Czwartek, 26.04.2018, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Zlot samochodów Pożarniczych i Zabytkowych Zakrzewo 2018.

start 02.06 godz. 11:00
koniec 03.06 godz. 11:03

Lokalizacja: Zakrzewo

Zlot zorganizowano po raz pierwszy w 2017 roku. Pokazał wtedy, że jest bardzo duże zainteresowanie motoryzacją minionej epoki pojazdów cywilnych, a także strażackich. 
Podczas zlotu pokazujemy i uczymy. Wiąże się to z tym, że chcemy przyciągnąć jak najwięcej odbiorców dzięki którym poznajemy historię nie tylko pojazdów zabytkowych, ale również historię działalności Ochotniczej Straży Pożarnej jak i Państwowej Straży Pożarnej. Każdy znajdzie coś dla siebie, od nowych samochodów pożarniczych po stare klasyki. Również te samochody z czasów PRL mają swój urok i duszę. Podczas zlotu również uczymy, pokazujemy i kształtujemy naszych mieszkańców. Uczymy poprzez pokazywanie prawidłowego udzielania pierwszej pomocy medycznej, uczymy zachowania podczas różnych zdarzeń losowych,wypadków komunikacyjnych oraz zagrożeń związanych z eksploatacją pieców grzewczych. Rozprowadzamy odblaski i czujki dymu. Przy okazji dobrze chcemy się bawić. Odbywają się pokazy Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia.
Chcemy zwiększyć atrakcyjność naszego Zlotu i jak najwięcej przyciągnąć mieszkańców, ale nie tylko z naszego powiatu, także z poza granic powiatu a nawet województw. Zlot rozpoczyna się w miejscowości Złotów o godzinie 13:00 a potem parada udaje się przez miasto do Zakrzewa.

W roku 2018 chcemy rozszerzyć naszą ofertę i zaproponować wydarzenia kulturalne w naszej pięknej miejscowości Zakrzewo. Co do wydarzeń będziemy na bieżąco informować Państwa i już dzisiaj zapraszamy!

Podziel się:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 15.04.2018, 07:19
Może być ciekawie, na pewno pojadę z dziećmi ????????????