata społeczna przygotowana przez Komendę Powiatową Policji w Złotowie. Podczas debaty omówiono program "Dzielnicowy bliżej nas" i związanej z tym aplikacji mobilnej "Moja komenda". Mowa była także o "Krajowej mapie zagrożenia bezpieczeństwa".
Dzielnicowi bliżej ludzi

Przybyłych na debatę przywitał oficer prasowy sierż szt. Maciej Forecki oraz I zastępca komendanta KPP w Złotowie, podinsp. Robert Chwedczyk, w asyście wicestarosty Daniela Sztycha. W gronie prelegentów byli także: podkom. Tomasz Kwasigroch - Wydział Prewencji i podinsp. Jarosław Dobrzyński - Wydział Ruchu Drogowego KPP w Złotowie. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Złotów Piotr Lach, wiceburmistrz Złotowa Małgorzata Chołodowska, burmistrz Krajenki Stefan Kitela, radny powiatowy Wiesław Fidurski.

Podczas debaty omówiono program "Krajowa mapa zagrożeń" i jego użytkowanie w powiecie złotowskim. Jak dotąd z pomocą tej aplikacji wpisano 185 zgłoszeń, z czego policjanci potwierdzili 23, aż 148 nie potwierdziło się, część jest jeszcze w trakcie weryfikacji. Policja prosi o precyzję w umieszczaniu miejsca zagrożenia na mapie (większe zbliżenie mapy przy zaznaczaniu), co ułatwi ewentualną interwencję. Policja sprawdza zagrożenie wciągu dwóch,weryfikuje w ciągu pięciu dni. Przypomniano, że wciąż do zgłaszania nagłych zdarzeń, wymagających szybkiej interwencji pozostają nr: 112 i 997.

Podinsp. Jarosław Dobrzyński omówił bezpieczeństwo w ruchu drogowym, wykazując ilość zdarzeń drogowych, wypadków, kolizji. Analogicznie do roku poprzedniego wydano dużo więcej mandatów karnych - 6 tys. (zeszły rok 4,5 tys.), zabrano 229 praw jazdy, 588 dowodów rejestracyjnych (skutek nowych przepisów o ograniczeniu prędkości). Stwierdzono 106 rowerzystów pod wpływem alkoholu.

Zdecydowanie najbardziej uczestników debaty zainteresował program "Dzielnicowy bliżej nas" i aplikacja "Moja komenda". Jego założeniem jest przybliżenie policjanta-dzielnicowego do mieszkańców jego rejonu działania, zwiększenie jego obecności w rejonie. Jak mówili prowadzący debatę, dzielnicowy ma być łącznikiem pomiędzy społeczeństwem a komendą, samodzielnym animatorem przedsięwzięć, które mogą podnieść poziom bezpieczeństwa w podległym mu rejonie.

Aplikacja "Moja komenda" jest dostępna na telefony z systemem iOS i Android. Można ją pobrać w App Store i Google Play. Usługa jest bezpłatna, pozwala na szybkie znalezienie adresu, kontaktu z komendą, z dzielnicowym. 

Tymczasem, mało kto wie, kto jest dzielnicowym, być może teraz to się zmieni. Ma w tym pomóc między innymi fakt, że w ramach "Nowej koncepcji służby dzielnicowych"  wyposażono dzielnicowych w służbowe telefony komórkowe, do dzielnicowego można też napisać e-maila (adresy i nr telefonów na stronie KPP Złotów).

W ramach pytań z sali pan Jerzy Filipiak pytał, czy z policją można się nadal kontaktować także drogą tradycyjnej poczty, bo nie każdy ma dostęp do nowinek technologicznych. Sygnalizował także, iż Jastrowie jest słabo oznaczone w znaki drogowe, mówiąc przykładowo, że sama zebra na przejściu dla pieszych to za mało, przydałby się znak pionowy. Pan Filipiak wytknął, że większość oznaczeń na jastrowskich ulicach pochodzi chyba jeszcze z lat 80-tych, mając na uwadze nawet boczne uliczki. I daje się we znaki brak reakcji na piratów drogowych, szalejących po jastrowskich ulicach.

Wójt gminy Złotów, Piotr Lach wyraził nadzieję, że dzielnicowy będzie faktycznie więcej działał w terenie niż siedział za biurkiem.

R. Chwedczyk podziękował za udział w debacie, a my miejmy teraz nadzieję, iż rzeczywiście dzielnicowy będzie mieszkańcom swego rejonu dobrze znanym i łatwo dostępnym stróżem prawa i porządku.

