Niedziela, 21.01.2018, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Koncert!!!

start 24.01 godz. 19:00

Lokalizacja: Złotów

MBP zaprasza, zobacz plakat

Recital poświęcony 80 rocznicy urodzin wybitnego pieśniarza, poety i aktora rosyjskiego - Władimira Wysockiego ( ur. 25 stycznia 1938). 

Pieśni Wysockiego i innych bardów rosyjskich prezentować będzie Evgen Malinowski - pieśniarz, aktor, fundator i założyciel Fundacji na rzecz zbliżania kultur OPEN ART, twórca i realizator Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego oraz Międzynarodowego Festiwalu Zbliżenia Kultur.

Urodził się w Biełowie na Syberii. Od 1992 mieszka w Polsce, w 2016 uzyskał polskie obywatelstwo.

W 1993r. Evgen rozpoczął, trwającą do dziś, przygodę z filmem w „Opowieściach weekendowych” Krzysztofa Zanussiego. Ma na swoim koncie role w wielu polskich produkcjach filmowych, m.in.: „Ekstradycja”, „Miasto prywatne”, „Boża podszewka”, „Na dobre i na złe”, „Szczur”, „Quo vadis”, „Plebania”, „Lokatorzy”, „Fala zbrodni”, „Pensjonat pod różą”, „Kryminalni”, „Odwróceni”… 
Najnowsze produkcje z udziałem Evgna Malinovskiego to filmy i seriale „Historia Roja”, „Księstwo”, „Bitwa Warszawska 1920”, „Syberiada polska”, „Na Wspólnej”, ”Barwy szczęścia”, „Ojciec Mateusz”, „Pierwsza Miłość”, "Czarnobyl, cztery dni w kwietniu", „Wataha”, „Fotograf”.
Koncerty w całej Polsce, ale też zagranicą – w Rosji, Finlandii, Niemczech, Francji, USA, Ukrainie, Białorusi, Gruzji, na Litwie i Łotwie - mają za zadanie nie tylko zbliżać kultury rosyjską i polską, lecz także, dzięki swojemu brzmieniu dwujęzycznemu, prowokować do refleksji nad słowiańską wspólnotą w całym świecie, do refleksji nad relacjami między ludźmi różnych narodowości. Pieśni te udowadniają, że możemy się wzajemnie poznawać i rozumieć przez muzykę, poezję, przez ekspresję, nawet wtedy, gdy mówimy różnymi językami i wywodzimy się z innych kultur…

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.