(jj)

W imieniu czytelników pzl24.pl przekazaliśmy przedstawicielom KPP w Złotowie prośbę, aby debaty organizować w godzinach bardziej dostępnych osobom pracującym.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Uwaga 01.12.2016 19:42
Wszystko ładnie i pięknie, tylko dlaczego na tak ważną debatę zaproszono mieszkańców na godz 12-stą. Przecież ci, których ona by interesowała w tym czasie pracują czy załatwiają pilne sprawy. Może na drugi raz trzeba by było zorganizować debatę lub spotkanie po południu.

22 01.12.2016 22:36
Widać zrobili to dla samych urzędników, którzy w tym czasie wpadli z nudów miedzy kolejną kawką :)

qq 01.12.2016 22:42
to tak jak ze znakowaniem rowerów

Nie ta godzina ludzie pracują 03.12.2016 19:00
- Powiedz mi: po co jest ten miś? - Właśnie: po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co; więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz, co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa! To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem?! My otwieramy oczy niedowiarkom: patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane - i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji... który sobie zgnije. Do jesieni, na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JPiSTreść komentarza: to są fejkowe konta - zapewne pan Goławski za publiczne pieniądze kupuje internetowych hejterów. Typowa zagrywka PiS.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 11:22Źródło komentarza: „Polska na podsłuchu” – wiceszef komisji ds. Pegasusa odwiedzi ZłotówAutor komentarza: Stanisław65Treść komentarza: Jaśnie Panie „My Naród” elektoracie (chyba betonowym PiS i Solidarnej Polski), wejście o świcie do domu Barbary Blidy, mówi Ci to coś? Oczywiście można by było usprawiedliwiać Twoją „niewiedzę”, ponieważ karmiono Cię „prawdą TVP” przez osiem lat. Twoje wszystkie wypowiedzi świadczą, że Należysz to tego „najtwardszego betonu”. Jesteś jego wzorem w Naszym powiecie. Jednak jak chcesz jeden z drugim wypowiadać się, to zasięgnij wiedzy u innych źródeł. Można powiedzieć, że nastało prawo i sprawiedliwość. Fundusz sprawiedliwości jest bardzo dobrze osadzony w prawie. Czytelny jak bilbord na płocie. Bezczelne przekazywanie środków z tegoż funduszu polityków Solidarnej Polski (z Ziobro na czele), z takich szelmowskim uśmieszkiem na różne szemrane cele musiało się tak skończyć. I to za cichym przyzwoleniem Prezesa PiS. Potwierdza się, że Ziobro ma teczki na Prezesa i najbliższych jego członków. Żałosne tłumaczenia polityków Suwerennej Polski, kwilenie Ziobry, po wejściu do jego chałupy. Oj, krótką mają pamięć Ci oficjele. A może nie krótką, tylko muszą utrzymać betonowy elektorat przy sobie. Za te „przekręty funduszu” proszą się o kryminał. No i mam nadzieję, że tak będzie. Bo to musi być rozliczone, z Pegasusem włącznie. PozdrawiamData dodania komentarza: 28.03.2024, 10:30Źródło komentarza: „Polska na podsłuchu” – wiceszef komisji ds. Pegasusa odwiedzi ZłotówAutor komentarza: Prawdziwy PolakTreść komentarza: Panie Stanisławie niech się Pan nie zniża do poziomi pisowskich roli typu Fidur czy Jolka. Nie przystoi to PanuData dodania komentarza: 28.03.2024, 10:22Źródło komentarza: „Tu chodzi o naszą wolność”Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Brawo Panie Danielu, święte słowa, trzeba odsunąć te pijaczyny, karierowiczów i hesterów pisowskichData dodania komentarza: 28.03.2024, 10:18Źródło komentarza: Daniel Sztych: „Dla dobra powiatu odsuniemy Goławskiego i PiS od władzy”Autor komentarza: Nie PiekosTreść komentarza: Piękos mówił od siebie, ale głupoty.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 09:39Źródło komentarza: Sielankowa debata kandydatów na burmistrza ZłotowaAutor komentarza: My NaródTreść komentarza: Nikt nie wyrządził więcej szkód w Polsce jak niemiecka banda POlitycznych bandytów jasne !!Data dodania komentarza: 28.03.2024, 07:40Źródło komentarza: „Polska na podsłuchu” – wiceszef komisji ds. Pegasusa odwiedzi Złotów
Reklama
Reklama